مدافع بارسلونا: در اسپانیا همه چیز به نفع رئال است

17:10 - 1399/11/17
جرارد پیکه مدافع باتجربه بارسلونا معتقد است که در لالیگا اغلب داوران به نفع رئال مادرید سوت می زنند و این تیم بیشتر مورد حمایت قرار می گیرد.
جرارد پیکه

به گزارش "ورزش سه"، مدافع میانی بارسا ادعا کرده است که این بسیار طبیعی است که اگر داوران قبل از ورود به زمین بازی طرفدار تیمی باشند، روی زمین چمن هم از آن تیم حمایت کرده و به سود تیم محبوب خود سوت بزنند.

این اظهار نظر پیکه بعد از آن بیان شد که یکی از داوران بازنشسته و قدیمی لالیگا که سابقه سوت زدن در 291 مسابقه را در کارنامه داشت، گفت که خود طرفدار اتلتیک بیلبائو است اما اکثریت داوران لالیگا هوادار رئال مادرید بودند.

این داور سابق به شبکه رادیویی کادنا سر و همچنین پیش از آن به روزنامه موندو دیپورتیوو در پاسخ به اینکه نسبت طرفداران رئال مادرید به بارسا در بین داوران چگونه بود، گفت: "90 درصد هوادار رئال مادرید و 10 درصد هوادار بارسلونا!"

مدافع بارسلونا: در اسپانیا همه چیز به نفع رئال است1

پیکه در آخرین مصاحبه خود با اشاره به این صحبت ها گفت: "آن روز یک داور سابق گفت که 85 درصد داوران طرفدار رئال هستند، چطور ممکن است که به نفع رئال مادرید سوت نزنند؟

حتی به صورت ناخودآگاه، چطور ممکن است به نفع یکی از طرفین سوت نزنند؟ من به حرفه‌ای بودن داوران احترام می گذارم و می دانم که آنها نیز سعی می کنند کارشان را به بهترین شکل انجام دهند، اما وقتی لحظه ای تردید فرا برسد..."

پیکه در حال حاضر مدت ها است که به دلیل مصدومیت زانو از میادین دور است، اما امیدوار است که تا قبل از پایان این فصل به میادین بازگردد.