چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟

03:30 - 1399/11/20
احتمال کم‌کاری یا خطای پزشکی در ماجرای مرگ علی انصاریان بالا گرفت.
علی انصاریان

روزنامه شهرآرا: این چند روز با اخبار تلخ و ناگوار جان‌باختن ۲ نفر از فوتبالیست‌های صاحب‌نام کشورمان، یعنی مهرداد میناوند و علی انصاریان، به‌سختی گذشت و می‌گذرد. این سختی‌ها، اما حالا سخت‌تر شده، چرا‌که حالا شایعات و حرف‌هایی مطرح شده که شائبه خطای پزشکی یا اهمال اطبا را در این ماجرا پر‌رنگ کرده است. هنوز خیلی از خاک‌سپاری مرحوم انصاریان نمی‌گذرد که برخی ادعا‌ها درباره روند درمانی او و مهرداد میناوند مطرح شده و این شبهات لحظه‌به‌لحظه پر‌رنگ‌تر می‌شود؛ حرف‌هایی که ممکن است خودش شروع‌کننده یک پرونده قضایی باشد.

چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟ 18

قطع دستگاه اکسیژن بدون هماهنگی

غروب جمعه در هیاهوی بازی استقلال و نساجی و در‌حالی‌که همه تیم‌های لیگ‌برتری با یاد علی انصاریان به میدان رفتند، یک ورزشی‌نویس در فضای مجازی به یکی از پزشکان معالج علی انصاریان به‌شدت حمله کرد و در صفحه شخصی خود مطلبی طولانی با ذکر چند جزئیات علیه وی نوشت.

او در این پست که بسیار جنجالی و خبرساز هم شد، ادعا کرد در‌حالی‌که خانواده انصاریان بی‌خبر بودند و چشم به درمان‌های جدید داشتند، یکی از پزشکان، هیچ پزشکی را به بالین بیمار راه نمی‌داد و در‌نهایت هم این پزشک بدون رضایت خانواده انصاریان دستگاه و اکسیژن را قطع کرد! صحبت‌های این خبرنگار که رابطه بسیار نزدیکی با انصاریان داشته، با واکنش‌های مختلفی همراه شده است؛ اما چیزی که در‌این‌میان حائز‌اهمیت است، کد‌های دقیقی است که این فرد می‌دهد، کد‌هایی که نشان می‌دهد مرگ انصاریان چنان‌که وانمود می‌شود، عادی نبوده است.

چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟ 11

تا دیروز با خاله‌قزی مصاحبه می‌کردید، الان هم همان‌کار را بکنید

دیروز هم یک فعال حقوقی فوتبال در صفحه شخصی‌اش ادعا کرد آن‌ها آمپول اشتباهی تزریق کرده‌اند. صمد ابراهیمی در بخشی از متنی که در اینستاگرام منتشر کرده بود، نوشت: کار پزشک مانند کار یک مربی است، تدابیرش اگر کارگشا باشد و بیمارش به سلامت از تخت برخیزد، برنده است. مربی بازنده هم باید جواب‌گو باشد. هرکس نقدی نوشت و دادی زد، اسم پلیس فتا را پیش نکشید. شما توضیحات دقیق و درستی درباره همه شائبه‌ها بدهید، ما خودمان می‌رویم پلیس فتا خودمان را تحویل می‌دهیم.

شما و همکارتان دکتر لطفی متهم هستید به سوءاستفاده از شرایط ۲ عزیزمان. متهمید به عکس و استوری‌گذاشتن‌های چندش‌آوری که حال همه‌مان را بد کرده بود. نزدیکان علی انصاریان، حرف زیاد دارند. دیروز رفته بودم سر خاک این ۲ عزیز. یکی از نزدیکان علی حرف‌های مهمی می‌زد. بنشینید به تک‌تک سؤال‌ها جواب بدهید. شما‌ها که از مصاحبه بدتان نمی‌آید. تا چند روز قبل که به تماس برنامه گل‌های سرزمین من و خاله‌قزی هم جواب می‌دادید. الان هم همان کار را بکنید.

شفاف و روشن حرف بزنید. جوری که قانعمان کنید. علی وقتی با ۲ دست بشکن زده و به دوستش گفته تو بچه کوچک داری، چرا اومدی اینجا؟ برو برو من اوکی‌ام. چرا به‌یک‌باره به کما برود؟ قضیه آن ۳ آمپولی که نزدیکان علی می‌گویند اصرار کرده بودیم بدون هماهنگی با خانواده تزریق نکنند و کردند و علی به کما رفت، چه بود؟

چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟ 2

پیگیری خانواده انصاریان از مراجع قانونی

بعد از شدت شایعات اهمال یا خطای پزشکان در ماجرای مرحوم انصاریان حالا شنیده می‌شود خانواده او قصد دارند به‌صورت حقوقی و از طریق مراجع قضایی پیگیر این شایعات شوند. آن‌ها می‌خواهند بدانند دقیقا چه اتفاقی افتاده که علی انصاریان که تا روز دوشنبه در وضعیت نرمال قرار داشته است، ناگهان به کما می‌رود و شرایط پزشکی او سخت می‌شود؛ به‌طوری‌که در‌نهایت روز چهارشنبه جان خود را از دست می‌دهد؟!

همه این‌ها در‌حالی است که شایعات پیرامون روز آخر زندگی علی انصاریان زیاد است و روایت‌های عجیبی از اتفاقاتی که در چند ساعت آخر رخ داد، به گوش می‌رسد. در‌این‌میان دوستان علی انصاریان هم که از فوت او شوکه هستند، بعضا از روی ناراحتی مواردی را مطرح می‌کنند که بر آتش این معرکه افزوده است.

چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟ 17

واقعیت این است که خیلی‌ها از این اتفاق شوکه شده‌اند و شاید لا‌به‌لای غم و اندوه خود حرف‌هایی بزنند که احساسی باشد، اما برخی اظهارنظر‌های پزشکان هم به شایعات دامن می‌زند و باعث بروز سوءتفاهم‌های تازه می‌شود. دیروز یکی از پزشکان معالج میناوند و انصاریان ادعا کرد مهرداد بسیار دیر به بیمارستان مراجعه کرده بود و حتی آن دارویی را که او (پزشک) گفته بود بخورد، مصرف نکرده است.

بعد از فوت علی انصاریان، ایران در غم و بُهت عجیبی فرو رفت و بعد از این اتفاق تلخ، از همان ساعات اولیه ، واکنش‌هایی از سوی کاربران در فضای مجازی منتشر شد که در ادامه تعدادی از این واکنش‌ها را آورده‌ایم.

چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟ 16

چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟ 9

چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟ 9

چرا مرگ علی انصاریان، «مشکوک» شد؟ 19