یحیی گل محمدی: این دو نفر را نمی‌خواهم

12:23 - 1399/11/18
قرار است اگر در روز‌های آتی برخی نفرات که این روز‌ها حسابی با نام پرسپولیس بازارگرمی می‌کنند، کارشان را ادامه دهند، باشگاه پرسپولیس رسما این نام‌ها را تکذیب کند.
یحیی گل محمدی: این دو نفر را نمی‌خواهم

نبرد هفته سیزدهم برای پرسپولیسی‌ها یکی از حساس‌ترین بازی‌های این تیم در نیم‌فصل اول به‌شمار می‌رفت و سرخ‌ها می‌دانستند که اگر چشم به این دارند که در پایان نیم‌فصل اول رنگ صدر جدول را به خود ببینند، باید از این میدان با دست پر خارج شوند و عملی کردن این کار آن هم در تبریز برابر تراکتور پرستاره کار ساده‌ای نبود که سرخ‌ها از انجام آن خیال‌شان راحت باشد.

شاگردان یحیی که در نیمه اول این دیدار نتوانستند نمایش چندان چشمگیری از خود به‌معرض نمایش بگذارند، در نیمه دوم تیمی متحول‌شده نشان دادند و توانستند با گلی که در دقیقه ۸ نیمه دوم به‌ثمر رساندند، به آنچه در ذهن می‌پروراندند دست پیدا کنند و حالا امیدوارانه‌تر در ۳ هفته آتی به میدان بروند و سرنوشت آن‌ها برای رتبه نهایی‌شان در نیم‌فصل اول لیگ بیستم دست خودشان باشد و بتوانند با دستیابی به حداکثر امتیازات تا پایان بازی‌هایشان، امید اول برای قهرمانی نیم‌فصل اول لیگ برتر بیستم باشند و با جذب نفرات جدید تیم کامل‌تری را در نیم‌فصل دوم روانه میدان کنند.

فرجی از لیست یحیی خارج شد

همان‌طور که چندی پیش نوشتیم، پرسپولیسی‌ها برای فصل نقل‌وانتقالات زمستانی به‌دنبال جذب ۲ مدافع آخر برای تیم‌شان هستند تا درصورت مصدومیت یا محرومیت محمدحسین کنعانی‌زادگان و سیدجلال حسینی، نفرات جایگزین بتوانند خیال کادرفنی را از بابت خط دفاع راحت کنند و توان جنگیدن در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشند.

در این بین از گزینه‌های یحیی برای این پست، ایمان سلیمی راهی فوتبال اروپا شد تا عملا سرخ‌ها قید او را بزنند و حالا شنیده می‌شود یحیی گل‌محمدی نام فرشاد فرجی که از ابتدای فصل برای سرخپوش شدن کاندیدا بود را نیز از لیست خود خارج کرده و از مدیران باشگاه خواسته که مذاکرات با این بازیکن را متوقف کنند و این یعنی اینکه یحیی گزینه‌های دیگری را در ذهن دارد.

عباس‌زاده منتفی شد

محمد عباس‌زاده سال‌ها قبل سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را داشته و گل‌های حساسی را هم برای این تیم به ثمر رسانده بود، در تیم‌های نساجی قائمشهر و تراکتور فصل جاری عملکرد قابل‌قبولی از خود به‌معرض نمایش گذاشت و امسال هم تبدیل به برترین گلزن تیمش شده است. همین خوش درخشیدن او در فصل جاری برای تیم تبریزی باعث شد تا نام او باز هم بر سر زبان‌ها بیفتد و خیلی‌ها او را گزینه سرخ‌های تهرانی برای قدرتمندتر کردن خط آتش تیم‌شان در نیم‌فصل دوم معرفی می‌کردند. البته این گمانه‌زنی‌ها چندان دور از واقعیت نبود و ظاهرا پرسپولیسی‌ها چندی‌پیش برای به‌خدمت گرفتن این بازیکنان مذاکراتی را با مدیران تراکتور انجام دادند، ولی روند یارگیری سرخ‌ها و همچنین خواسته مدیران تیم تبریزی باعث شد پرسپولیسی‌ها قید جذب این بازیکن را هم بزنند تا این انتقال نیز منتفی شود.

ظاهرا تراکتوری‌ها به سرخ‌های تهرانی پیشنهاد داده‌اند که درقبال محمد عباس‌زاده، پرسپولیسی‌ها امید عالیشاه را به تبریز بفرستند که البته این موضوع با مخالفت مدیران سرخ همراه شده است.

البته بعد از اینکه مهدی ترابی در گفت‌وگوی تلفنی‌اش به یحیی گل‌محمدی این قول را داد که بعد از بازگشت به تهران با پرسپولیس قرارداد ببندد و نیم‌فصل دوم را با پیراهن این تیم سپری کند، یحیی از جذب عباس‌زاده منصرف شده بود.

سرمربی سرخ‌ها بر این باور است که با حضور بازیکنی مثل ترابی که جنب‌وجوش زیادی دارد و دوندگی‌اش بی‌امان است، جذب عباس‌زاده چندان به کارش نمی‌آید، چراکه این بازیکن هم فوتبال کم‌تحرکی دارد و چارچوب‌شناسی بزرگ‌ترین خاصیت فوتبالی این بازیکن است.

یحیی معتقد است اگر قرار باشد بازیکن جدیدی در خط حمله به خدمت بگیرد، ترجیح می‌دهد مثل علی علیپور باشد، چراکه فوتبال عباس‌زاده شبیه به فوتبالی است که مهدی عبدی ارائه می‌کند و چندان به سیستمی که او برای تیمش درنظر گرفته کمک نمی‌کند.

با این اوصاف به‌نظر می‌رسد علاوه‌بر منتفی شدن حضور عباس‌زاده، مهدی عبدی هم در نیم‌فصل دوم شانس کمتری برای بازی کردن در ترکیب ثابت تیمش دارد.

باشگاه پرسپولیس بساط بازارگرمی را جمع می‌کند

با نزدیک شدن به فصل نقل‌وانتقالات زمستانی گمانه‌زنی‌ها درخصوص جابه‌جایی بازیکنان بین تیم‌های لیگ برتری آغاز شده و هر روز خبر جدیدی از حضور یک بازیکن در تیم دیگر می‌شنویم. در این بین برخی از بازیکنان و البته واسطه‌هایشان از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و برخی نام‌ها را برای حضور در تیم‌های بزرگ مطرح می‌کنند.

در این بین جعفر سمیعی که به‌تازگی پای به عرصه فوتبال گذاشته و با این‌گونه اتفاقات بیگانه است، درخصوص برخی نام‌ها که برای پیوستن به پرسپولیس مطرح شده واکنش نشان داده و از کارمندان باشگاه خواسته که دربرابر این موارد عکس‌العمل نشان بدهند.

حالا قرار است اگر در روز‌های آتی برخی نفرات که این روز‌ها حسابی با نام پرسپولیس بازارگرمی می‌کنند، کارشان را ادامه دهند، باشگاه پرسپولیس رسما این نام‌ها را تکذیب کند.

منبع: فرهیختگان