پست ویژه مهدی شیری برای علی انصاریان + عکس

10:33 - 1399/11/18
مهدی شیری با انتشار عکسی از خود و هم تیمی هایش در بازی مقابل تراکتورسازی فوت علی انصاریان را به مادر وی و مردم ایران تسلیت گفت که شما هم می توانید در ادامه مطلب پست منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
پست ویژه مهدی شیری برای علی انصاریان + عکس

خدا به مادرت صبر بده

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MEHDI SHIRI (@m.shiri2)

بیوگرافی مهدی شیری

*****************************

  • نام :مهدی
  • نام خانوادگی:شیری
  • تاریخ تولد:پنجشنبه 11 بهمن 1369
  • پست :مدافع
  • قد: 176 سانتی متر
  • پای تخصصی :راست

*****************************

بیوگرافی مهدی شیری

مهدی شیری با ملیت کشور ایران، 27 سال (31 ژانویه 1991 ) سن دارد، قد او 173 سانتی متر می باشد. او در تیم های نیروی زمینی ، ملوان ، نفت تهران و پیکان بازی کرده است.مهدی شیری به عنوان مدافع برای تیم خود بازی می کند و از پای راست خود به خوبی بهره می گیرد .

مهدی شیری از ملوان تا پرسپولیس

شیری در لیگ سیزدهم، در لیگ و جام حذفی برای ملوان و انزلی چی ها به میدان رفت . او پس از پشت سر گذاشتن دوران سربازی، راهی تیم فوتبال نفت تهران شد و فصل هایی نسبتاً موفق را در این تیم گذراند . شیری در فصل نخست حضورش در تیم فوتبال پیکان ، 24 بازی و در دومین فصل نیز در همهٔ بازی ها به جز یکی در ترکیب این تیم قرار گرفت . مجید جلالی علاوه بر دفاع راست، از او در پست های هافبک دفاعی، هافبک راست و وینگر راست هم استفاده کرد. با این حال او بیشتر در پست دفاع راست به میدان رفت . شیری در 1 خرداد 1397 با قراردادی دوساله به تیم فوتبال پرسپولیس پیوست.

عکس مهدی شیری با لباس پرسپولیس

پیشنهادهای مهدی شیری از تیم های دیگر

شیری از سپاهان نیز پیشنهادی جدی دریافت کرده و زردپوشان اصفهانی نیز با پیشنهاد مالی مناسب به دنبال حضور این مدافع راست جوان در ترکیب تیم خود بودند . . برای عدم حضورم در این تیم دلایل شخصی داشتم و اکنون دلیلی ندارد بخواهیم درباره آن حرف بزنم و خوشحالم که در خدمت پرسپولیس هستم .

شماره پیراهن مهدی شیری درفصل جدید با رخصت از فرشاد پیوس

مهدی شیری قرار است در فصل جدید پیراهن شماره 17 را بر تن کند . او می گوید:پرسپولیس باشگاه بزرگی است و هر شماره آن هم مثل پیراهن این تیم بزرگ است. احترام زیادی برای پیراهن پرسپولیس قائلم و امیدوارم عملکردی خوب درخور این شماره و این پیراهن داشته باشم .

پیراهن شماره 17 را به تن می کنم ، شماره ای که برتن بازیکنان بزرگی همچون فرشادخان پیوس بوده و قطعا از ایشان رخصت خواهم گرفت.

شماره پیراهن مهدی شیری در پرسپولیس

آشنایی مهدی شیری با بازیکنان تیم پرسپولیس

مهدی شیری از اولین برخورد با بازیکنان تیم بزرگ پرسپولیس اینگونه می گوید :در کل اکثر بازیکنان این تیم را می شناختم و در جاهای مختلف با آن ها همبازی بودم. تقریبا درصدی بخواهم بگویم 70 درصد تیم را می شناختم و کلا شرایط خوب و خوشحال کننده ای با برخورد گرم بچه ها برای من رقم خورد . از کادرفنی و تک تک بازیکنان پرسپولیس بابت برخورد خوبی که با من به عنوان یکی از بازیکنان جدید تیم داشتند تشکر می کنم .

نظرمهدی شیری درباره سید جلال حسینی

خوشحالم که این شانس را دارم که با سیدجلال که یکی از بهترین های لیگ است دوباره همبازی شدم. واقعا سیدجلال اگر خوب نبود تا حالا نمی توانست ادامه بدهد و خیلی خوشحالم که بازهم کنار او فوتبالم را ادامه خواهم داد .

علاقه مهدی شیری به سید جلال حسینی

امیدواری به قهرمانی پرسپولیس از نگاه مهدی شیری

پرسپولیس طی این چند سال اخیر با کمترین تغییرات طی این سه سال اخیر توانسته است از مدعیان قهرمانی باشد. هرچند کار سخت شده است اما مطمئن هستم با این همدلی و یکپارچگی که در تیم وجود دارد امید به خدا از این مرحله سخت هم عبور خواهیم کرد .

مهدی شیری جانشین صادق محرمی

باشگاه پرسپولیس قراردادش را به مدت دوسال با مهدی شیری امضا کرد تا رسما جانشین صادق محرمی مدافع راست سابق این تیم شود که به دیناموزاگرب پیوسته است .

مهدی شیری دفاع راست کاشته زن

جام جهانی آرزوی جامانده از مهدی شیری

او قبل از جام جهانی درباره حضورش در جام جهانی گفت :من همه تلاشم را می کنم که در فرصت باقی مانده به جام جهانی شانسم را برای حضور در روسیه امتحان کنم . البته باید بگویم خوشبختانه یا متاسفانه ترافیک زیادی در پست من وجود دارد و بهترین های لیگ در این پست بازی می کنند. اما من عقب نمی کشم و تا آخرین روز برای حضور در جام جهانی تلاش می کنم .

مهدی شیری بازیکن پیکان

مرتضی آقاخانو مهدی شیری در پیکان

بچه دوم خانواده است و یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچک تر از خود دارد، برادرش حسین شیری بازیکن قبلی فجرسپاسی در پست هافبک بود و اکنون بهترین مشاوره مهدی است

مهدی به صورت حرفه ای فوتبال را از سال 1381 در 12 سالگی آغاز کرد و تا سال 88 در جوانان تیمهای هما، سایپا و داماش در پست هافبک راست بازی کرد.

شیری در لیگ سیزدهم، در لیگ و جام حذفی برای ملوان و انزلی چی ها به میدان رفت. وی بعد از پشت سر گذاشتن زمان سربازی، راهی تیم فوتبال نفت تهران شد و فصل هایی نسبتاً موفق را در این تیم گذراند. شیری در فصل اول حضورش در تیم فوتبال پیکان، 24 بازی و در دومین فصل هم در همهٔ بازی ها غیراز یکی در ترکیب این تیم قرار گرفت. مجید جلالی علاوه بر دفاع راست، از وی در پست های هافبک دفاعی، هافبک راست و وینگر راست هم استفاده کرد. با این حال وی بیش تر در پست دفاع راست به میدان رفت. شیری در 1 خردادماه 1397 با قراردادی دوساله به تیم فوتبال پرسپولیس پیوست.

مهدی شیری بازیکن فوتبال

باشگاه حرفه ای مهدی شیری

ملوان

شیری در لیگ سیزدهم، در لیگ و جام حذفی برای انزلی چی ها به میدان رفت.

نفت تهران

وی بعد از پشت سر گذاردن زمان سربازی، راهی تیم فوتبال نفت تهران شد و فصل هایی نسبتاً موفق را در این تیم گذراند.

پیکان

شیری در فصل اول حضورش در تیم فوتبال پیکان، ۲۴ بازی و در دومین فصل هم در همهٔ بازی ها به غیر یکی در ترکیب این تیم قرار گرفت. مجید جلالی علاوه بر دفاع راست، از وی در پست های هافبک دفاعی، هافبک راست و وینگر راست هم استفاده کرد. با این حال وی بیش تر در پست دفاع راست به میدان رفت.

پرسپولیس

شیری در ۱ خردادماه ۱۳۹۷ با قراردادی دوساله به تیم فوتبال پرسپولیس پیوست. اولین بازی شیری در لیگ برتر برای پرسپولیس، در برابر پدیده خراسان بود و وی در همان حضورهای اول خود در ترکیب تیم جدیدش، توانست پاس گل ثبت کند.

افتخارات مهدی شیری

افتخارات مهدی شیری

قهرمانی با تیم فوتبال پرسپولیس لیگ برتر جام خلیج فارس فصل ۹۸–۱۳۹۷

قهرمانی با تیم فوتبال پرسپولیس در جام حذفی کشور فصل ۹۸–۱۳۹۷

ازدواج مهدی شیری

مهدی شیری هنوز ازدواج نکرده و مجرد میباشد .

مهدی شیری بازیکن تیم پرسپولیس

قسمتی از گفتگو با مهدی شیری

چه طور شد به پرسپولیس آمدی و برای حضور در این تیم از چه کسی مشاوره گرفتی؟

اول باید بگویم خیلی خوشحالم که به پرسپولیس پیوستم و مسلما تلاش میکنم بهترین اوضاع را برای خودم ترسیم کنم. برای حضور در پرسپولیس از سیدجلال مشاوره گرفتم.

بعضیها میگویند تو تصمیم پیوستن به باشگاه استقلال با مربیگری قلعه نویی را داشتی و...

در اول باید بگویم به اشتباه بعضیها فکر می کنند من در تیم های پایه استقلال بودم که همین جا باید اشاره کنم اصلاً زمانی در هیچ رده پایهای در باشگاه استقلال بازی نکردم ولی در سال ۹۰ رفتم تا صرفا امادگی خودم را حفظ کنم. در روزنامه خبرورزشی می گویم آن سال هم صرفا برای تمرین چند روز پیش آقای قلعه نویی رفتم و تمام!

به چه دلیل با وجود شناخت منصوریان به سبک بازی ات به استقلالی که وی مربی اش بود نرفتی؟

به هر حال وضعیت باشگاه استقلال با وضعیت من سازش نداشت و ترجیح دادم صبر کنم تا حالت بهتری نصیبم شود که خدا را شکر پرسپولیسی شدم تا اکنون به همین علت برای گفتگو در خدمت شما باشم.

چه طور برانکو تو را خواست؟ اندکی در این روابط حرف بزن.

اواخر فصل قبل هنگامی که بازیها در حال پایان بود آنالیزور پرسپولیس با من صحبت کرد و گفت برانکو بازیهای مرا دیده و آن ها را پسندیده و من هم پس از مشاوره جواب مثبت به درخواست آقای برانکو دادم.

در بین مدافعان راست خارجی چه مدافعی الگوی تو است؟

من طرف دار سرسخت رئالم ولی بازی دنی آلوس مدافع برزیلی قبلی بارسا را خیلی دوست دارم.

متولد تهران هستی، از خانواده ات بگو که چند برادر و خواهر هستید.

در بیمارستان شماره ۲ تهران در منطقه خلیج چشم به جهان گشودم. در همان منطقه هم زندگی کردم و بزرگ شدم و تا چند سال پیش هم آن جا ساکن بودیم. در محله مان بازیکن های خوبی مانند ابراهیم فارسی حضور داشتند و همچنین علی اکبری که کشتی گیر بسیار مطرحی به حساب می آید . من بچه دوم خانواده هستم و یک برادر بزرگ و یک خواهر دارم. برادر بزرگترم حسین شیری هم بازیکن فجرسپاسی و چند تیم دیگر بود که در پست هافبک چپ بازی می کرد. وی بهترین مشاور من به حساب می آید و مدام از نظرات و راهنماییهایش بهترین بهره را گرفته و میگیرم.

از علی منصوریان خبری داری؟

من بعنوان یک شاگرد ناراحت شدم که علی آقا به آن شکل از باشگاه استقلال جدا شد. پس از آن هم تنها شب عید با علی آقا حرف زدم و عید نوروز را به ایشان تبریک گفتم.

ولی گفته می شود وی خیلی با تو شوخی دارد.

( میخندد) آری، علی آقا در نفت که بودم به من میگفت مورچه اتمی! در واقع بخاطر آن که صریح و تیز و برنده بودم و سرسخت و محکم بازی میکردم این لقب را به من داده بود.

به چند درصد از آرزوهای فوتبالی ات رسیده ای؟

۷۰ درصد از آرزوهای فوتبالی ام منوط به حضور در پرسپولیس بوده به همین علت خیلی دوست دارم در این تیم ماندگار شوم. اصلا دوست ندارم تنها یک سال در پرسپولیس باشم و فصل بعد از این تیم جدا شوم. میخواهم فوتبالم را با پرسپولیس تمام کنم.

مهدی شیری بازیکن فوتبال تیم پرسپولیس

مهدی شیری

مهدی شیری بازیکن تیم پرسپولیس