آماری جالب از خطه حمله حریف امروز استقلال

14:19 - 1399/11/25
دو تیم سپاهان و استقلال امروز در ورزشگاه نقش جهان اصفهان باید به مصاف هم بروند که تیم سپاهان تا اینجای فصل عملکرد استثنایی از خود به نمایش گذاشته است.
آماری جالب از خطه حمله حریف امروز استقلال

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال سپاهان امروز و در چارچوب هفته پانزدهم رقابتهای لیگ برتر میزبان استقلال است و این فرصت را دارد تا در صورت پیروزی در این بازی خانگی، برای اولین بار در این فصل به صدر جدول رده بندی صعود کند. شاگردان نوید کیا هرچقدر در خط دفاعی آسیب پذیر هستند، در خط حمله خطرناک بوده و به لطف داشتن بهترین عملکرد در فاز دفاعی امروز در رده دوم جدول قرار دارند.

تنها دیدار بدون گل و ارزشمندترین بازیکن

سپاهان با ۲۳ گل زده دارای بهترین خط حمله است و با گلزنی در ۱۳ بازی، در بیشترین تعداد بازی گلزنی کرده است. تنها تیمی که مقابل سپاهان در این فصل دروازه‌اش باز نشده، پرسپولیس است که این اتفاق هم در ورزشگاه آزادی افتاده تا سپاهان در تمام دیدارهای خانگی‌اش گلزنی کرده باشد.

سجاد شهباززاده با ۱۱ گل بهترین گلزن؛ و با ۲ پاس گل، گرفتن ۲ پنالتی و تاثیرگذاری روی ۱۵ گل، ارزشمندترین بازیکن این تیم در فاز تهاجمی بوده است.

پر گل و کم گلترین دقایق بازی سپاهان

از مجموع ۲۳ گلی که ذوب آهن به ثمر رسانده است، ۱۳ گل در شرایط میهمانی و ۱۰ گل در شرایط میزبانی بوده است. زودهنگام‌ترین و دیرهنگام ترین گل آنها در یک بازی و در آخرین بازی این تیم به ثمر رسیده است. سپاهان مقابل ذوب آهن در دقایق ۲ و ۹۴ گلزنی کرد تا این ۲ گل، زودهنگام و دیرهنگام ترین گل‌های این تیم باشد.

شاگردان نوید کیا ۱۲ بار در نیمه اول و ۱۱ بار در نیمه دوم دیدارهای خود گلزنی کرده‌اند. آنها در ۱۵ دقیقه‌های پایانی هر نیمه خطرناک‌تر از سایر دقایق بازی هستند به نوعی که ۱۳ گل از ۲۳ گل خود را در ۱۵ دقیقه پایانی هر نیمه زده‌اند. خطرناک‌ترین ۱۵ دقیقه سپاهان نیز با ۷ گل به ۱۵ دقیقه پایانی بازی‌های این تیم تعلق دارد که این نشان می‌دهد هرچه به پایان بازی نزدیک شوند، شانس گلزنی آنها بیشتر می‌شود.

کم خطرترین دقایق بازی‌های سپاهان نیز در ۱۵ دقایق ابتدایی هر نیمه است که آنها کلاً در این دو مقطع ۱۵ دقیقه‌ای، ۵ بار موفق به گلزنی شده‌اند.

آماری جالب از خطه حمله حریف امروز استقلال14

۴ کلین شیت در ۱۴ بازی

سپاهان در ۱۴ بازی گذشته که به میدان رفته در ۱۰ بازی دروازه‌اش باز شده و ۴ بار نیز سنگربان این تیم موفق به ثبت کلین شیت شده است که دو کلین شیت در شرایط میزبان مقابل آلومینیوم اراک و نساجی ثبت شده و دو کلین شیت نیز در شرایط میهمان مقابل تراکتور و پرسپولیس به دست آمده است.

شکستهای مشابه در بازی‌های پر گل

آنها در ۴ بازی ۳ گل دریافت کرده‌اند که در ۳ بازی از این ۴ بازی با نتیجه ۳ بر یک شکست خورده و در یک دیدار دیگر مقابل حریف خود (ماشین سازی) با نتیجه ۳ - ۳ متوقف شده‌اند. زرد پوشان اصفهانی تاکنون در هیچیک از دیدارهایی که برگزار کرده‌اند در بازه زمانی ۱۵ دقیقه سوم نیمه اول (دقایق ۳۱ تا ۴۵) دروازه شان باز نشده است؛ و در کل نیمه‌های اول ۵ بار گل خورده‌اند.

پر خطرترین دقایق روی دروازه سپاهان

سپاهانی‌ها بر اساس آماری که از آنها ثبت شده است، هرچه به دقایق پایانی بازی نزدیک شده‌اند دروازه شان بیشتر با خطر باز شدن مواجه بوده تا جایی که در نیم ساعت‌های پایانی بازی جمعاً ۱۰ بار گل خورده‌اند.

در بازی‌هایی که تیم فوتبال سپاهان یک طرف آن بوده جمعاً ۴۱ گل رد و بدل شده تا این بازی‌ها با معدل ۲/۹ گل به ازای هر بازی، پرگل‌ترین بازی‌های لیگ باشد. همچنین تنها یکی از دیدارهای این تیم بدون گل به پایان رسیده است که آن هم دیداری مربوط به هفتم برابر پرسپولیس بود.

منبع خبرگزاری مهر