تبریک تولد تهمینه میلانی به داریوش اقبالی + عکس

22:40 - 1399/11/19
تهمینه میلانی در تازه ترین پست اینستاگرامی خود عکسی دیدنی و جذاب از داریوش اقبالی و خانواده اش را برای طرفداران پرشمار خود به اشتراک گذاشت و تولد وی را تبریک گفت که شما هم میتوانید در ادامه ملب این پست منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
پست ویژه تهمینه میلانی برای تولد داریوش اقبالی + عکس

داریوش هفتاد ساله شد تبریک فراوان به داریوش عزیز که خاطرات بسیار ارزنده در عشق و انقلاب برای نسل من رقم زده است. و قدم بزرگی نه در حرف و شعار، که در عمل، برای مبارزه با اعتیاد خانمان سوز برداشته است . عکس : ونوس ، داریوش و‌میلاد عزیز در جشن هفتاد سالگی اسطوره پاپ ایشان متولد ۱۵ بهمن ۱۳۲۹ هستند

بیوگرافی تهمینه میلانی (+ تصاویر)

زاده :۱۵ شهریور ۱۳۳۹ محل تولد:تبریز زمینه فعالیت :فیلمنامه‌نویس، کارگردان، منشی صحنه، طراحی صحنه و لباس و تهیه کننده سال‌های فعالیت:از سال ۱۳۵۸ تا کنون همسر:محمد نیک بین

تهمینه میلانی در سال ۱۳۳۹ در تبریز به دنیا آمد و در دوران دبیرستان به تهران آمد و به ادامه تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۵۷ در رشته برق دانشگاه تبریز به تحصیل پرداخت و با پیروزی انقلاب و بسته شدن دانشگاه‌ها به تهران بازگشت و در رشته معماری دانشگاه علم و صنعت مشغول به تحصیل شد.با بسته شدن دانشگاه‌ها حضور در جلسات شعرخوانی، نمایش فیلم و از فعالیت‌هایی این قبیل را برگزید. در یکی از این جلسات بود که با مسعود کیمیایی آشنا شد و توانست نظر موافق او را در دستیاری وی در کارگاه آزاد فیلم جلب کند.

میلانی بسیار جوان بود که به عنوان اولین تجربه سینمائی به عنوان منشی صحنه فیلم خط قرمز برگزیده شد. با باز شدن دانشگاه‌ها در کنار کار در کارگاه آزاد فیلم به ادامه تحصیل پرداخت. او که به آرامی به کار در سینما آشنا می‌شد شروع به نوشتن فیلمنامه و کار کرد. میلانی فعالیت سینمایی را در سال ۱۳۵۸ در کارگاه آزاد فیلم در زمینه تحقیق برای فیلمنامه شروع کرد و در آنجا درباره چند فیلمنامه مانند زیر سایه تفنگ شهید اندرزگو و سرب کارهای تحقیقاتی انجام داد.

تبریک تولد تهمینه میلانی به داریوش اقبالی + عکس18

عکس تهمینه میلانی

وی فعالیت در سینمای حرفه‌ای را سال ۱۳۶۱ به عنوان دستیار کارگردان و مدیر هماهنگی با فیلم به نمایش درنیامده خط قرمز آغاز کرد.در زمینه تدوین نیز در همان فیلم با عباس گنجوی همکاری کرد، همچنین با مشارکت ابوالحسن داودی دفتر تولید فیلم آرتا فیلم را تأسیس کرد. میلانی در سال ۶۸ اولین فیلم خود به نام بچه‌های طلاق را ساخت و جایزه بهترین فیلم اول در جشنواره فجر را کسب کرد. یک سال بعد؛ فیلم افسانه آه را ساخت و پس از موفقیت آن؛ فیلم دیگه چه خبر را در گونه سینمای کمدی ساخت.

در سال ۱۳۷۶ تهمینه میلانی فیلم دو زن را ساخت. به خاطر ساخت این فیلم، جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم فجر را به دست آورد و نامزد جایزه بهترین کارگردانی از همین جشنواره شد. وی پس از موفقیت فیلم دو زن، فیلم‌های نیمه پنهان و واکنش پنجم را با بازی نیکی کریمی، ساخت.پس از فیلم‌های سه گانه میلانی با بازی نیکی کریمی، در سال 1383 فیلم زن زیادی با بازی مریلا زارعی به نمایش درآمد.

تهمینه میلانی در سال ۱۳۸۴ بر اساس کتاب شفای کودک درون اثر لوچیا کاپاکیونه فیلم آتش بس را با بازی مهناز افشار و محمدرضا گلزار ساخت. پس از اکران فیلم نویسنده کتاب با ارسال نامه‌ای از میلانی تشکر و قدردانی کرد.

تبریک تولد تهمینه میلانی به داریوش اقبالی + عکس7

عکس تهمینه میلانی

تهمینه میلانی ازجمله کارگردان‌های سینمای ایران است که آثار وی در سینماهای کشورهای اروپایی و امریکایی اکران و با استقبال خوبی در جشنواره‌های مختلف مواجه می‌شود.وی در سمت‌هایی همچون کارگردان، فیلمنامه نویس، منشی صحنه و دسیتار کارگردان همکاری داشته و برای وی نامزدی و جوایز بسیاری به دنبال داشته است.

فیلم‌شناسی-۱۳۹۳ آتش بس ۲ (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس] - ۱۳۸۹ یکی از ما دو نفر(با عنوان قبلی «پرَنسیپ»)) (تهمینه میلانی) - ۱۳۸۶ سوپر استار (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس] - ۱۳۸۶ تسویه حساب (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس] - ۱۳۸۴ آتش‌بس (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس] - ۱۳۸۳ زن زیادی (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس] - ۱۳۸۱ واکنش پنجم (تهمینه میلانی) [کارگردان] -۱۳۸۰ بمانی (داریوش مهرجویی) [تهیه کننده] - ۱۳۷۹ خاکستری (مهرداد میرفلاح) [فیلمنامه نویس] - ۱۳۷۹ شب‌های تهران (داریوش فرهنگ) [فیلمنامه نویس] -۱۳۷۹ نیمه پنهان (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس-تهیه کننده] - ۱۳۷۷ دو زن (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس] - ۱۳۷۳ کاکادو (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس-طراح صحنه و لباس] -۱۳۷۰ دیگه چه خبر؟! (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس-تهیه کننده] -۱۳۶۹ عشق و مرگ (محمدرضا اعلامی) [فیلمنامه نویس] - ۱۳۶۹ افسانه آه (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس-تهیه کننده] - ۱۳۶۸ بچه‌های طلاق (تهمینه میلانی) [کارگردان-فیلمنامه نویس-طراح صحنه و لباس] - ۱۳۶۱ پیک جنگل (حسن هدایت) [منشی صحنه] - ۱۳۵۸ خط قرمز (مسعود کیمیایی) [منشی صحنه]

تبریک تولد تهمینه میلانی به داریوش اقبالی + عکس10

عکس تهمینه میلانی و همسرش

جوایز و افتخارات** داخلی-نامزد سیمرغ بلورین فیلم منتخب تماشاگران (واکنش پنجم)[ دوره ۲۱ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۸۱ ] -نامزد تندیس زرین بهترین کارگردانی (واکنش پنجم)[ دوره ۷ جشن خانه سینما (مسابقه) - سال ۱۳۸۲ ] -نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم (بمانی)[ دوره ۲۰ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۸۰ ] -نامزد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی (دو زن)[ دوره ۱۷ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۷۷ ] -برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه (دو زن))[ دوره ۱۷ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۷۷ ] -برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم (بچه‌های طلاق)[ دوره ۸ جشنواره فیلم فجر (فیلم‌های اول و دوم) - سال ۱۳۶۸ ] **خارجی- ۲۰۰۳: جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره فیلم قاهره برای فیلم واکنش پنجم - پس از ساخت و اکران فیلم «آتش بس»، لوچیا کاپاکیونه، نویسنده کتاب «شفای کودک درون» با ارسال نامه‌ای به میلانی از او تشکر و قدردانی کرد.∗