اداعای جدید مدیران استقلال؛ پرداخت بخشی از مطالبات به معترض ها

09:54 - 1399/11/20
مدیران باشگاه استقلال اعتقاد دارند که بازیکنان معترض بخشی از پول خود را دریافت کرده اند و به زودی بقیه مطالبات هم پرداخت می شود.
پرداخت بخشی از مطالبات به معترض ها

به گزارش "ورزش سه"، بحث پرداختی به بازیکنان استقلال طی روزهای گذشته سر و صدای زیادی به راه انداخته و حتی باعث شد تا برخی بازیکنان سرشناس این تیم بعد از برد مقابل نساجی نسبت به اقدامات مدیریت در پرداخت پول موضع گیری تندی انجام بدهند و نسبت به عدم پرداخت پول گلایه کنند.

در این شرایط اما نکته مهم این است که مبلغ دریافتی بازیکنان استقلال با یکدیگر تفاوت های فاحشی دارد. طبق گفته امروز احمد مددی در استقلال بازیکنی وجود دارد که فقط 12 درصد از قراردادش را گرفته و از طرف دیگر برخی نفرات تا 67 درصد پول گرفتند. این اختلاف در پرداختی به بازیکنان اصلی ترین موضوعی است که حالا دردسرساز شده و مدیران باشگاه را وارد یک بحران جدی کرده است.

از این رو وریا غفوری کاپیتان استقلال نیز بابت همین موضوع ناراحت است و در مصاحبه‌ای که امروز با یکی از روزنامه ها انجام داد هم بشدت نسبت به اتفاقات گلایه کرد.

حال اما مدیران باشگاه استقلال از برخی بازیکنان تیم شان که بعد از برد مقابل نساجی مصاحبه کردند گلایه دارند. دلیل ناراحتی مدیران باشگاه و اعضای هیات مدیره این است که نفراتی که بعد از بازی با نساجی در میکسدزون ورزشگاه آزادی نسبت به مسائل مالی مصاحبه کردند، همگی دریافتی نسبتا خوبی داشته‌اند.

بر اساس اعلام یکی از مدیران باشگاه استقلال از بین بازیکنانی که بعد از بازی با نساجی با دوربین ها صحبت کردند، به غیر از داریوش شجاعیان که 20 درصد از قرارداد امسالش را گرفته اما طلب سال گذشته اش در ابتدای فصل تسویه شده، بقیه بازیکنانی که گفت و گو داشتند از سالهای قبل طلبی ندارند و از پول امسال هم حدود 40 درصد پول گرفته‌اند.

همین موضوع باعث ناراحتی مدیران باشگاه استقلال شده است. مدیران این باشگاه اعتقاد دارند بازیکنانی که نسبت به سایرین دریافتی کمتری داشتند هنوز لب به سخن نگشودند و اینکه برخی بازیکنان با قراردادهای بالا و دریافتی بهتر بخواهند از مشکلات گلایه کنند، درست نیست.

از سوی دیگر در جلسه هیات مدیره استقلال درباره موضوع پرداختی ها بحث شده است. یکی از مسائل دیگری که موجب ناراحتی هیات مدیره و مدیرعامل شده این است که استقلال تا سال پیش در آستانه پایان فصل فقط 40 درصد به بازیکنانش پول داده و الان در بهمن ماه خیلی از ستاره های این تیم 40 درصد پول گرفته‌اند و چندنفری که از قضا اعتراضی هم نداشته‌اند دریافتی شان کمتر است.

در کنار تمام مسائل اما موضوع وریا غفوری با سایرین متفاوت است. اگرچه طی روزهای گذشته هجمه های زیادی علیه کاپیتان استقلال به وجود آمده اما مساله اینجا است که ناراحتی غفوری بیراه هم نیست. غفوری اگرچه بعد از برد مقابل نساجی مصاحبه‌ای درباره مشکلات نکرد، اما او شاید تنها بازیکن کنونی استقلال محسوب می‌شود که از 3 سال پیش هم طلبکار است و به حق مطالباتش را درخواست می‌کند.

در هر حال انتظار همه اعضای تیم استقلال این است که در وهله اول دریافتی همه بازیکنان یکسان شود و اختلاف ها در پرداخت کمتر شود. در مرحله دوم هم مدیران استقلال باید تا نیم فصل پرداختی به بازیکنان را به 50 درصدبرسانند تا حتی بازیکنانی که بند جدایی در صورت عدم دریافت 50 درصد دارند نتوانند یک طرفه قراردادشان را فسخ کرده و جدا شوند.

باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی در این باره رخ خواهد داد.

منبع ورزش 3