تاکتیک اصلی تیم محمود فکری چیست؟

21:36 - 1399/11/25
استقلال در دیدار امروز برابر سپاهان نتوانست موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کند و بسیاری از کارشناسان از سبک بازی تیم استقلال انتقاد کردند.
تاکتیک اصلی تیم محمود فکری چیست؟

به گزارش "ورزش سه "،تیم صدر نشین استقلال در برابر سپاهان اصفهان با دو گل مغلوب شد تا صدر جدولی را که کادر فنی این تیم به دفعات به آن اشاره کرده بودند را به سپاهان بدهند و به رده دوم صعود کند.حالا در صورت کسب 3امتیاز پرسپولیس در دو بازی باقی مانده اش استقلال رده دوم را هم از دست خواهد داد و به رده سوم سقوط خواهد کرد.

استقلال در برابر سپاهان در نیمه اول بدون فرصت گل، دو گل دریافت کرد و در نیمه دوم هم علیرغم مالکیت توپ که با عقب نشستن سپاهان همراه بود مزاحمت زیادی برای پیام نیازمند ایجاد نکرد.

نبرد استقلال و سپاهان شاهد سردرگمی عجیب مربیان این تیم بود،اتفاقی که نشان می دهد در تمرینات این تیم حداقل در هفته گذشته اندیشه ای برای این بازی و تفکرات تیم سپاهان و یا تغییرات تاکتیکی در صورت عقب افتادن در بازی نشده است.

آرایش های متعددی در این بازی با جابجایی مهره ها انجام شد ولی هیچ تغییر تاکتیکی در تیم محمود فکری در اصفهان دیده نشد.

نیمکت نشینی ریگی تا دقیقه 80و آوردن او به بازی با چه برنامه ای و یا تفکراتی انجام شد .مسعود ریگی که یکی از بهترین بازیکنان استقلال در فصل قبل بود بعد از بازی خوبش برابر پرسپولیس و خریدن یک فرصت گل صد در صد با زنجیر به نیمکت استقلال قفل شده است و در دقیقه 80و زمانی که تیم به گل احتیاج دارد وارد زمین می شود؟در حالی که او باید کمربند میانی تیم را تا دقیقه 80محکم ببند و در این لحظات گزینه تعویض برای بازی مستقیم باشد.

فاصله دو فوروارد استقلال قایدی و مطهری این سوال را در ذهن ایجاد می کند این دو بازیکن با هم قهر هستند و دوری و دوستی بهتر از نزدیک شدن به هم و کار ترکیبی در زمین می دانند.

آرش رضاوند بین هافبک دفاعی و هجومی تکلیفش روشن نیست و همین بلا تکلیفی‌اش زمینه ساز گل دوم سپاهان شد.

خط دفاعی سه نفره استقلال مشخص نیست دفاع خطی را در زمین باید ارائه کند و یا به سبک قدیم با دفاع سوئیپر در حال شکل گرفتن است.

بابک مرادی که سابقه بازی در وینگر چپ را ندارد در نیمه اول به دفعات با توپ به اوت رفت و از جناحش استقلال گل اول را خورد.

نقش فرشید اسماعیلی در نیمه دوم در زمین برای کادرفنی هم به نظر مشخص نبود.

این ها نه با گفتن به بازیکنان بلکه در تمرینات باید به دفعات تحلیل شود و برای بازیکنان آنالیز شود.

منبع ورزش 3