توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار

10:43 - 1399/11/21
توهین بهناز جعفری به خبرنگار , بازیگر سینما و تلویزیون در یک نشست خبری واکنش های تندی را در پی داشت.
بهناز جعفری خطاب به یک خبرنگار: آقای خمار! انگار یک چیزی بالا انداختی؟

توهین بهناز جعفری به خبرنگار , بازیگر سریال «زیر پای مادر» در نشست خبری این سریال واکنش های تند و رفتار توهین آمیزی خطاب به خبرنگاران داشت و این در حالی بود که دیگر عوامل سریال درصدد آرام کردن فضا بودند.

توهین بهناز جعفری به خبرنگار

توهین بهناز جعفری به خبرنگار , نشست عوامل سریال زیر پای مادر که عصر دیروز ۲۴ خرداد با حضور جمعی از عوامل برگزار شد حاشیه هایی از جمله توهین بهناز جعفری بازیگر سریال به خبرنگاران را در پی داشت.

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار8

این نشست در دفتر کوچکی برگزار شد و از ساعت ۱۸ برخی از خبرنگاران در محل حاضر شدند.تا ساعت ۱۸:۴۵ خبرنگاران و عکاسان زیادی به نشست آمدند و متولیان برگزاری نشست صندلی هایی را در دفتر کاری که یک اتاق حدودا ۳۰ متری بود اضافه کردند.نشست ساعت ۱۸:۴۵ درحالی آغاز شد که از عوامل سریال زینب تقوایی تهیه کننده، بهرنگ توفیقی کارگردان و همچنین مجید نوروزی و علیرضا آرا بازیگران سریال حاضر شدند و اعلام شد که چند نفر هم در راه هستند.شلوغی جمعیت در فضای کوچک و حضور تعداد زیادی از عکاسانی که به رسانه های رسمی تعلق نداشتند موجب اعتراض اولیه بعضی از اهالی رسانه شد که البته همان ابتدا با برخورد مناسب و عذرخواهی تهیه کننده و کارگردان مواجه شد.

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار8

عکس بهناز جعفری

این نشست با سوالات رسانه های رسمی از جمله خبرنگاران مهر، ایسنا، تسنیم، شبستان، ایلنا و برنا پیش رفت و تمام سوالات نشست بین این چند نفر می چرخید.با اینکه خبرنگاران تا پایان نشست منتظر سعید نعمت الله به عنوان مولف اصلی این سریال بودند اما بعد از حدود ۵۵ دقیقه که سوالات خبرنگاران به پایان رسید درسا بختیاری و بهناز جعفری به نشست وارد شدند.در دقایق پایانی این نشست یکی از خبرنگاران سوالی درباره نزدیکی ساختار دیالوگ های سعید نعمت الله با ساختار آثار کیمیایی از بهرنگ توفیقی پرسید./توهین بهناز جعفری به خبرنگار

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار11

بهناز جعفری

بعد از جواب کوتاهی از بهرنگ توفیقی، بهناز جعفری بیان کرد: این قبیل صحبت ها کمی تقصیر جامعه منتقدان و مردم ماست که به دلیل عدم آگاهی و شناخت و تنبل بودنشان همه چیز را گردن دیگری می اندازند.این در حالی است که حتی آقای کیمیایی را هم نمی شناسیم و می گوییم که این چنین است.وی ادامه داد: متاسفانه مثل همین نشستی که من در آن هستم و هیچ بار شناخت و تحلیلی در شماها وجود ندارد.یعنی شما افرادی هستید که پیش پا افتاده ترین سوال ها را برای به چالش کشاندن ما بازیگرهایی که یکسال زحمت کشیدیم و این سریال را ساختیم ندارید و یکسری سوال کسالت آور دارید./توهین بهناز جعفری به خبرنگار

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار1

این صحبت های جعفری در حالی پشت سر هم انجام شد که خبرنگاران چرایی آن را متوجه نبودند و در لحظات اول سکوت کرده بودند.وی در ادامه اظهار کرد: من فکر می کنم این موضوع به دلیل عدم سواد و عدم شناخت منتقدین ما است.یعنی منتقدین ما در جایگاهی ننشسته اند که واقعا منتقد باشند و نقد کنند.چون الگویشان یک سری آدم مثل آقای فراستی است.در این بحث ها جعفری بدون اینکه به سخنان خبرنگاران گوش کند سخنان خود را تکرار می کرد و گفت: شما وظیفه تان است که سوال کنید و من اگر اطلاعاتی داشته باشم جوابش را می دهم.

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار12

توهین بهناز جعفری به خبرنگار

وی در ادامه بحث نقد و بررسی سریال خطاب به یکی از خبرنگاران بیان کرد: شما باید بپرسید.نقد و بررسی یعنی چی؟ آقای خمار! می گویم نقد و بررسی یعنی چه؟ مثل اینکه یک چیزی انداختی بالا! خبرنگار مربوطه گفت: من خمار نیستم و جعفری باز هم ادامه داد: نه! یک چیزی ننداختی بالا؟ وی در ادامه یک معذرت خواهی کرد و در جواب خبرنگاری که به او توهین کرده بود، گفت: فقط بلدید بگویید به ما بی احترامی می کنید! این از بی سوادی شماست.فقط بلد هستید بگویید ما هستیم.شما حتی برای خودتان هم سوال ندارید و به عنوان یک کارمند در حال گذراندن تایم خود هستید.

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار8

بهناز جعفری

با این سخنان چند خبرنگار پاسخ دادند که خود شما با یک ساعت تاخیر به نشست آمدید و اصلا در جریان اینکه در این یک ساعت چه سوالاتی مطرح شد، نبودید پس چگونه می توانید منتقد سوالات باشید.همچنین خبرنگار دیگری بیان کرد اجباری وجود ندارد که شما جواب بدهید و سوالاتمان می تواند از نویسنده سریال باشد.خبرنگار دیگری نیز گفت: اگر همین بچه های رسانه نبودند، شما الان بهناز جعفری نبودید! که جعفری خطاب به خبرنگاران گفت: می خواهم نباشند صدسال! حتما من به واسطه شماها شده ام بهناز جعفری! شما روزنامه نگاران فقط بلدید اعتراض های بی اساس کنید.پس از این اتفاقات بهناز جعفری با عصبانیت جلسه را ترک کرد و همچنین خبرنگاران رسانه های رسمی نیز از نشست خارج شدند.این اتفاقات در حالی رخ داد که دیگر عوامل سریال سعی در آرام کردن فضا داشتند.

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار10

توهین بهناز جعفری به خبرنگار

واکنش سعید نعمت الله به صحبت های بهناز جعفری

در پی این حواشی سعید نعمت الله نویسنده این فیلم به دفاع از بهناز جعفری پستی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد./توهین بهناز جعفری به خبرنگار سعید نعمت الله با انتشار این عکس درباره بهناز جعفری نوشت: بهناز جعفری بودن کار سختیه ….کار هرکسی نیست بهناز بودن….. نشست خبری سریال زیر پای مادر روز گذشته با حضور عوامل این سریال و بازیگرانی چون بهناز جعفری ، درسا بختیاری ، مجید نوروزی و علیرضا آرا برگزار شد.هر یک از عوامل سریال از بهرنگ توفیقی به عنوان کارگردان این فیلم تا زینب تقوایی تهیه کننده این فیلم در این مراسم صحبت هایی کردند اما این نشست در پایان با حواشی زیادی روبه رو شد. بهناز جعفری بازیگر نقش آتنه در سریال زیر پای مادر در پاسخ یکی از خبرنگاران با لحنی تند و با ناراحتی پاسخی داد که لحظات پایانی این نشست را به حاشیه کشاند و نویسنده این فیلم سعید نعمت الله در دفاع از بهناز جعفری گفت : بهناز جعفری بودن کار سختی است….

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار18

بهناز جعفری

بهناز جعفری با بیان این مطلب که شما خبرنگاران بی سواد هستید و متاسفانه کل منتقدان و فضای نقد کشور بی سواد هستند، به سوالات مطرح شده ازسوی خبرنگاران در این نشست انتقاد کرده و گفت: نشانه این بی سوادی همین نشست امروز است که در آن هیچ سوالی درباره شخصیت پردازی و نحوه بازی و شخصیت از من پرسیده نشد.

در ادامه؛ خبرنگاران با بیان این مطلب که این مراسم نشست خبری است نه نشست نقد و بررسی؛ به دفاع از پرسش های خود پرداختند که بهناز جعفری از این پاسخ قانع نشد و به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد./توهین بهناز جعفری به خبرنگار

واکنش رامبد جوان به صحبت های بهناز جعفری

رامبد جوان

مجری برنامه “خندوانه” به حمایت از بهناز جعفری در مقابل به خبرنگاران در تلگرام فایل صوتی منتشر کرد.رامبد جوان که چندی پیش در خندوانه میزبان بهناز جعفری بود، با انتشار یک فایل صوتی نسبت به اتفاق پیش آمده موضع گیری کرد.متن صحبت های او را در ادامه می خوانید و قضاوت درباره آن بر عهده خودتان است.. رامبد جوان:«همان قدر که تعداد قابل توجهی از بازیگران ما بی سوادند، تعداد قابل توجهی از خبرنگارهای ما هم بی سوادند…

این معنی اش دفاع از خانم جعفری نیست… این لحن را نمی فهمم که با زبان روزه آن جا نشسته بودند… یک لحن آه و ناله ای ناخوشایندی در مطلب هست… دارم می خوانم که به ایشان گفته اند اگر بچه های رسانه نبودند شما الان بهناز جعفری نبودید… آره ممکن بود یهو مثلا صفر شکولی از آب درآید خانم جعفری.واقعیتش این است من هم به عنوان کسی که در ارتباط با شما و همکاران تان قرار می گیرم، گاهی اصلا بدم نمی آد چیزهای درشت ناخوشایندی را ارائه دهم که که باعث سوزش بعضی از جاهای حساس آن عزیزان شود… خیلی خوب هم می توانم از پس این کار بربیایم… ولی نمی کنم این کار را… اگر کسی این کار را می کند به او نپریم… با او بدرفتاری نکنیم.

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار12

دفاع رامبد چوان از بهناز جعفری

خانم جعفری جایگاه خودش را دارد.اگر بدخلقی کرده دسته جمعی ننشینیم جلویش دندان تیز نشان دهیم یا اگر او دندان نشان می دهد ما هم این کار را در جوابش بکنیم… ایشان خیلی سال است دارد کار را می کند… آدم درست و زحمت کشیده ای است… نمی دانم از کجا حالش بد است… سوال ها می تواند حالش را بد کرده باشد… بیماری ام اس شان می توند خیلی شکننده شان بکند… الان این لحن و موضع گیری ها می تواند میزان آسیب پذیری ایشان را بالا ببرد… خواهش می کنم ای عزیزان مهربان تر رفتار کنید… اگر کسی تندی می کند انقدر سریع واکنش نشان ندهید… و ببخشید از این واژه استفاده می کنم چون احساس صمیمیت می کنم با شما… این لحن ننه من غریبم بازی می تواند ناخوشایند و موزیانه باشد.

بیوگرافی بهناز جعفری

بهناز جعفری (زاده ۱۳۵۳، تهران) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است.وی فارغ‌التحصیل رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اسلامی است.اولین فیلم او که در نقش کوتاهی حضور داشت روسری آبی در سال ۱۳۷۳ بود.

توهین عجیب بهناز جعفری به یک خبرنگار7

او برای بازی کوتاهش در فیلم «خانه‌ای روی آب» ،ساخته بهمن فرمان آرا از بیستمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن را گرفت.او همچنین در نمایش شب هزار و یکم بهرام بیضایی بازی کرده است.وی مبتلا به ام‌اس می‌باشد.