قائدی متخصص گرفتن پنالتی برای استقلال است

12:26 - 1399/11/20
مهدی قائدی ستاره استقلال در دیدار برابر نساجی یک پنالتی ارزشمند گرفت و به نوعی متخصص این کار برای تیمش محسوب می شود.
قائدی متخصص گرفتن پنالتی برای استقلال است

به گزارش "ورزش سه"، آنقدر بازی استقلال و نساجی زیر سایه حواشی پس از آن و اتفاقاتی که برای وریا غفوری رخ داد، بود که چندان به ضربه پنالتی که آبی‌ها در این مسابقه از دست دادند توجهی نشد؛ پنالتی که در آخرین دقایق بازی روی نبوغ مهاجم ریزنقش استقلال به دست آمد و قایدی توانست خط دفاعی نساجی را وادار به خطا کند تا پنالتی به سود شاگردان فکری اعلام شد. پنالتی که توسط قایدی نواخته شد اما ضربه چیپ او به تیرک خورد و در ریباند هم ضربه سر قایدی به بیرون رفت.

نساجی تنها تیم لیگ بیستم بود که پنالتی نداده بود اما به مانند دو دیدار اخیرش مقابل استقلال در آزادی، ترک عادت نکرد و بازهم به آبی‌ها پنالتی داد تا یک رکورد ویژه به نام شاگردان جلالی در دیدارهای‌شان با آبی‌پوشان پایتخت به ثبت برسد. ضمن آن‌که مهدی قایدی هم برای اولین‌بار در لیگ برتر پشت ضربه پنالتی ایستاد که فرجام آن برای مهاجم آبی‌ها خوش‌یمن نبود و ضربه به گل تبدیل نشد.

استقلالی‌ها در لیگ بیستم 4 ضربه پنالتی به دست آورده‌اند که با فقط 2 ضربه آن نیز گل شده است؛ نکته جالب اینکه از ۴ بار آخری که پنالتی‌زن و پنالتی‌گیر استقلال یک بازیکن بوده، فقط یک پنالتی آن هم توسط دیاباته به گل تبدیل شده و قایدی، غفوری و اسماعیلی موفق به گل زدن نشدند.

قائدی متخصص گرفتن پنالتی برای استقلال است6

اما آمار ویژه برای مهاجم جوان استقلالی‌هاست؛ ستاره‌ای که نشان داده به جز گلزنی و گلسازی، در کسب پنالتی هم تبحر دارد و در تقابل با نساجی توانست ششمین پنالتی دوران حضورش در جمع آبی‌ها را به دست آورد تا در کنار آرش برهانی، مربی این روزهای استقلال در جایگاه سوم پنالتی‌گیرترین بازیکنان استقلال جای گیرد.

بالاتر از قایدی و برهانی، سیاوش اکبرپور با کسب 7 پنالتی و فرهاد مجیدی با کسب 10 پنالتی هستند و مهدی قایدی در تلاش است تا بتواند رکورد خود را بهبود ببخشد و به عنوان پنالتی‌گیرترین بازیکن تاریخ استقلال بدل شود؛ عنوانی که در اردوگاه تیم رقیب هم در اختیار یک مهاجم بوشهری است و مهدی طارمی توانسته این عنوان را از آن خود کند. مهاجمی که این روزها در فوتبال پرتغال هم با تبحر ویژه خود در پنالتی‌گیری همچنان درخشان است.

نگاهی به آمار و ارقام نشان می‌دهد که کار قایدی برای رسیدن به رکورد فرهاد مجیدی چندان دشوار نیست؛ چرا که مهدی قایدی در در 19 بازی گذشته استقلال در لیگ برتر 4 پنالتی گرفته و از 7 پنالتی استقلال، 4 پنالتی سهم این بازیکن بوده است.

در مجموع آمار لیگ بیستم، مهدی قایدی مهاجم استقلال در کنار طالب ریکانی، بهمن سالاری و ابراهیم صالحی با کسب 2 پنالتی، پنالتی‌گیرترین بازیکنان لیگ هستند.

منبع ورزش 3

برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

در افسردگی غم به لایه‌های عمیق زندگی نفوذ کرده و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما به‌وجود می‌آورد. اگر احساس افسردگی دارید، حتما با کمک یک روانشناس متخصص مشکل را ریشه‌یابی کنید و برای حل آن راهکار بگیرید. برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.