آمار حیرت انگیز بارسلونا در استفاده از ضربات کرنر

14:05 - 1399/11/25
تیم بارسلونا آمار ضعیفی از ضربات کرنر در این فصل لالیگا از خود به جای گذاشته است و اکثر ضربات کرنر این تیم منجر به گل نشده است.
آمار حیرت انگیز بارسلونا در استفاده از ضربات کرنر

به گزارش ایسنا و به نقل از موندو دپورتیوو، بارسلونای رونالد کومان در یک بخش باید خود را بسازد. این مساله بالاتر از همه قرار دارد که آن ضربات کرنر است. خیلی از نحوه دفاع در شروع مجدد صحبت می شود اما در حقیقت آبی اناری ها آمار شرم آوری در استفاده از ضربات کرنر دارند. تیم کاتالانی در این فصل تاکنون ۲۲۸ ضربه کرنر زده و تنها از این طریق به یک گل دست یافته است. این اتفاق در کی‌یف رخ داد و پس از ارسال توپ توسط آلنیا، برایت‌ویت آن را به گل تبدیل کرد. ۲۲۷ ضربه دیگر برای هیچ بودند.

این آمار بد زمانی خود را بیشتر نشان می دهد که تیم از سرزنان خوبی همچون لانگله، آرائوخو، پیکه و گریزمان بهره می برد. هیچکدام از این بازیکنان نتوانستند در ضربات کرنر گلزنی کنند. بارسا در ۳۳ بازی این فصل میانگین هفت کرنر در هر بازی را به ثبت رسانده است اما نتوانسته از این فرصت ها بهره ای ببرد. در روزهایی که توپ ها وارد دروازه نمی شوند یا به سختی می توان موقعیت سازی کرد شروع مجدد می تواند راه گشا باشد، امتیاز را به همراه آورد و در نهایت با قهرمانی یا صعود از مراحل حذفی همراه شود.

رکورد ضربه کرنر به نفع بارسا در دیدار گذشته این تیم به ثبت رسید. آبی اناری ها مقابل آلاوس صاحب ۱۴ ضربه کرنر شدند و نه تنها هیچ گلی به ثمر نرساندند بلکه حتی موقعیت خطرناک هم ایجاد نکردند. باید خیلی روی این موضوع کار شود و این مشکل حل شود. رم و لیورپول از طریق ضربه کرنر بارسا را حذف کردند. این مثال ساده‌ای است که می توان به اهمیت بالای ضربات کرنر پی برد.

منبع خبرگزاری ایسنا