بازگشت دوباره به لالیگا با ورزشگاه استثنایی

09:56 - 1399/11/19
تیم فوتبال اوئسکا قصد ساخت ورزشگاه جدید و مدرن دارد که احتمالا برای فصل آینده آماده می شود.
بازگشت دوباره به لالیگا با ورزشگاه استثنایی

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه اوئسکا پس از فقط یک فصل حضور در لیگ دسته دوم اسپانیا، به عنوان قهرمان این رقابت ها به لالیگا بازگشته و در حال حاضر برنامه های بلند پروازانه ای در این باشگاه حال اجرا است؛ پروژه استادیومی که باعث می شود هواداران وفادار اوئسکا به آن افتخار کنند. بازگشت این باشگاه به لالیگا باعث افتخار بیشتر این شهر و استانی به همین نام، واقع در نزدیکی مرز با فرانسه در دامنه رشته کوه زیبای پیرنه شده است.

این باشگاه در منطقه شمال شرقی اسپانیا در آراگون و در سال 1960 تاسیس شده و در بیشتر دوران فعالیت خود در تلاش برای صعود در بخش های پایین فوتبال اسپانیا بود، تا اینکه فقط دو فصل پیش هوئسکا برای اولین بار در تاریخ خود به لالیگا راه یافت.

بازگشت دوباره به لالیگا با ورزشگاه استثنایی0

استادیوم خانگی لوس اوسنسس که در سال 1972 افتتاح شد، نام خود را مدیون نبرد آلکوراز است، جنگی که در خارج از شهر در سال 1096 اتفاق افتاد و یکی از نبردهای اصلی در مسیر گسترش پادشاهی سراسر شبه جزیره ایبری بین قرن هشتم و پانزدهم بود.

به طرز شگفت انگیزی متوسط ​​حضور هواداران در ورزشگاه طی حدود ده سال اخیر از حدود 450 نفر به بیش از هفت هزار هوادار رسیده است و این روند را باید مرهون تلاش قابل توجهی در تبدیل یک استادیوم ابتدایی و ساده به یک محل مناسب برای میزبانی مسابقات اصلی دانست. در حال حاضر توسعه پیشرفته تری در حال انجام است و به نظر می رسد ظرفیت در پایان سال به 9200 نفر هم برسد. ال الکوراز استادیوم شهری با فقط 50 هزار نفر جمعیت است و در واقع هر یک هفته در میان می تواند تقریبا 20٪ از ساکنان شهر را میزبانی کند.

بازگشت دوباره به لالیگا با ورزشگاه استثنایی13

قرار است 375 صندلی جدید در بخش اختصاصی و VIP استادیوم تعبیه شوند و این تغییرات به باشگاه اجازه می دهد تا درآمدهای حاصل روز مسابقه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، زیرا تیم در حال حاضر در بالاترین سطح فوتبال در اسپانیا قرار دارد. امکانات زیرساختی با احداث یک بخش جدید برای طرفداران معلول افزایش می یابد و قرار است برنامه ساخت موزه باشگاه و دفاتر جدید نیز به عنوان بخشی از بازسازی در مقیاس کامل نهایی شود.

اگرچه ممکن است این استادیوم یکی از کوچکترین ورزشگاه های لالیگا باشد، اما تنها در نظر گرفتن ملاک اندازه برای کیفیت کار اشتباهی است. ال آلکوراز در سراسر جهان به دلیل چمن این استادیوم مشهور است و نشریه معتبر فرانس فوتبال، مجله ای که هر ساله جایزه توپ طلا را را به بهترین بازیکن جهان اهدا می کند، این سازه به عنوان استادیومی با چهارمین چمن برتر در اروپا برگزیده است.

بازگشت دوباره به لالیگا با ورزشگاه استثنایی5

آینده استادیوم ال الکوراز بر محور ادامه مدرن سازی و انطباق دادن خصوصیات این سازه با نیاز فوتبال در بالاترین سطح در جهان است. با بازگشت اوئسکا به بالاترین سطح در فوتبال اسپانیا و ادامه روند صعودی شگفت انگیز این تیم، ممکن است آنها بتوانند سالها در لالیگا باقی بمانند و ما نیز شاید این فرصت را داشته باشیم که در این استادیوم کوچک، اما کاملا منحصر به فرد از فوتبال در بالاترین سطح لذت ببریم.

منبع ورزش 3