رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر

22:35 - 1399/11/19
فرهاد اصلانی، بازیگر سینما و تلویزیون، از رفاقت و صمیمیت با همسرش و نقش افرینی در سریال هیولا صحبت کرد.
رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر

فرهاد اصلانی ، شاید به نوعی آچار فرانسه ترین بازیگر مرد ایرانی باشد!!! از بازی در نقش یک وکیل بدعنق تا پدر دوست داشتنیِ کوچه بی نام ؛ از یزید و ابن زیاد تا معلم شریفِ هیولا! در این مطلب با زندگی شخصی و حرفه ای این بازیگر دوست داشتنی بیشتر آشنا شوید.

فرهاد اصلانیاین روز ها با حضور در سریال هیولا ، یکی از جالب ترین نقش های این سریال را به خوبی بازی کرده و ما از نقش آفرینی او لذت می بریم. به همین بهانه در این شماره از سبک زندگی افراد مشهور با زندگی این بازیگر توانمند و آچار فرانسه ایرانی بیشتر آشنا شوید.

فرهاد اصلانی بازیگر سریال هیولا

فرهاد اصلانی در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۴۵ در بیجار – کردستان به دنیا آمد.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر0

کودکی فرهاد اصلانی

فرهاد اصلانی از سال ۱۳۵۷ بازی در تئاتر را آغاز کرد در آن زمان او ۱۲ ساله بود. در سال ۱۳۷۰ یک دوره دو ساله کارگردانی و بازیگری تئاتر را در فرهنگسرای نیاوران نیاوران گذرانده است و در سال ۱۳۷۱ در نمایش‌های رادیویی حضور پیدا کرد.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر1

جوانی فرهاد اصلانی

ورود فرهاد اصلانی به تلویزیون و سینما

فرهاد اصلانی برای اولین بار در سال ۱۳۷۲ با سریال تلویزیونی همسایه‌ ها وارد دنیای تلویزیون شد و پس از این سریال در سال ۱۳۷۳ در فیلم سینمایی روسری آبی ساخته رخشان بنی‌ اعتماد حاضر شد که تحسین و توجه بسیاری را به همراه داشت.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر9

فرهاد اصلانی در کنار سفره هفت سین

فرهاد اصلانی از سال ۱۳۸۶ کم کم گزیده کار شد و فقط در فیلم هایی بازی می کرد که از ابتدا کیفیت تضمین شده ای داشتند و همین رویه باuث شد در سال ۱۳۹۰ وقتی با سه فیلم “من مادر هستم” ، “خرس” و “زندگی خصوصی” در جشنواره فیلم فجر حضور داشت به دلیل بازی در دو فیلم آخر جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کند.

فرهاد اصلانی در سال ۱۳۹۵ با بازی در فیلم سینمایی “دختر” اثر رضا میرکریمی توانست اولین جایزه بین المللی خود را از جشنواره بین المللی فیلم مسکو کسب کند!

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر13

فرهاد اصلانی و رضا میرکریمی

ازدواج فرهاد اصلانی

همسر فرهاد اصلانی ، مژده دانش‌ پژوه است. حاصل این ازدواج دختری با نام “هانا” می باشد.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر12

فرهاد اصلانی و همسرش

نظر کارگردانان سینما در خصوص فرهاد اصلانی

امین تارخ

امروزه دیگر از فرهاد اصلانی نمی توان فقط به عنوان یک بازیگر مستعد نام برد ، بلکه فرهاد دیگر جز حرفه ای ها است و این مراحل را گذرانده است. او با اثبات حرفه ای بودنش مانند شهاب حسینی قابلیت بین المللی شدن دارد و با توجه به دانش و حساسیت و زحمتی که می کشد و گزیده کاری اش، وقتی در اثری حضور می یابد، آن اثر تماشایی است.

سعید سهیلی

سعید سهیلی و فرهاد اصلانی در فیلم کلاشینکف همکاری داشتند. فرهاد اصلانی قدرت حسی بالا، میمیک، شناخت شخصیت و شعور فرهنگی، درک درست از ادبیات را همگی با هم دارد. ولی فرهاد در همه این نکات مثبت باید بیشتر به بدنش توجه کند و بدنش را آماده نگه دارد.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر4

فرهاد اصلانی و مهران مدیری

علیرضا رئیسیان

همکاری علیرضا رئیسیان با فرهاد اصلانی به فیلم سینمایی “دوران عاشقی” بر می گردد. فرهاد جز بازیگرانی است که از هر لحاظ به کارگردانش اعتماد دارد و یکی از خاصیت های فرهاد اصلانی همراهی او است در حالی که حضورش در فیلم من کم بود اما در همه اکران ها ما را همراهی کرد.

هاتف علیمردانی

فرهاد اصلانی هر جا باشد و هرچقدر نقش کوتاهی داشته باشد جوری در آن فیلم بازی می کند که بار مثبتی به فیلم اضافه می شود.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر16

فرهاد اصلانی و سعید روستایی

مصاحبه با فرهاد اصلانی

چند تا جایزه گرفتین؟

در ایران به جز خانه سینما که هنوز من و به عنوان بازیگر به رسمیت نشناخته(خنده) در اکثر فستیوال ها جایزه گرفتم.

خارجی؟

برای فیلم دختر که ۱۰ بار کاندید شدم و ۶ جایزه گرفتم.

همکاری با هومن سیدی در مغز های کوچک زنگ زده چطور بود؟

من با یه هومن با تجربه مواجهه بودم و وقتی فیلم و به من پیشنهاد داد همزمان بود با فوت پدرم. در آن زمان خیلی حال و روز روحی خوبی نداشتم و رفتم که ازش عذر خواهی کنم و بگم نمی تونم در این اثر باشم ولی هومن انقدر مودب و با روحیه و انگیزه بود که نتونستم این نقش و قبول نکنم.

و انصافا هم سر کار بسیار آدم با برنامه و تکلیف روشنی بود و خیلی معلوم بود که از تو چی می خواد.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر5

فرهاد اصلانی در اکران مغز های کوچک زنگ زده

۲۵ ساله بودی از بیجار اومدی تهران ؟ با تئاتر شروع کردی؟ قطب الدین صادقی؟ توضیح بده

بله . خانواده من خیلی موافق من نبودند. یک خانواده سنتی با قواعد خودشون بودند. ولی من علیرغم میل پدرم ترجیح دادم بیام تهران ، و یه دوره دو ساله تئاتری گذراندم که از دلِ همون دوره یه کار تئاتر انجام دادم و در ادامه کارهای تلویزیون و سینما شروع شد.

یک گویشی داری که در تمام کارهات وجود دارند. آیا به نظرت کسی می تونه تو را الگو قرار بده که کسی بوده که از شهرستان آمده و موفق شده؟

من خیلی شکرگزارم از خدای خودم. زندگی من پر از معجزه هست. خب ما به زبان کردی حرف می زنیم که کلا ساختارش چیز دیگه ای هست. گاهی کلا کردی فکر می کنیم فارسی حرف می زنیم (خنده)

گفتگو با فرهاد اصلانی

یعنی فکرتون و ترجمه می کنید؟

خب این برای کسانی که صاحب یه زبانی هستند این اتفاق می افته. یادمه آقای رشیدی که خیلی به فرانسه تسلط داشت و کودکی خودش و تو فرانسه گذرونده بود دیالوگ هایی که تو مختار می گفت را به فرانسه می نوشت(خنده)

من همون سال های اولی که اومدم رفتم رادیو که این موضوع گویش اصلاح بشه اما احساس کردم رادیو هم از طرف دیگری صدمه می زند مثلا همه حس را باید تو صدا نشون بدم ، بدون هیچ میمیک و حسی در چهره. پس از رادیو هم بیرون اومدم.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر8

مهدی پاکدل و فرهاد اصلانی و ساره بیات

با داوود میرباقری شروع کردی ، نقش یزید؟ خب با یزید شروع کنی به کجا میرسی(خنده)

اون دنیامون و خریدیم.

خوش شانسی من بود . داود میرباقری برای من یه کارگردان نیست و یه جورایی استاد من هست و خیلی ازش یاد گرفتم. شانس این و داشتم که اون موقع پایان نامه خانم حاجیان و کار کرده بودم و شریفی نیا من و اینطور شناخته بود و به آقای میرباقری معرفی کرده بود.

اِ پس رضا معرفت بوده؟

آره همه پُز زندگیشم اینه(خنده)

البته نقش من به عنوان یزید خیلی سانسور شد ولی برای من بسیار ارزشمند بود و من بازی مرحوم فتحی و آقای ارجمند و … را دیدم آن موقع از خدا خواستم که فرصت بهتری در اختیارم قرار بگیره. تا اینکه سال ها گذشت و سناریو مختار مطرح شد و جالبه که بدونید خودم پیشنهاد نقش ابن زیاد را به میر باقری دادم.

واقعا؟

آره . به من چند نقش مثل عمر بن سعد و .. را پیشنهاد دادند که من ابن زیاد و انتخاب کردم. با این انتخاب داوود میرباقری از من تعهد گرفت که باید سر هیچ کاری نرم و من تو اون یک سال خونه نشین شدم و جز حضور در مختارنامه در هیچ کاری حضور نداشتم تا اینکه کارم به طور موقت تموم شد و میرباقری اجازه داد دو سال کار های دیگه هم کار کردم و بعد از مدتی برای بازی نقش پیری ابن زیاد به پروژه مختار برگشتم.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر7

فرهاد اصلانی در مختار نامه

تهیه کننده یک کار برات مهمه؟ اینکه این روز ها بحث پول های کثیف و پولشویی مطرح هست؟

صد در صد. اینم بخشی از تفکر خانواده سنتی من هست که دوست دارم پول حلال سر سفره خانوادم ببرم.

تو فضای مجازی کم کار و کم حاشیه هستی و زندگی خصوصیت وسط نیست. چطور تو در این وادی ها نیستی؟

فضای مجازی ، فضای درجه یکی هست برای اینکه موضوعاتی که تخصص داری و به اشتراک بگذاریم و واکنش بگیریم و مردم برا به هم نزدیک می کند ولی انقدر سرعت اتفاقات زیاده تو این مملکت که صفحه ت تبدیل میشه به تسلیت و واکنش به اتفاقات و حوادثی که شاید خیلی تحلیل درست و روشنی از اون موضوع در دسترس نیست. اگر اتفاقی باشه که لازم باشه من هم واکنش نشون میدم ولی بیش از حد نه. البته به من تذکv دادند از سوی مراجع که حواسم به پست ها باشه!!!

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر16

فرهاد اصلانی و رضا عطاران

در زندگی شخصیت به دخترت هانا گفتی تو باید دکتر بشی ، مهندس بشی؟

نه ما باهم رفیقیم. هانا هیچ اجباری نداره .

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر9

دختر فرهاد اصلانی

خانم و دخترت هم آرتیست هستن ؟

بله . خانم و دخترم هر دو اهل هنر هستن و با هم رفاقت می کنیم .

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر20

فرهاد اصلانی و همسرش

تا الان شده نقشی و ببینی بگی کاش من این قش و بازی می کردم؟

نه خدا را شکر. خداوند لطفش با من بوده و من به اندازه کافی از بازیگری لذت بردم . چه کار های اجتماعی چه تاریخی و … به اندازه کافی به من فرصت دادند و من حس خوبی دارم.

باز هم قراره با آقای میرباقری کار کنی؟

یه گپ کوچیک زدیم. باعث افتخارمه همکاری با ایشون ولی به هر حال پروژه سنگینی هست و فکر نمی کنم به این سرعت این پروژه راه بیافته.

مغز های کوچک زنگ زده را کنار مردم دیدی؟

آره.

رفاقت و صمیمیت فرهاد اصلانی با همسر2

محسن کیایی و فرهاد اصلانی و مهتاب کرامتی

واکنش ها چطور بود؟

خوب بود. مردم دوست دارن خدا را شکر. مغز های کوچک زنگ زده فیلمی بود که یک عده جوون خلاق و خوش انرژی خطر کردند و وارد حوزه جدید و جذابی شدند. هومن سیدی جوون ترین کارگردانی بوده که من باهاش کار کردم و من به این نسل به طور کلی خیلی امیدوارم و امیدوارم به اون رخوتی که نسل قبل دچار بودند ، مبتلا نشوند و کلی فیلم خوب بسازند و ما لذت ببریم.

به جوون ها تو فیلمسازی کمک کردی؟ کلی فیلم صد ثانیه ای و فیلم اولی بازی کردی؟

خب این یه چرخه ست دیگه. همونطور که یه کسانی به من کمک کردند ، من هم دوست دارم به جوون تر ها کمک کنم.

حرف آخر؟

دعا به جون شما…