حواشی بازی استقلال نساجی - فکری سربلند در برابر تیم سابق

10:09 - 1399/11/18
تیم استقلال موفق شد در دیداری که میزبان نساجی بود حریف قائمشهری خودش را شکست دهد و به روند خوب خود را در لیک حفظ کند.

به گزارش ورزش سه؛ در حالی که تیم سپاهان با پیروزی در دربی اصفهان به صدر صعود کرده بود، استقلالی ها برای برگشت به جایگاه شان نیاز به کسب پیروزی مقابل نساجی را داشتند. شاگردان فکری برای باز پس گیری صدر کار آسانی نداشتند و تا دقایق پایانی برای این کار جنگیدند و در نهایت با گل دقیقه 86 باقری، از سد میهمان گذشته و با 26 امتیاز دوباره به صدر برگشتند.

هفته چهاردهم لیگ برتر؛ چهارشنبه: 99/11/17 ؛ ساعت 17:00 ورزشگاه: ورزشگاه آزادی/ بدون تماشاگر گروه داوری: داور: موعود بنیادی‌فر، کمک ها: محمدرضا منصوری و فرزاد بهرامی، داور چهارم: امید افخمی، داوران پشت دروازه ۱و۲ : سیدرضا مهدوی و میثم حیدری، ناظر: رحیم رحیمی مقدم

ترکیب استقلال:

رشید مظاهری عارف غلامی محمد دانشگر سیاوش یزدانی وریا غفوری (سید احمد موسوی 75) بابک مرادی مهدی مهدی‌پور داریوش شجاعیان(46 - محمد نادری) فرشید اسماعیلی مهدی قایدی ارسلان مطهری

سرمربی: محمود فکری

حواشی بازی استقلال نساجی - فکری سربلند در برابر تیم سابق0

ترکیب نساجی:

حسین خطیر حامد شیری بهزاد داودی سعید بیگی مصطفی جوادیان حسن نجفی میلاد کمندانی(58 - مهرداد بایرامی) علی داوران محمدحسین باباگلی(58 - ایوب کلانتری) فرزاد زامهران کریم اسلامی (عرفان گل محمدی 66)

سرمربی: مجید جلالی

حواشی بازی استقلال نساجی - فکری سربلند در برابر تیم سابق16

اخطار:

محمد دانشگر(41)

بابک مرادی (59)

مهرداد بایرامی (60)

وریا غفوری (72)

علی داوران (77)

سعید بیگی (83)

فرشید اسماعیلی (83)

شرح گل:

استقلال 1-0 نساجی (فرشید اسماعیلی - 86): فرشید اسماعیلی که بعد از تعویض غفوری، بازوبند کاپیتانی را به بازو برسته بود پس از دریافت پاس در عرض بابک مرادی، از پشت محوطه جریمه و بدون دور خیز، یک شوت غیرقابل مهار را روانه دروازه نساجی کرد که این توپ با شیرجه ناموفق خطیر به گل اول استقلال تبدیل شد.

شرح بازی:

استقلال برای بازپس گیری صدر جدول نیاز به پیروزی در این دیدار داشت و در نیمه اول با در پیش گرفتن یک بازی تهاجمی سعی در باز کردن دروازه حریف داشت. با وجود اینکه استقلالی ها مالکیت بازی را در طول نیمه اول در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت گل خطرناکی روی دروازه نساجی ایجاد کنند و اگر شاگردان جلالی کمی خوش شانس بودند حتی می توانستند استقلال را در این نیمه نقره داغ کرده و در دقایق پایانی دروازه میزبان را باز کنند. این اتفاق اما رخ نداد و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

استقلال که دوست نداشت به این راحتی ها صدر جدول را از دست دهد، در نیمه دوم یکپارچه حمله شد. مقاومت نساجی اما استقلال را به شدت با مشکل مواجه کرد. تعویض های پرتعداد جلالی و فرستادن بازیکنان تازه نفس به بازی، کار را برای شاگردان فکری سخت تر کرده بود و آبی ها در حالی که حملات شان نتیجه ای در پی نداشت، برای رسیدن به گل روی به ضربات از راه دور آوردند که در نهایت یکی از همین ضربات که توسط فرشید اسماعیلی در دقیقه 86 زده شد، گل سه امتیازی را برای استقلال به ارمغان آورد. البته استقلال می توانست گل دوم را هم بلافاصله به ثمر برساند که قایدی از روی ضربه پنالتی موفق به این کار نشد

دقایق حساس:

دقیقه 6: ارسال کرنر مهدی قایدی را سیاوش یزدانی با ضربه سر روانه دروازه نساجی کرد که این ضربه با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 13: پس از اینکه ارسال کرنر قایدی بلوکه شده و از محوطه جریمه خارج شد، وریا غفوری با یک شوت روی پا دروازه حریف را هدف گرفت که این شوت راهی به چارچوب نیافت و به بیرون رفت.

دقیقه 17: یک ارسال بلند به داخل محوطه جریمه نساجی می رفت دروازه این تیم را تهدید کند اما خطیر با یک شیرجه بلند توپ را مشت کرد.

دقیقه 31: شوت از راه دور مهدی مهدی پور را دروازه بان نساجی با جایگیری مناسب به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 33: دانشگر با یک پاس در عمق از میان دو مدافع حریف، فرشید اسماعیلی را در داخل محوطه جریمه در موقعیت گلزنی قرار داد اما این بازیکن در لحظه شوت زدن، تعادل خود را از دست داد.

دقیقه 42: ضربه تند و تیز حسن نجفی که از سمت راست محوطه جریمه و روی یک ضربه آزاد روانه دروازه استقلال شد را مظاهری با با عکس العملی به موقع مهار کرد.

دقیقه 45: شوت کات دار مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه را خطیر در دو مرحله دراختیار گرفت.

دقیقه 2+45: پاس در عمق زیبای کمندانی، حسین زامهران را در موقعیت تک به تک قرار داد که ضربه نرم این بازیکن با اختلافی اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 55: ارسال بلند بابک مرادی به داخل محوطه جریمه، مهدی قایدی را در موقعیت گلزنی قرار داد، مهاجم استقلال بعد از اینکه ضربه اول بلوکه شد، با یک شوت محکم بلافاصله و دوباره دروازه را هدف گرفت که خطیر توپ او را راهی کرنر کرد.

دقیقه 65: مهدی قایدی پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و چند متر در عرض حرکت کرده و با یک شوت زمینی دروازه حریف را هدف قرار داد که این شوت با اختلافی ناچیز راهی اوت شد.

دقیقه 88: مهدی قایدی با یک دریبل قصد عبور از جوادیان را داشت که این بازیکن با خطا، مهاجم استقلال را سرنگون کرد و داور بازی به نفع استقلال یک ضربه پنالتی را اعلام نمود.

در حاشیه:

* بازیکنان دو تیم در مراسم آغازین بازی با پیراهن هایی که تصویر علی انصاریان روی آن نقش بسته بود، وارد زمین شدند.

حواشی بازی استقلال نساجی - فکری سربلند در برابر تیم سابق3

* پشت پیراهن بازیکنان استقلال به مانند پرسپولیسی ها در بازی روز گذشته مقابل تراکتور، نام علی انصاریان نقش بسته است.

* برخورد توپ به دست کمندانی در دقیقه 56، اعتراض شدید محمود فکری را به دنبال داشت. سرمربی آبی ها که معتقد بود داور باید این صحنه را پنالتی اعلام می کرد، اعتراض شدیدی از خود نشان داد.

* سیاوش یزدانی پیش از شروع بازی به سمت مجید جلالی رفته و برای حضور در میدان از او رخصت گرفت.

* در جریان نیمه دوم بازی شاهد تشکیل مداوم جلسات چند نفره کادر فنی تیم نساجی، در کنار نیمکت بودیم.

* وریا غفوری بعد از خطای عجیبی که انجام داده و از داور کارت زرد گرفت، از کادر فنی تیمش خواست تا او را تعویض کند.

* غفوری بعد از تعویض بلافاصله راهی رختکن شده و وسایلش را جمع و پیش از پایان بازی، ورزشگاه را ترک کرد.

* رشید مظاهری که بعد از نیمکت نشینی در بازی قبلی دوباره به ترکیب برگشته بود، برای کلین شیت انگیزه بسیاری داشت که با توجه به جریان بازی، برای رسیدن به این هدف خیلی به زحمت نیفتاد.

* فکری که به شدت از اشتباهات بازیکنانش عصبانی شده، با فریادهای خود بارها آنها را خطاب قرار داده و دقت و سرعت را از آنها درخواست کرد.

* فرشید اسماعیلی در اقدامی قابل تحسین، پس از گلزنی، پیراهنی که عکس علی انصاریان روی آن نقش بسته بود را از نیمکت تیمش گرفته و شادی گل اش را با نمایش این پیراهن برگزار کرد.

* مهدی قایدی پس از گل اسماعیلی، تیمش را صاحب یک ضربه پنالتی کرد و خودش پشت آن ایستاد. ضربه چیپ قائدی اما به گل تبدیل نشد تا حسرت و ناراحتی شدید او را شاهد باشیم.