ذوق زدگی زیاد محمدرضا علیمردانی از دیدن شهاب حسینی

17:34 - 1399/11/17
علی علیمرانی، مهمان برنامه‌ی هم‌رفیق شهاب حسینی، هنگام دیدن او بسیار ذوق زده و خوشحال شد.
محمدرضا علیمردانی

بیوگرافی کامل شهاب حسینی

 • نام :سیدشهاب الدین
 • نام خانوادگی :حسینی تنکابنی
 • تاریخ تولد :1352/11/14
 • محل تولد :تهران
 • همسر :پریچهر قنبری
 • فرزندان :محمدامین و امیرعلی

زندگی شخصی شهاب حسینی

سید شهاب الدین حسینی تنکابنی 14 بهمن ماه سال 1352 در تهران متولد شد و اصالتا اهل تنکابن است.

این بازیگر جوان تحصیلاتش را در رشته روانشناسی دانشگاه تهران به دلیل اینکه هوای مهاجرت به کانادا را در سر داشت بعد از دو سال نیمه کاره رها کرد.

شهاب حسینی در دوران جوانی

پدر و مادر و خانواده شهاب حسینی

شهاب اولین فرزند یک خانواده شش نفره است و یک برادر و دو خواهر دیگر هم دارد.

شهاب حسینی و برادرش در کنار سارا اسکندری گریمور

سیدفخرالدین حسینی پدر شهاب حسینی از دبیران آموزش و پرورش بود که دستی در ترجمه و تالیف کتاب داشت و چندین رمان و کتاب ترجمه شده توسط او منتشر شد. پدر شهاب حسینی بهمن ماه سال 93 درگذشت.

شهاب حسینی و پدرش سیدفخرالدین حسینی

مادر شهاب حسینی یک امدادگر سیار بود و شغل مادرش باعث شد تا چند سالی از کودکی شهاب حسینی در خرم آباد سپری شود.

شهاب حسینی و مادرش

مهدی تنها برادر شهاب حسینی و دومین فرزند خانواده است که در زمینه موسیقی فعالیت میکند.

عکسی از مهدی برادر شهاب حسینی

بخشی از مصاحبه با پدر شهاب حسینی

من متولد شهریور 1328 هستم. شهاب فرزند اول من است و مهدی فرزند دوم. شهاب که به کار بازیگری مشغول است و مهدی هم علاقه مند موسیقی. غیر از شهاب و مهدی، دو دختر هم دارم. مختصر زندگی من هم به این ترتیب است که وقتی دیپلم گرفتم، برای ادامه تحصیل به دانشکده خلبانی رفتم ولی چون دو تا از برادرانم در آن زمان قبل از انقلاب سیاسی بودند، اخراجم کردند. بعد از آن رفتم رشته زبان و ادبیات انگلیسی و سرنوشت طوری رقم خورد که دبیر بشوم. 30سال کارمند آموزش پرورش بودم. البته فعالیت های دیگری هم داشتم؛ مثل فعالیت های تجاری. در کنار این فعالیت هایی که گفتم، شعر هم می گفتم و داستان هم می نوشتم. حتی یادم هست چند فیلمنامه هم نوشتم اما مهم تر از همه، ترجمه هایی بود که در آن زمان انجام دادم. دو سه کار، از آثار ژول ورن را ترجمه کردم؛ مثل «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» و «دور دنیا در هشتاد روز» و بعد از آن به همراه آقای سیفی قمی شروع کردیم به ترجمه کتاب «نگاهی به ایران». این کتاب را مهندس هوشنگ سیحون در خارج از کشور منتشر کرده بود و شرح دیده های او(طراحی ها و کروکی ها) در سفر به روستا های اطراف تهران، شهرستان ها، اماکن تاریخی و.... است.

سیدفخرالدین پدر شهاب حسینی

ازدواج شهاب حسینی

شهاب حسینی یکی از سلبریتی هایی است که در سن پایین ازدواج کرد و خانواده تشکیل داد.

این هنرمند کشورمان در سال 1374 درحالی که تنها 22 سال داشت با پریچهر قنبری همسرش آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج گردید.

شهاب حسینی و همسرش پریچهر قنبری

ماجرای آشنایی شهاب حسینی و همسرش

شهاب حسینی که قصد مهاجرت به کانادا را داشت و برای این کار حتی حاضر به انصراف از دانشگاه شده بود باید خدمت سربازی را پشت میگذاشت و به همین منظور زمانی که برای خداحافظی با دوستانش در دانشکده هنرهای زیبا به دانشگاه تهران رفته بود برای اولین بار همسرش پریچهر قنبری را دید و این دیدار به آشنایی های بعدی زیر نظر خانواده و ازدواج ختم شد.

ماجرای ازدواج شهاب حسینی از زبان خودش

تا قبل از این که همسرم را ببینم، قصد ازدواج نداشتم تا این که روزگار ما را در برابر هم قرار داد. به او پیشنهاد آشنایی دادم اما همسرم هیچ اعتقادی به اینگونه دوستی ها و آشنایی ها نداشت و گفت:اگر کسی واقعا عاشق است و تمایل قلبی برای رسیدن به دختر مورد علاقه اش دارد، باید در این راه صادقانه گام بردارد و بنابراین موضوع را با خانواده ام در میان گذاشتم و مصمم به ازدواج شدم. دیگر تکه دوم زندگی ام را پیدا کرده بودم. بعد از صحبت های اولیه و رسم و رسومی که در این رهگذر طی می شود، بعد از 4-3 ماه نامزدی، عقد کردیم اما شرایط برگزاری جشن عروسی را نداشتم، از طرفی مایل بودم استقلال در زندگی را با برگزاری جشن توسط خودم آغاز کنم؛ به همین دلیل 3 سال طول کشید تا ما به جشن عروسی برسیم.

من آن زمان سیدشهاب الدین حسینی بودم. فقط همین. خلاصه اینکه ما از صفر و درکنار هم شروع کردیم. البته پدرومادر هردوی ما سعی داشتند که دستمان را بگیرند. اما ما قرار گذاشته بودیم که روی پای خودمان بایستیم و خوشبختانه همین طور هم شد. خلاصه اینکه من سیدشهاب الدین 22ساله و پریچهر قنبری زندگی مشترکمان را با تمام کم و کاستی هایش شروع کردیم و تا امروز باوجود همه سختی ها و فراز و نشیب ها در تمام مدت در کنار هم بودیم.

شهاب حسینی در کنارهمسرش

فرزندان شهاب حسینی

پریچهر قنبری و شهاب حسینی دو پسر به نام های محمدامین و امیرعلی دارند.

شهاب حسینی و پسرش امیرعلی

محمد امین پسر بزرگ شهاب حسینی است که در سالروز تولد پدرش یعنی 14 بهمن ماه سال 1382 متولد شد.

محمدامین پسر شهاب حسینی

امیرعلی دومین پسر شهاب حسینی است که شباهت زیادی به پدر دارد و 20 مردادماه سال 1390 به دنیای آمد.

امیرعلی پسر کوچک شهاب حسینی

همسر و فرزند شهاب حسینی

امیر علی پسر شهاب حسینی و مادرش پریچهر قنبری

شهاب حسینی و پسرش محمدامین

آغاز بازیگری شهاب حسینی

شهاب حسینی حضور در دنیای هنر را با گویندگی رادیو آغاز کرد و بعد از تجربه مجری گری در تلویزیون برای اولین بار سال 79 در یک سریال به ایفای نقش پرداخت.

اولین سریال شهاب حسینی

سریال پس از باران به کارگردانی سعید سلطانی اولین سریالی است که شهاب حسینی در آن به ایفای نقش پرداخت. شهاب حسینی در سریال پس از باران ایفاگر نقش علی بود و با هنرمندانی چون محمود پاک نیت، کتایون ریاحی، مرجان محتشم، ثریا قاسمی، جمیله شیخی و... همبازی بود.

این بازیگر جوان یکسال بعد از بازی در سریال پس از باران در سریال پلیس جوان ایفای نقش کرد و با این نقش به شهرت و محبوبیت بیشتری دست یافت.

شهاب حسینی در سریال پس از باران

اولین فیلم سینمایی شهاب حسینی

فیلم سینمایی رخساره به کارگردانی امیر قویدل در سال 80 اولین تجربه بازیگری شهاب حسینی در سینما بود و شهاب حسینی در این فیلم با میترا حجار، محمدعلی سپانلو، مهسا مهجور و... همبازی بود.

عکسی از شهاب حسینی در فیلم رخساره

فعالیت های هنری شهاب حسینی غیر از بازیگری

شهاب حسینی را همه مخاطبان دنیای هنر با بازیگری در سینما و تلویزیون می شناسند اما این بازیگر کشورمان در زمینه خوانندگی و اجرا هم فعالیت هایی داشته است که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

خوانندگی شهاب حسینی

شهاب حسینی علاوه بر فعالیت در دنیای بازیگری در زمینه خوانندگی و موسیقی هم فعالیت میکند و او به همراه چندی از دوستانش و همچنین برادرش مهدی گروه موسیقی هفت را تاسیس کردند و تابحال چندین آهنگ توسط آنها منتشر شده است.

قطعه هفت سین با صدای شهاب حسینی، حمید گودرزی، امیر حسین مدرس، امین زندگانی، افشین سالاری، ماهان حیدری، علی آتش افروز، مهدی حسینی و میثم پویان فر به مناسب نوروز 1396 یکی از آثار ساخته شده توسط گروه هفت است.

شهاب حسینی علاوه بر فعالیت در گروه هفت و تک خوانی آهنگ هایی چون پریچهر، آشنای غریب و بدرود، آهنگ شهزاده رویا را هم خوانده است.

مجری گری شهاب حسینی

شهاب حسینی حضور در دنیای هنر را با گویندگی رادیو آغاز کرد و در اولین تجربه حضور در تلویزیون به عنوان مجری مقابل دوربین رفت.

برنامه اکسیژن در سال 77 اولین تجربه مجری گری شهاب حسینی در تلویزیون بود و بعد از آن در برنامه های دیگری چون برپا برپا ، رنگ صبح و سایه روشن باز هم فعالیت خود در دنیای اجرا را ادامه داد.

شهاب حسینی مجری برنامه اکسیژن

کارگردانی شهاب حسینی

شهاب حسینی اولین بار در سال 92 کارگردانی را با فیلم ساکن طبقه وسط تجربه کرد و سال 94 فیلم کوتاه بیا با من را در کنار علیرضا نسایی و سینا آذین مقابل دوربین برد.

فیلم مقیمان ناکجا جدیدترین تجربه شهاب حسینی در دنیای کارگردانی است که بر اساس نمایشنامه مهمان سرای دو دنیا اثر اریک امانوئل اشمیت نوشته شد و پریناز ایزدیارو آرمان درویش در کنار شهاب حسینی در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

شهاب حسینی و آرمان درویش در اتاق گریم مقیمان ناکجا

تهیه کنندگی شهاب حسینی

خورشید نیمه شب فیلمی به کارگردانی شبیر شیرازی بود که شهاب حسینی در تجربه ای متفاوت تهیه کنندگی این فیلم را برعهده گرفت.

فیلم دور برگردان به کارگردانی عارفه عنایتی یکی دیگر از تجربه های شهاب حسینی در دنیای تهیه کنندگی است.

کافه شهاب حسینی

شهاب حسینی از جمله هنرمندانی است که علاوه بر فعالیت های هنری یک کافه در محدوده لواسان دارد و به مانند بسیاری از چهره های دیگری با راه اندازی این کافه منبع درآمد دیگری هم برای خودش دست و پا کرده است.

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی اداره این کافه را برعهده دارد و طراحی و دکوراسیون داخلی این کافه که بیشتر شبیه یک کلبه چوبی میان جنگلی خوش آب و هوا است از بخش های قابل توجهی است که نظر بسیاری از مشتریان این کافه را جلب میکند.

نقش های ماندگار شهاب حسینی

شهاب حسینی در طول سالها فعالیت هنری خالق نقش های ماندگار زیادی بوده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

شهاب حسینی در شوق پرواز

سریال شوق پرواز به کارگردانی یدالله صمدی یکی از ماندگارترین سریال های تلویزیونی است که شهاب حسینی در این سریال ایفاگر نقش خلبان شهید عباس بابایی بود.

بازی در نقش شهید بابایی یکی از درخشان ترین آثار کارنامه هنری شهاب حسینی است که سال 88 ساخته شد و با بازتاب های مثبت زیادی همراه بود.

شهاب حسینی در سریال شهرزاد

سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی در سه فصل ساخته شد و شهاب حسینی در این سریال ایفاگر نقش قباد دیوانسالار بود.

بازی در کنار ترانه علیدوستی، علی نصیریان، پریناز ایزدیار و چهره های شناخته شده دیگر و بازی درخشان شهاب حسینی این نقش را به یکی از ماندگارترین آثار کارنامه هنری آقای بازیگر تبدیل کرد.

شهاب حسینی در فیلم حوض نقاشی

فیلم سینمایی حوض نقاشی به کارگردانی مازیار میری یکی دیگر از نقش های درخشان کارنامه هنری شهاب حسینی است که بازی خیره کننده ای را از او در این فیلم شاهد هستیم.

بازی درخشان و متفاوت در نقش رضا در فیلم حوض نقاشی جایزه ویژه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم لیسبون را برای شهاب حسینی به ارمغان آورد و نگار جواهریانهم در این فیلم یکی از بهترین نقش هایش را ایفا کرد.

شهاب حسینی در فروشنده

شهاب حسینی در سومین همکاری با اصغر فرهادی مقابل دوربین فیلم فروشنده رفت و توانست اثر درخشان دیگری خلق کند و برای این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن را از آن خود کند.

شهاب حسینی در این فیلم در نقش عماد جلوی ایفای نقش کرد و ترانه علیدوستی نقش مقابل او را بازی میکند.

شهاب حسینی در دلشکسته

فیلم سینمایی دلشکسته به کارگردانی علی روئین تن یکی از آثار متفاوت کارنامه هنری شهاب حسینی است که با ظاهر متفاوت در نقش یک جوان مذهبی در این فیلم ایفای نقش کرد و به خوبی از عهده این نقش برآمد.

بازی موفق در نقش امیرعلی سریال دلشکسته جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل چراغ را برای شهاب حسینی به ارمغان آورد.

شهاب حسینی در فیلم درباره الی

فیلم سینمایی درباره الی ساخته اصغر فرهادی نقش متفاوتی از شهاب حسینی را به نمایش گذاشت و این بازیگر جوان با بازی در کاراکتر احمد یکی از آثار ماندگار خود را خلق کرد.

شهاب حسینی برای بازی در فیلم درباره الی تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشن خانه سینما در 1389 را دریافت کرد.

مروری بر چند فیلم و سریال با بازی شهاب حسینی

شهاب حسینی در مجموعه تلویزیونی پلیس جوان ساخته سیروس مقدم نقش اصلی سریال را برعهده داشت و با درخشش در این مجموعه توانست جایگاه خود را محکم سازد.

شهاب حسینی هنرنمایی در فیلم سیروس مقدم

سال 1384 را شهاب حسینی با بازی در دو فیلم "قتل آنلاین" ساخته مسعود آب پرور و پیشنهاد 50 میلیونی ساخته مهدی صباغ زاده سپری کرد.

شهاب حسینی در قتل آنلاین

ایستگاه بهشت یکی دیگر از فیلم هایی است که شهاب حسینی در آن ایفای نقش کرده است. شهاب حسینی در این فیلم نقش یه نوازنده نابینا را ایفا میکند که عاشق یک پرستار شده و سعی میکند که بیناییش را به دست آورد.

سپیده خداوردیو شهاب حسینی در ایستگاه بهشت

حاصل کار او در سال 1385 بازی در فیلم "بچه های ابدی" به کارگردانی پوران درخشنده بود.

شهاب حسینی و الهام حمیدیدر بچه های ابدی

مهمترین نقطه عطف کارنامه هنری وی در این سال بازی در نقش حبیب پارسا در سریال "مدار صفر درجه" به کارگردانی حسن فتحی بود.

آتنه فقیه نصیریو شهاب حسینی در مدار صفر درجه

سال 1386 سال تقریبا پرباری برای شهاب حسینی بود او در 3 فیلم سینمایی "دل شکسته" ساخته علی روئین تن، "محیا" ساخته اکبر خواجویی نقش آفرینی کرد.

شهاب حسینی و الهام حمیدی در فیلم محیا

شهاب حسینی و نیکی کریمیدر سرزمین کهن

شهاب حسینی در سال 1391 در فیلم "تعبیر خواب" ساخته رضا دادویی نقش آفرینی کرده است.

شهاب حسینی در تعبیر خواب

بیوگرافی کامل محمدرضا علیمردانی

 • نام:محمدرضا
 • نام خانوادگی:علیمردانی
 • تاریخ تولد:1 خرداد 1355
 • پیشه:صداپیشه، بازیگر، مجری و خواننده
 • سالهای فعالیت:1370 تاکنون
 • وضعیت تاهل:متاهل
 • فرزندان:یک دختر به نام سارا

زندگی شخصی محمدرضا علیمردانی

محمدرضا علیمردانی بازیگر و صداپیشه کشورمان 1 خرداد 1355 در تهران متولد شد.

محمدرضا علیمردانی بازیگر و دوبلور کشورمان

این هنرمند کشورمان دارای مدرک کارشناسی تئاتر و بازیگری است و یکی از چهره های سرشناس دنیای هنر در عرصه دوبله و صداپیشگی است.

عکسی از محمدرضا علیمردانی در جشن حافظ

محمدرضا علیمردانی در یک خانواده پرجمعیت به دنیا آمد و چهار خواهر و یک برادر دارد.

محمدرضا علیمردانی در کودکی

هادی کاظمیبازیگر کشورمان از دوستان صمیمی محمدرضا علیمردانی است که این دو هنرمند از دوران هنرستان تا تئاتر و کلاس های بازیگری را در کنار هم گذرانده اند.

محمدرضا علیمردانی و هادی کاظمی

بیماری محمدرضا علیمردانی

محمدرضا علیمردانی تا سن 14 سالگی درگیر یک بیماری مادرزادی مربوط به تارهای صوتی به نام لارنژیتبود که موجب اختلال در صدای او میشد و صدای ناهنجاری را تولید میکرد.

این هنرمند کشورمان بعد از آشنایی با روش یک قاری مصری و تمرین های مربوط به صدای او توانست از این بیماری رها شده و به یکی از مشهورترین صداپیشه های دنیای هنر تبدیل شود.

محمدرضا علیمردانی از کودکی متوجه این اختلال مادرزادی در صدایش شد و گاهی برای رهایی از اختلال دست به بازیگری میزد بدون اینکه بداند درحال نقش بازی کردن است و بعدها در بزرگسالی به سراغ بازیگری رفت.

این هنرمند کشورمان به دلیل اختلالی که در تارهای صوتی اش وجود داشت و بخاطر آزارهایی که از این موضوع متوجه او میشد و مورد تمسخر همکلاسی هایش قرار میگرفت تصمیم به ترک تحصیل هم گرفت و در دوره ای به سراغ فوتبال رفت و تا مرحله خرید و فروش پیش رفت اما پدرش مانع او شد و بعد به سراغ ووشو رفت اما باز هم پدرش مانع او شد و نظرش این بود که باید حتما درس بخواند.

محمدرضا علیمردانی بخاطر مشکلاتی که در مدرسه داشت دو سال خودش را مردود کرد تا خانواده اش بی خیال درس خواندن او شوند و برای رسیدن به خواسته اش به صورت پنهانی در کلاس های بازیگری ثبت نام کرد.

درمان محمدرضا علیمردانی از زمانی آغاز شد که با روش درمانی یک قاری مصری آشنا شد و متوجه شد که او برای درمان این مشکل یک ماه روزه سکوت گرفته و با الگوبرداری از او تصمیم گرفت یک ماه سکوت مطلق داشته باشد و بخاطر همین اتفاق از هنرستان اخراج شد اما تنها به دست آوردن صدایش برای مهم بود و با مراقبه هایی شدید توانست بر این مشکل غلبه کند.

محمدرضا علیمردانی دوبلور کشورمان

ازدواج محمدرضا علیمردانی

محمدرضا علیمردانی ازدواج کرده و با همسرش در دوران دانشجویی آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج این زوج شد.

عکسی از محمدرضا علیمردانی و همسرش

همسر محمدرضا علیمردانی روانشناسی خوانده و این زوج بعد از 6 یا 7 ماه آشنایی ازدواج کردند و یکسال بعد بچه دار شدند.

محمدرضا علیمردانی در کنار همسرش

فرزند محمدرضا علیمردانی

محمدرضا علیمردانی یک دختر به نام سارا دارد و دخترش احتمالا متولد سال 1383 است.

عکسی از محمدرضا علیمردانی و دخترش سارا

فعالیت های هنری محمدرضا علیمردانی

محمدرضا علیمردانی در خانواده ای بزرگ شد که مخالفت زیادی با ورودش به دنیای هنر داشتند و حدود چهار سال به صورت پنهانی در تئاتر کار میکرد و خانواده اش گمان میکردند که به کتابخانه یا باشگاه ورزشی میرود.

سال 1370 زمانی که مشکل ناهنجاری های صدای محمدرضا علیمردانی تا حدودی حل شده بود به همراه یکی از دوستانش به نام مجید آقاکریمی وارد کلاس های کانون فرهنگی تربیتی حر در میدان راه آهن شد و دوره های بازیگری را زیر نظر سید جواد هاشمیگذراند.

محمدرضا علیمردانی در کنار هادی کاظمی و مجید آقاکریمی

اولین فیلم محمدرضا علیمردانی

اولین تجربه تصویری محمدرضا علیمردانی در سال 1374 در برنامه ای به نام جنگ آفتاب به کارگردانی حمید فرخ نژادرقم خورد که بعد از پخش چند قسمت متوقف شد و اولین تجربه حرفه ای این هنرمند در تلویزیون سال 76 با یک جنگ نوروزی به کارگردانی داریوش کاردانرقم خورد.

محمدرضا علیمردانی بازیگر و صداپیشه دنیای هنر

حضور محمدرضا علیمردانی در عرصه دوبله

محمدرضا علیمردانی از حدود سال 80 به صورت حرفه ای وارد دنیای دوبله شد و با خواندن نریشن و صدای عروسک آهسته آهسته وارد حوزه صدا شد و به سمت و سوی دوبله رفت و یکی از موفق ترین و پرکارترین های این حوزه است.

درخشش محمدرضا علیمردانی در عرصه دوبله

دیرین دیرین اثر معروف کارنامه هنری محمدرضا علیمردانی

دیرین دیرین یکی از معروف ترین کارهای کارنامه هنری محمدرضا علیمردانی است که یک مجموعه پویانمایی در ژانر طنز است که به کارگردانی علی درخشی مشکلات اجتماعی و اقتصادی و ... را محوریت قرار داده و اولین بار در نوروز سال 94 منتشر شد.

محمدرضا علیمردانی به عنوان گوینده تمام شخصیت های این مجموعه در کنار تیم دیرین دیرین حضور دارد.

محمدرضا علیمردانی گوینده مجموعه دیرین دیرین

تیتراژخوانی محمدرضا علیمردانی

محمدرضا علیمردانی علاوه بر تجربه های متعدد در زمینه های گوناگون دنیای هنر، تجربه خوانندگی را هم دارد و با خواندن تیتراژ سریال انقلاب زیبا در سال 93 در میان مردم به شهرت و محبوبیت بیشتری رسید و بیش از پیش شناخته شد.

محمدرضا علیمردانی خواننده تتیراژ سریال انقلاب زیبا

اولین آلبوم رسمی محمدرضا علیمردانی

محمدرضا علیمردانی بعد از چند سال بازیگری و صداپیشگی به سراغ خوانندگی رفت و اولین آلبوم رسمی او در 5 شهریور 1398 منتشر شد.

آلبوم به من فرار کن به عنوان اولین آلبوم رسمی محمدرضا علیمردانی شامل 12 قطعه است.

محمدرضا علیمردانی خواننده کشورمان

مروری بر فعالیت های هنری محمدرضا علیمردانی

در ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناکمروری بر فعالیت های هنری محمدرضا علیمردانی خواهیم داشت.

فیلم و سریال های محمدرضا علیمردانی

 1. 1374 جنگ آفتاب
 2. 1376 نوروز 76
 3. 1379 ذکر عشق
 4. 1380 دنیا رو ببین
 5. 1382 آشتی کنان
 6. 1384 این گروه لطیف
 7. 1385 روز رفتن
 8. 1385 بن بست شماره 13
 9. 1386 زهر و پادزهر
 10. 1386 تاوان
 11. 1386 گل یا پوچ
 12. 1387 مأمور بدرقه
 13. 1388 بی تابی
 14. 1389 آینه در غبار
 15. 1392 فردا
 16. 1391 روز روشن
 17. 1392 حراج
 18. 1394 هفت ماهگی
 19. 1394 پایتخت 4
 20. 1395 قرعه

محمدرضا علیمردانی بازیگر سریال پایتخت

آلبوم رسمی محمدرضا علیمردانی

آلبوم به من فرار کن اولین آلبوم رسمی محمدرضا علیمردانی است که شامل 12 قطعه می باشد.

 • شاعر شدن
 • دار مکافات
 • به من فرار کن
 • همین الان یهویی 24 بهمن 1396
 • جان من و جان تو (باران یزند) 20 تیر 1396
 • حواست نیست
 • عشق نارفیق
 • ای وای
 • نه 10 شهریور 1397
 • بهترین خاطره
 • بغض
 • تنهایی

خوانندگی محمدرضا علیمردانی در خندوانه

محمدرضا علیمردانی در دنیای اجرا

 • 1398 اجرای برنامه چهل تیکه

محمدرضا علیمردانی مجری برنامه چهل تیکه

تیتراژهای محمدرضا علیمردانی

 • انقلاب زیبا
 • جهل مرکب
 • ساخت ایران 2
 • جشن رمضان
 • کامیون

محمدرضا علیمردانی خواننده تیتراژ سریال ساخت ایران

صداپیشگی محمدرضا علیمردانی

 1. سربازان آسمانی
 2. دانه سیب
 3. مورچه ای به نام زی
 4. بامبی
 5. آخرین خون آشام
 6. خرس برادر 1
 7. خرس برادر 2
 8. رئیس مزرعه
 9. بتمن و زن خفاشی
 10. بتمن و دراکولا
 11. بتمن و آقای فریز
 12. جرج کنجکاو
 13. کسپر و کریسمس روح زده
 14. جوجه کوچولو
 15. عروس مرده
 16. بازگشت به گایا
 17. فصل شکار
 18. قلعهٔ متحرک هاول
 19. استریکس و وایکینگ ها
 20. نهایت تخیل (ارواح درون)
 21. روگرت ها و راز بقا
 22. دنیای وحش
 23. آنسوی پرچین
 24. خانه هیولا
 25. گارفیلد 1
 26. گارفیلد 2
 27. شمشیر اژدها
 28. ال سید
 29. قهرمان کوچک
 30. نهایت تخیل 7
 31. خانه ای در مزرعه
 32. شنل قرمزی
 33. شگفت انگیزان
 34. عصر یخبندان 1
 35. عصر یخبندان:ذوب
 36. عصر یخبندان 3
 37. عصر یخبندان:رانش قاره ای
 38. جیمی نوترون 1
 39. جیمی نوترون 2
 40. کیم پاسیبل
 41. پادشاه و من
 42. شیر شاه 1/5
 43. ستاره لارا
 44. استوارت کوچولو 3
 45. شرک 1
 46. شرک 2
 47. شرک 3
 48. گوی بخار
 49. سفیدبرفی و هفت کوتوله
 50. اسمز جونز
 51. باب اسفنجی
 52. جنگ ستارگان
 53. افسانه کین شین
 54. تارزان 1
 55. تارزان 2
 56. تایتان
 57. کبوتر بی باک
 58. والاس و گرومیت (نفرین خرگوشی)
 59. مولان 1
 60. مولان 2
 61. مومیایی
 62. شمشیر جادویی
 63. چرخ و فلک جادویی
 64. داستان های میکی و کریسمس
 65. الیور و شرکا
 66. پینوکیو 3000
 67. پوکوهانتس
 68. عزیز مصر
 69. ربات ها
 70. آناستازیا
 71. در جستجوی نمو
 72. کوتوله شاد
 73. دیو و دلبر
 74. گوژپشت نوتردام
 75. کاوشگر مبهم
 76. فی فی
 77. خوش قدم
 78. پدرخوانده های توکیو
 79. ارباب دزدان
 80. پنج بچه و شنی
 81. ماشین ها
 82. برآب رفته
 83. جوجه اردک زشت
 84. تومی و دوستان فضایی
 85. گوفی
 86. بیونیکل
 87. سگ پشمالو
 88. کارخانه هیولاها
 89. زندگی جدید امپراتور 1
 90. آخرین سفر چارلی
 91. انجی بنجی
 92. باگزبانی
 93. پلنگ صورتی
 94. انیماتریکس
 95. جانی 2
 96. مأموریت ویژه
 97. پرده جنگ
 98. محمد رسول الله
 99. کاراگاه گجت
 100. صداپیشه تمام شخصیت های دیرین دیرین

محمدرضا علیمردانی صداپیشه شرک

عکس های محمدرضا علیمردانی

محمدرضا علیمردانی در کنار همسر و دخترش

محمدرضا علیمردانی در برنامه شام ایرانی

محمدرضا علیمردانی، هادی کاظمی و سپند امیرسلیمانیدر خندوانه