بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس

00:02 - 1399/11/23
بهرام رادان، بازیگر خوش استایل و محبوب، بار دیگر توجه دوربین ها را به خود جلب کرد.
بهرام رادان ستاره‌ی جشنواره فجر

بهرام رادان بازیگر جوان سینمای ایران است که امسال با فیلم ابلق به جشنواره آمده است. این بازیگر دوست داشتنی خود کارگردانی نیز انجام می دهد. رادان در صفحه اینستاگرامش عکسی از خود منتشر کرد که در جشنواره حضور دارد.

استایل بهرام رادان در جشنواره فیلم فجر

عکسی که بهرام رادان از سی و نهمین جشنواره فجر در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرده است.

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس1

استایل بهرام رادان در جشنواره فیلم فجر

بد نیست درباره حضور بهرام رادان در سی و نهمین جشنواره فجر بیشتر بدانید

سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، مانند دوره‌های گذشته، شاهد رقابت آثار و هنرمندان حاضر در این رویداد، در شاخه‌های مختلف است. سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد و زن، از مهم‌ترین جوایزی است که در این رویداد سینمایی اهدا می‌شود و امسال رقابت سنگینی بر سر تصاحب آن وجود دارد

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس13

بازیگر مرد

هدیه تهرانی، الناز شاکردوست، باران کوثری، بهرام رادان، هوتن شکیبا، حامد بهداد، پارسا پیروزفر، محسن تنابنده، رضا عطاران و … تنها بخشی از بازیگران چهره‌ای هستند که در جشنواره امسال، روی پرده سینماها دیده خواهند شد.

بهرام رادان، امسال با فیلم «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار در سی‌ونهمین جشنواره حضور دارد. این اولین همکاری رادان با آبیار است که در نقشی متفاوت هم ظاهر شده و باید دید چقدر شانس کسب سیمرغ بلورین را دارد.

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس4

تیپ بهرام رادان در جشنواره فیلم فجر

آخرین حضور رادان به سی‌وهفتمین جشنواره فجر برمی‌گردد که با فیلم‌های «آشفته‌گی»، «ایده اصلی» و «سونامی» حضور داشت. رادان تا به حال موفق شده است برای فیلم‌های «سنتوری» و «شمعی در باد»، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کند.

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس16

بازیگر ابلق

حضور الناز شاکردوست در جشنواره فجر

الناز شاکردوست، بعد از بازی در فیلم «خفه‌گی» به کارگردانی فریدون جیرانی، مسیر بازیگری‌اش تغییر کرد. تغییری که خودخواسته بود و سعی کرد حضور در فیلم‌های متفاوت را تجربه کند.

شاکردوست، امسال با فیلم‌های «ابلق» و «تی‌تی» در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این دومین همکاری او با نرگس آبیار محسوب می‌شود. این بازیگر، در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر موفق شد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی در فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی آبیار، دریافت کند

نام:بهرام

نام خانوادگی:رادان

تاریخ تولد:1358/2/8

محل تولد :تهران

تحصیلات:فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی

تاهل:مجرد

------------------------------------------------

بهرام راداندر 8 اردیبهشت ماه سال 1358 (28 آوریل 1979)، در تهران متولد شد.

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس6بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس10

بهرام رادان و پدر و مادرش بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس0 او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. او دوره بازیگری را در سال 1378 و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد. بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس16 در اولین حضور سینمایی تنها به واسطه چهره اش شناخته شد:شور عشق اما فیلم به فیلم به دانش سینمایی خود افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا اینکه در چهارمین نقش آفرینی اش کاندید دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما شد:آواز قو. رادان سپس موفق به کسب سیمرغ بلورین نقش اول مرد نیز شد که با انتقاداتی از سوی برخی محافل سینمایی روبرو شد. بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس14

بهرام رادان پس از بازی در فیلم های شورعشق و آواز قو در سال 1379 در فیلم سینمای آبی به کارگردانی حمید لبخنده به ایفای نقش پرداخت. داستان آن این است که دختری به نام مهتاب (هدیه تهرانی) با جوانی به نام ارسطو (بهرام رادان) به عمد تصادف می کند و همین تصادف باعث آشنایی و درگیری آنها باهم می شود.

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس7

بهرام رادان در سال 1383 با بازی در فیلم سینمایی گاو خونی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمیو تهیه کنندگی علی معلم بر اساس گاوخونی (رمان) نوشته جعفر مدرس صادقی موفق به کسب تندیس حافظ شد.

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس2

گاوخونی داستان کابوس های جوانی را حکایت می کند که خاطرات پدر مرده اش، شهر زادگاهش یعنی اصفهان و رودخانه زاینده رود او را به مرز پریشانی می رساند.

فیلم سربازهای جمعه به کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته ساخته سال 1382 است. بهرام رادان برای بازی در این فیلم موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم شد. این فیلم داستان چند سرباز است که یک روز جمعه به همراه گروهبان خود به شهر می آیند. این روز تعطیل اما برای آنها حوادثی تازه در پی دارد و آنها را به نگاهی دیگر می رسان

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس8

فیلم سربازهای جمعه در بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر (1382) در بخش بهترین بازیگر نقش دوم زن (مریلا زارعی) سیمرغ بلورین مسابقات را کسب کرده است.همچنین این فیلم در دو بخش بهترین بازیگر نقش دوم مرد (بیژن امکانیان) و بهترین صدابرداری (اسحاق خانزادی) نیز کاندیدا مسابقات بوده است.

هرام رادان به تازگی در فیلم سینمایی آتش بس 2 که ادامه فیلم آتش بس میباشد در کنار میترا حجاربه ایفای نقش پرداخت این فیلم همانند سری نخست آن با استقبال خوبی رو برو شد و فروشی میلیاردی داشت. بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس3 در خلاصه ی داستان این فیلم آمده است:«یک زوج جوان و تحصیلکرده که عازم سفری به خارج از کشور هستند، پس از سال ها مشاور خانواده ی خود را به طور اتفاقی در فرودگاه ملاقات می کنند و در مدت زمانی که منتظر پرواز خود هستند، اتفاقات سال هایی از زندگی خود را در مدتی که مشاور آن ها در خارج از کشور بود، مرور می کنند.» خوانندگی:بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس0رادان در یک آلبوم موسیقی تحت عنوان روی دیگر خوانندگی کرده است.

فیلم شناسی بهرام رادان

سینمایی

 • 1379

شور عشق آواز قو آبی

 • 1381

طلوع تاریک ساقی

 • 1381

گاوخونی عطش رز زرد

 • 1382

شمعی در باد سربازهای جمعه گیلانه

 • 1383

رستگاری در هشت و بیست دقیقه ازدواج صورتی

 • 1384

حکم تقاطع پدرام

 • 1385

خون بازی چهارانگشتی سنتوری

 • 1386

کنعان

 • 1387

بی پولی کارناوال مرگ زادبوم راه آبی ابریشم تردید

 • 1388

تهران 1511 نقطه بی بازگشت آدم کش

 • 1389

یکی از ما دو نفر

 • 1390

پل چوبی نقش و نگار تراژدی

 • 1392

نقشِ نگار تراژدی

 • 1393

آتش بس عصر یخبندان

 • 1394

من ناصر حجازیهستم... بارکد

جوایز نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشن خانه سینما برای فیلم آواز قو - 1381 برنده تندیس حافظ برای فیلم گاوخونی - 1383 برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم برای فیلم سربازهای جمعه- 1382 برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای فیلم سنتوری- 1385 نامزد تندیس حافظ برای فیلم سنتوری - 1389

بهرام رادان در نقش های متفاوت

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس5

آواز قو

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس6

پل چوبی

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس14

کارناوال مرگ

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس8

تراژدی

بهرام رادان ستاره‌ی شیک پوش جشنواره فجر + عکس5

راه آبی ابریشم