پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر

00:04 - 1399/11/24
الهام چرخنده، بازیگر و تهیه کننده ی سینما و تئاتر، نامه ای برای بازیگران جشنواره فیلم فجر نوشت و آن را در شبکه اجتماعی منتشر کرد.
پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر

پیام پرسر و صدای بازیگر معروف الهام چرخنده به بازیگران در جشنواره فیلم فجر. متن را لطفا با دقت بخوانید و نظر خود را در قالب کامنت بنویسید ..

خواندن تفکر شما برای من ارزشمنده …سپاس … سلام .. چادر مشکی آمد تا در شبهای روشن،” کاخ ” برج میلاد …میلاد انقلاب را جشن بگیرد …. چادرم

شکی آمد تا از دور های دور ریخته شده ؛ غبار کنار زند و پرچم لبیک یا زهرا را برافراشته بر قله هنر ایران بی آراید . چادر مشکی پوشان در راهند تا سربازان به حق و به خط فرهنگ ساز ملت با غیرت و عفت باشند …

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر17

در صدر در اوج با افتخار ….

خدایا ؛ تو را شاکرم که بودم و به دیده دیدم که دختران پاک سرشت و با شرف کشورم هنرمندان واقعی و مزین به بی رنگی و بی آلایشی و بی آرایشی قامت بلند و استوار پا بر فرشهای قرمز رنگ به نقش و تار و پود ایرانی نه خون شهدا میگذارند .. الهی الحمدالله …..بیرق هنر برای پیشبرد تعالی فرهنگ بر دست دختران زهرایی و پسران حیدری ده ؛ تا الگویی صحیح بر پیکره رنگ پریده این کهن بوم و بر باشند .. . “”آمین یا رب العالمین …””

درود بر سحر احمد پور بازیگر جوان جشنواره فجر نود و سه که آراسته به تاج بندگی دیده شد . امسال که دعوت نشدم برای جشنواره فجر ..و بلیطی هم نداشتم که فیلمی ببینم .و فیلمی هم به عنوان بازیگر نداشتم که قامت بر فرش قرمز گذارم ..اما خوشحالم و شاکر خداوند که تا اختتامیه فجر و پایان اسفند تقریبا بر روی نقشه ایران نصف شهر ها را به واسطه رسالتم مهمان دخترانی هستم که علاقه مند به حجاب زهرایی به دست حقیرند …این یعنی. نفس بودن …این یعنی درست موندن …و پرچم گذاری و بیرق کشی …. با امید به حضوری قدرتمند با جمعیت زهرایی ها و حیدری ها در جشنواره فجر سال آینده ….شک نکنید ….. یا علی ….. الهام

زندگینامه کامل الهام چرخنده

 • نام:الهام
 • نام خانوادگی:چرخنده (زهرایی)
 • تاریخ تولد :4 تیر 1357 در کاشان
 • تحصیلات:دانشجوی انصرافی رشته معماری
 • سالهای فعالیت:از 1375 1395
 • همسر سابق:فرشید نوابی (بازیگر)
 • همسر فعلی:سید محمد درویشی
 • فرزندان:شایان و ارسطو

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر13

الهام چرخنده بازیگر کشورمان

زندگی شخصی الهام چرخنده

الهام چرخنده بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و مستندساز ایرانی است که در 4 تیر 1357 در کاشان و در یک خانواده سنتی با اصالت بختیاری از طایفه هفت لنگ متولد شد.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر19

بیوگرافی الهام چرخنده

این هنرمند تحصیلات خود را در رشته معماری نیمه تمام گذاشته و از ادامه تحصیل انصراف داد و فعالیت های هنری خود را با تدریس طراحی و نقاشی در اصفهان پی گرفت.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر11

الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون

الهام چرخنده از علاقه مندان به رشته بازیگری بوده و بازیگری را بصورت جدی از تئاتر آغاز کرد تا اینکه در 18 سالگی و سال 1375، برای اولین بار مقابل دوربین حضور داشت. این هنرمند پیش تر به عنوان ترانه سرا و خواننده نیز سابقه کاری دارد و یک آلبوم موسیقی نیز ضبط کرده است.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر2

الهام چرخنده و همسر سابقش

ازدواج الهام چرخنده و فرزندان او

از ازدواج اول الهام چرخنده اطلاعاتی در دسترس نیست اما ارشیا، پسر اول خانم چرخنده ماحصل ازدواج اول او است.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر15

الهام چرخنده و پسرش ارشیا

الهام چرخنده برای دومین بار در سال 1375 با فرشید نوابی یکی از بازیگران سینما و تلویزیون ازدواج کرد که پسر دوم خود به نام ارسطو را به دنیا آورد.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر3

الهام چرخنده و پسر دومش ارسطو

الهام چرخنده در سال 1392 اعلام کرد که از فرشید نوابی طلاق گرفته است. این دو بازیگر در همان سال، در سریال پروانه که فروردین سال 92 از شبکه 3 پخش می شد، همبازی بودند.

ازدواج الهام چرخنده با یک روحانی

الهام چرخنده در شهریور ماه 1396 ازدواج سوم خود با یک روحانی به نام سید محمد درویشی را رسانه ای کرد. این هنرمند از آن زمان بخاطر شغل همسرش ساکن کربلای عراق است.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر2

الهام چرخنده و همسرش سید محمد درویشی

الهام چرخنده از قرائت قرآن تا والیبال

الهام چرخنده در مهدیه تهران، قاری قرآن بود و به مدت چند سال رشته والیبال را در عرصه ملی ادامه داده است. او سالها در بسیج مساجد نقاشی را تدریس می کرد.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر0

عکس از الهام چرخنده

ماجرای تغییر حجاب الهام چرخنده

الهام چرخنده در نوروز سال 1393 با انتشار یک ویدیو و در پوشش چادر به رهبر انقلاب فرا رسیدن عید را تبریک گفت و تغییر حجاب خود را علنی کرد. همین اقدام او باعث حمایت و مخالفت های بسیاری شد. بسیاری از طرفداران، او را سمبل تبلیغات چادر دانسته و از او حمایت کردند.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر0

زندگی نامه الهام چرخنده

الهام چرخنده از آن پس شروع به فعالیت های اجتماعی برای تبلیغات حجاب و چادر کرد و به گفته خود، مشکلات بسیاری را در این راه متحمل شد.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر11

عکس از الهام چرخنده و همسرش

تقدیر از الهام چرخنده در مجلس

در سال 1393، کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با دعوت از الهام چرخنده، به خاطر فعالیت در زمینه دفاع و گسترش فرهنگ ایرانی تقدیر کردند.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر16

فعالیت های اجتماعی الهام چرخنده

بازیگری الهام چرخنده

الهام چرخنده بازیگری خود را برای اولین بار با فیلم عروسی مهتاب به کارگردانی خسر ملکان در سال 1375 آغاز کرد. سریال داروخانه پرماجرا به کارگردانی رسول نجفیان اولین کار تلویزیونی الهام چرخنده است که در سال 1379 پخش شد.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر11

الهام چرخنده در بیمارستان

مروری بر نقش های الهام چرخنده

الهام چرخنده در سریال من یک مستاجرم

من یک مستاجرم عنوان سریالی به کارگردانی پریسا بخت آور و نویسندگی شادمهر راستین است که در سال 1383 از شبکه سه سیما پخش شد. این سریال در مورد ساختمانی 5 واحدی بود که که صاحبخانه پس از بازگشت از خارج تصمیم به اجاره دادن آن گرفت و هر مستاجر داستان متفاوتی را در سریال بازگو می کرد.

الهام چرخنده در نقش نگار به همراه هنرمندانی همچون کتیون امیر ابراهیمی، امیر جعفری، ریما رامین فر، سعید آقاخانی، سپند امیرسلیمانی، نگار فروزنده، فرشید نوابی، جواد عزتی و ... حضور داشت.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر0

فعالیت های هنری الهام چرخنده

الهام چرخنده در دایره تردید

دایره تردید مجموعه ای تلویزیونی به کارگردانی امیر قویدل و به قلم فرهاد توحیدی و خشایار الوند است که در سال 1385 از شبکه جام جم پخش شد. هر قسمت از سریال دایره تردید یک ماجرای پلیسی، جنایی را روایت می کرد.

فرامرز صدیقی، علی اوسیوند، رضارضوی، محمد فیلی از بازیگران ثابت این مجموعه و داوود رشیدی، فخری خوروش، الهام چرخنده، فرشید نوابی، جعفر بزرگی، مهدی میامی، بهزاد خداویسی، صالح میرزاآقایی، الهام بوشهری در قسمت های مختلف حضور داشتند.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر14

الهام چرخنده بازیگر ایرانی

الهام چرخنده در سریال پروانه

پروانه نام یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی جلیل سامان است که در فروردین 1392 از شبکه سوم سیما پخش شد. این سریال داستانی را در اواخر دهه پنجاه روایت می کند که جوانی با گروهی مبارز همراه شده و زندگی پرحادثه ای را تجربه می کند.

الهام چرخنده در نقش نیلوفر به همراه حامد کمیلی، نیما رئیسی، مهدی سلوکی، قطب الدین صادقی، هدایت هاشمی، شهرام عبدلی، فرشید نوابی، سپیده خداوردی و سارا بهرامی در سریال پروانه حضور داشت.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر7

الهام چرخنده در مجموعه پروانه

الهام چرخنده در آوای باران

آوای باران یکی از سریال های موفق دهه نود است که حسین سهیلی زاده کارگردان و سید مهحمد هاشمی تهیه کننده آن می باشد. الهام چرخنده در نقش زیور همسر نادرتوتونچی با بازی سام درخشانی، بازی کرده است.

این سریال در مورد دختر نوجوانی است که پدر او به جرم قاچاق دارو در ترکیه زندانی شده و نادر و زیور سرپرستی او را بر عهده می گیرند اما بعد از مدتی به دلیل آزار و اذیت آن ها فرار کرده و میان گروه های تکدی گری زندگی می کند.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر13

الهام چرخنده و سام درخشانی در آوای باران

الهام چرخنده در آسمان من

سریال آسمان من مجموعه ای به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا آهنج است که در سال 94 از شبکه افق و سپس در سال 94 از شبکه سوم پخش شد. این سریال داستان زندگی اشخاصی بی ادعا را روایت می کند که سفری خوش را برای مسافران هواپیما آرزو می کنند.

آسمان من سریالی پر بازیگر است و الهام چرخنده به همراه افشین زی نوری ، حمیدرضا عطایی، عمار تفتی، شهرام عبدلی، صالح میرزاآقایی، امیررضا دلاوری، بهرام ابراهیمی، محمد عمرانی، فرخ نعمتی، مجید مشیری، سیروس کهوری نژاد، امیر کاوه آهنین جان، امیرمحمد زند، رحمان باقریان، فرهاد جم و آتش تقی پورو هنرمندان بسیار دیگر نقش آفرینی کرده است.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر17

الهام چرخنده بازیگر کشورمان

الهام چرخنده در سریال حانیه

سریال حانیه به کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری که در سال 1393 از شبکه یک سیما پخش شد داستانی بر اساس روایت های واقعی و مکتوب از شخصیت های فعال انقلابی است که در زمان انقلاب رخ می دهد.

الهام چرخنده در کنار بازیگران دیگر همچون جعفر دهقان، میر طاهر مظلومی، محمد کاسبی، عباس غزالی، زهرا سعیدی، هستی مهدوی فر، سیما خضرآبادی و رزیتا غفوری در سریال حانیه حضور داشت.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر17

الهام چرخنده در سریال حانیه

الهام چرخنده در بزم آخر

بزم آخر نام سریالی کوتاه به کارگردانی سجاد شهریاری است که به مناسبت ایام فاطمیهاز شبکه دو تلویزیون پخش شد. الهام چرخنده در نقش رضوان دختر سید احمد و دانشجوی تئاتر در حال تحقیق در مورد تعزیه است که با اتفاقات عجیب و غریبی روبه رو شده و پی به حقایقی درباره گذشته پدرش می برد.

الهام چرخنده در کنار بازیگران مطرحی چون آتیلا پسیانی، امید روحانی، انوشیروان ارجمند، امیرحسین رستمی، کامران تفتی، علیرام نورایی، مهدی ماهانی، مهدی فقیه و زهره حمیدیدر سریال بزم آخر حضور دارد.

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر5

بازی الهام چرخنده در مجموعه بزم آخر

فیلم شناسی الهام چرخنده

در ادامه این مطلب شما را با فیلم و سریال های الهام چرخنده بیشتر آشنا میکنیم.

فیلم های سینمایی الهام چرخنده

 1. 1375 عروسی مهتاب

 2. 1380 هما

 3. جنایت و مکافات

 4. 1380 شب یلدا

 5. 1387 سوگند

 6. 1391 دامنه های سفید

 7. 1392 اسب ها همچنان می تازند

 8. 1392 عشق و جنون

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر13

الهام چرخنده در فیلم سینمایی دامنه های سفید

سریال های الهام چرخنده

 1. 1379 داروخانه پرماجرا

 2. 1380 من یک مستأجرم

 3. 1382 دایره تردید

 4. 1390 ششمین نفر

 5. 1392 پروانه

 6. 1392 آوای باران

 7. 1394 آسمان من

 8. 1394 بزم آخر

پیام کوبنده‌ی الهام چرخنده برای بازیگران جشنواره فیلم فجر13