پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!

19:42 - 1399/11/21
تیم پرسپولیس در دیدار معوقه هفته نهم لیگ برتر توانست با تک گل سید جلال میهمان خود مس رفسنجان را از پیش رو بردارد.
پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس پس از شکستی که مقابل آلومینیوم اراک داشت، در دو دیدار اخیرش موفق به کسب برتری برابر ماشین‌سازی و تراکتور شد و امروز هم که در یک دیدار معوقه به مصاف مس رفسنجان رفت، در تلاش برای به دست آوردن یک برد دیگر بود تا به رده سوم جدول صعود کند؛ شاگردان یحیی گل‌محمدی که با انگیزه زیادی پای به این دیدار گذاشته بودند، فرصت‌های متعدد گلزنی را از دست دادند، اما با این وجود موفق شدند مثل دیدار قبل که با ضربه سر سید جلال حسینی به گل و برتری مقابل تراکتور رسیده بودند، امروز هم مس رفسنجان را با گل کاپیتان تمام نشدنی خود شکست دهند.

پرسپولیس با کسب این پیروزی ارزشمند 24 امتیازی شد تا با یک بازی کمتر نسبت به استقلال و صنعت نفت آبادان که به ترتیب دو و یک امتیاز از آنها کمتر دارد، در جایگاه سوم جدول لیگ برتر قرار بگیرد؛ مس رفسنجان هم با این باخت در رده نهم ماند.

معوقه هفته نُهم لیگ برتر؛ دوشنبه: 99/11/21 ؛ ساعت: 17 استادیوم: آزادی/ بدون تماشاگر داور: حمید حاج‌ملک/ کمک‌ها: مهدی الوندی و عسگر محمدی؛ داور چهارم: حامد تازه‌پور/ کمک داوران پشت دروازه: کمیل غلامی و حامد سیری/ ناظر داوری: یدالله جهانبازی.

تبلیغات

پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!3

پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!11

مبل و صندلی فاما بخرید، سینما خانگی برنده شوید

پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!12

اخطار

مهرداد رضایی(54) از مس

محمدحسین کریم‌زاده(68 و 76) از مس

عقیل کعبی(85) از مس

اخراج

محمدحسین کریم‌زاده(76) از مس

پرسپولیس

بوژیدار رادوشوویچ سیدجلال حسینی کمال کامیابی‌نیا مهدی شیری سعید آقایی میلاد سرلک احمد نوراللهی سیامک نعمتی(4+90- مهدی عبدی) احسان پهلوان وحید امیری امید عالیشاه(88- محمدمهدی مهدی‌خانی) سرمربی: یحیی گل‌محمدی

مس رفسنجان

داوود نوشی‌صوفیانی مسیح زاهدی عقیل کعبی هومن ربیع‌زاده(76- امید خالدی) محسن طرحانی میثم نقی‌زاده(61- سجاد آشوری) مهرداد رضایی محسن آذرباد قائم اسلامی‌خواه(83- علیرضا نقی‌زاده) فراز امامعلی مهرداد آوخ(62- محمدحسین کریم‌زاده) سرمربی: محمد ربیعی

شرح گل

پرسپولیس 1 - مس رفسنجان صفر (دقیقه 51: سید جلال حسینی): سانتر بدون نقص امید عالیشاه از روی کرنر سمت راست زمین به مقابل تیرک دوم را سیدجلال حسینی بالاتر از مدافعان مس با ضربه سر تبدیل به گل کرد.(ویدیو)

پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!0

لحظات حساس

دقیقه 7: ارسال کوتاه و در عرض سیامک نعمتی به مقابل دروازه مس می‌توانست گل اول پرسپولیس را به همراه داشته باشد که توپ از مقابل پای امید عالیشاه عبور کرد و راهی اوت شد.

دقیقه 19: شوت روی پای نعمتی از سمت راست محوطه جریمه مس به شکل خطرناکی از کنار دروازه مس به بیرون رفت.

دقیقه 24: عقیل کعبی از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که ضربه او دقت لازم را نداشت و از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 33: امید عالیشاه نفوذ خطرناکی به محوطه جریمه مس داشت که پاس او در شرایط نامتعادلی به وحید امیری رسید و در ادامه پاس امیری به عالیشاه، با شوت این بازیکن و دفع دروازه‌بان رفسنجانی‌ها به بیرون رفت که البته داور در این صحنه داور اوت دروازه را اعلام کرد. دقیقه 39: ضدحمله جدی بازیکنان پرسپولیس با پاس در عمق احمد نوراللهی به امید عالیشاه رسید که شوت پای چپ او زاویه بسته را نوشی‌صوفیانی به کرنر فرستاد.

دقیقه 45: سانتر زیبای احمد نوراللهی از جناح راست زمین به مقابل تیرک دوم را احسان پهلوان نتوانست استفاده کند و توپ پس از برخورد به روی پای او دفع شد و موقعیت جدی پرسپولیس هدر رفت.

پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!13

دقیقه 50: شوت محکم سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه را نوشی‌صوفیانی راهی کرنر شد.

دقیقه 67: پاس در عرض عالی توسط سعید آقایی از سمت چپ زمین به مقابل دروازه مس را وحید امیری به شکل عجیبی از دست داد و توپ پس از برخورد به ساق پای او از کنار تیرک عمودی راهی اوت شد؛ فرصتی که می‌توانست گل دوم پرسپولیس را رقم بزند.

دقیقه 80: چرخش خوب سیامک نعمتی در محوطه جریمه مس رفسنجان و شوت پای چپ او از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 2+90: پاس در عرض به مقابل دروازه مس رفسنجان را مهدی‌خانی به شکل عجیبی از دست داد و با سایه زنی توپ را به بازیکنان حریف رساند. دقیقه 3+90: شوت ریباند شده احمد نوراللهی مجدداً به این بازیکن رسید، اما ضربه او این بار به بیرون رفت. دقیقه 5+90: اولین شوت در چارچوب دروازه بازیکنان مس رفسنجان نزدیک بود گل تساوی این تیم را به همراه داشته باشد که ضربه روی پای مسیح زاهدی را رادوشوویچ جمع کرد تا بازی به اتمام برسد.

پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!2

بهترین بازیکن

سید جلال حسینی همچنان در خط دفاعی و ترکیب پرسپولیس آقایی می‌کند و نه تنها در کارهای دفاعی موثر ظاهر می‌شود؛ بلکه تیمش را هم به سه امتیاز می‌رساند. کاپیتان پرسپولیس بعد از گل سه امتیازی در تبریز، امروز هم دروازه مس رفسنجان را باز کرد تا در کنار 11 عملکرد دفاعی موفق، برتری در 7 جدال تن به تن و دقت پاس 90 درصدی بهترین بازیکن زمین شود.

در حاشیه

* بازیکنان دو تیم قبل از شروع مسابقه یاد و خاطره زنده یاد علی انصاریان و مهرداد میناوند را گرامی داشتند. * سرمربیان دو تیم قبل از بازی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند. * در دقیقه 8 صدای «خداحافظ علی انصاریان»، شماره 8 پیشین پرسپولیس از بلندگوهای ورزشگاه آزادی پخش شد.

* دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی به همراه دو دستیار خود ازجمله وحید هاشمیان در ورزشگاه آزادی حضور دارند و این دیدار را از نزدیک تماشا می‌کنند.

پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!20

* در دقایق 24 ، 25 و 33 یاد و خاطره مرحوم هادی نوروزی، مهرداد میناوند و مهرداد اولادی زنده نگه داشته شد.

پرسپولیس 1- مس صفر: سید جلال تاریخ انقضا ندارد!16

منبع ورزش 3