عزم جدی رئال برای خرید امباپه در تابستان

13:59 - 1399/11/18
رئال مادرید به احتمال قوی در تابستان اقدام به جذب کیلیان امباپه ستاره فرانسوی می کند.
عزم جدی رئال برای خرید امباپه در تابستان

به گزارش "ورزش سه"، آینده کیلیان امباپه هنوز مشخص نیست، ستاره فرانسوی تن به تمدید قرارداد با PSG نداده و تمایل او برای پیوستن به رئال مادرید بر همگان روشن است. هرچند احتمال هم بازی شدن با لیونل مسی در پاریس، بسیار وسوسه انگیز است اما، انتخابی که لیونل مسی برای آینده خود خواهد کرد نیز تاثیری دومینووار روی مارکت بازیکنان خواهد گذاشت. به عنوان مثال، PSG ممکن است برای خرید مسی مجبور به فروش امباپه شود.

عزم جدی رئال برای خرید امباپه در تابستان19

علاقه متقابل کیلیان امباپه و رئال مادرید به یکدیگر سال ها است که برای همه فاش شده، امباپه حتی در تابستان 2017 سفری به مادرید کرد و تا آستانه امضای قرارداد با این تیم نیز پیش رفت. هر چند در پایان ستاره جوان به PSG پیوست و از آن زمان در ترکیب این تیم درخشیده، اما همچنان از کوچکترین حرکات و صحبت های او، راجع به علاقه اش به لوس بلانکوس تعبیرهایی جنجالی بیرون می کشند.

این حقیقت که امباپه هنوز قرارداد خود را با PSG تمدید نکرده، شمارش معکوس را برای پیوستن او به رئال آغاز کرده است. همه می دانند که اگر تا قبل از تابستان امباپه قرارداد خود را تمدید نکند، آنگاه او یکی از جذاب ترین مهره های حاضر در مارکت بازیکنان خواهد بود و این همان فرصت طلایی خواهد بود که رئال مادرید مدت ها است به دنبال آن است.

ولی تا زمانی که این اتفاق رخ دهد، مدیران باشگاه سفیدپوش مادرید تصمیم گرفته اند که دست نگه دارند و صبر کنند. اگر پاری سن ژرمن تصمیم به فروش امباپه بگیرد، آنگاه رئال مادرید نیز مجبور است یکی دو ستاره خود را بفروشد تا بتواند از پس خرید امباپه بر بیاید. گفته می شود که خرید کیلیان امباپه هزینه ای بیش از یک صد میلیون یورو را روی دست باشگاه های علاقمند به او خواهد گذاشت. رقمی که با توجه به بحران های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مدت ها است که در بازار فوتبال دیده نشده و برای هر باشگاهی کمرشکن خواهد بود.

عزم جدی رئال برای خرید امباپه در تابستان16

فلورنتینو پرز، رییس باشگاه رئال مادرید، قصد ندارد تا پیش از آنکه مدیران قطری PSG اعلام کنند که قصد فروش امباپه را دارند، اوضاع را به هم بریزد. این دو باشگاه همیشه به یکدیگر احترام گذاشته اند و همواره روابط خوبی با یکدیگر داشته اند. در واقع در سال های اخیر، رئال مادرید تنها یک شایعه را رسما رد کرده و آن شایعه هم راجع به نیمار و PSG بوده است!

در پاریس اما بازیکنی که بسیار به تمدید قرارداد نزدیک است، نیمار است. اگر امباپه قرارداد خود را با PSG تمدید نکند و در تابستان سال 2022 به همکاری خود با این تیم خاتمه دهد، باشگاه پاریسی هیچ انتخابی جز این نخواهد داشت که با فروش هر چه زودتر او اندکی به اوضاع بحرانی مالی خود و کسری بیش از 150 میلیون یورویی فصل پیش خود، سر و سامان دهد.

منبع ورزش 3