تیم های مدعی قهرمانی نیم فصل را بهتر بشناسید

12:28 - 1399/11/24
در حال حاظر سه تیم استقلال، سپاهان و پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی در نیم فصل محسوب می شوند.
تیم های مدعی قهرمانی نیم فصل را بهتر بشناسید

به گزارش ایسنا، فردا (شنبه) هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر آغاز می‌شود و مساله‌ای که در آخرین هفته نیم‌فصل لیگ هنوز مشخص نشده است و تنور داغی دارد، تعیین قهرمان نیم فصل این مسابقات است.

رقابت‌های لیگ برتر تا اینجای کار، مصاف‌های نزدیک و تنگاتنگی را تجربه کرده است به طوری که تیم‌ها با فاصله‌های بسیار کم در رده‌های مختلف ایستاده‌اند و در هر هفته، شاهد تیم‌های مختلف در جایگاه‌های مختلف جدول بودیم.

رقابت نزدیک تیم‌ها در این نیم فصل باعث شد تا مساله قهرمان نیم فصل از هنوز مشخص نباشد و همه چیز به آخرین هفته کشیده شود.

تا اینجای کار، تیم‌های پرسپولیس، سپاهان و استقلال که ۳ تیم اول لیگ هستند، شانس‌های اصلی کسب این عنوان هستند. پرسپولیس که تا اینجای کار با ۲۴ امتیاز در جایگاه سوم جدول قرار دارد، به نسبت استقلال و سپاهان شانس بیشتری برای کسب این عنوان دارد. دلیل این شانس بیشتر نیز بازی عقب مانده سرخ‌پوشان مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته دهم است. شاگردان یحیی گل‌محمدی در هفته پانزدهم مقابل پیکان قرار می‌گیرند و روز اول اسفند آخرین بازی خود را انجام می‌دهند و در صورت پیروزی در این دو بازی، قهرمانی نیم فصل را برای خود ثبت خواهند کرد.

در مقابل، تیم‌های استقلال و سپاهان که در هفته پانزدهم آخرین بازی خود را در نیم‌فصل انجام می‌دهند، آخرین فرصت خود را برای قهرمانی در نیم فصل امتحان می‌کنند. آبی‌پوشان پایتخت با ۲۶ امتیاز و زردپوشان اصفهانی با ۲۵ امتیاز، اول و دوم جدول هستند و تقابل این دو تیم، تا حدود زیادی می‌تواند قهرمان نیم فصل را مشخص کند.

با وجود این مسائل، ابتکار عمل دست پرسپولیس خواهد بود و سرخ‌پوشان در صورت تعلل در یکی از دو بازی پیش‌روی خود، قهرمانی نیم فصل را به یکی از دو تیم استقلال یا سپاهان تقدیم خواهند کرد. با توجه به رقابت نزدیک و تنگاتنگ تیم‌ها، باید دید چه سرنوشتی در انتظار این سه تیم خواهد بود و کدام یک از این‌ تیم‌ها در پایان نیم فصل به جایگاه اول لیگ تکیه می‌زند.

منبع خبرگزاری ایسنا