فاطمه گودرزی: صبوری مردم داره به آخر میرسه ملت رو دوست داشته باشید

11:51 - 1399/11/17
فاطمه گودرزی، بازیگر با تجربه و محبوب سینما و تلویزیون، با انتشار پستی در اینستگرام از دولت و مسئولین درخواست واکسن کرد.
فاطمه گودرزی

این روزها حال هیچکدوممون خوب نیست بتازگی یکی از انسانهای خوب زمین رو از دست داده بودیم و عزادار در ماتم نبودش مبهوت مانده بودیم که باز هم عزیزانی مثل آقای انصاریان ومیناوند پر کشیدند یعنی باز هم باید عزیز دیگری از بین ما بره تا بفکر وارد کردن واکسنی برای مردم نجیبمون اونم از نوع خوبش بشیم #واکسن_برای_ایران#واکسن_بخریدصبوری داره به آخر میرسه ملت رو

بیوگرافی و زندگینامه خانم فاطمه گودرزی

 • نام:فاطمه
 • نام خانوادگی:گودرزی
 • تاریخ تولد:1342/4/19
 • محل تولد:تهران
 • همسر:عبدالرضا گنجی

---------------------------

فاطمه گودرزی در 19 تیر ماه 1342 در تهران متولد شد ولی اصالتی بروجردی دارد. او همسر عبدالرضا گنجی کارگردان سینما است.

فاطمه گودرزی و همسرش عبدالرضا گنجی

فاطمه گودرزی دارایدارای مدرک دیپلم اقتصاد میباشد و پسر ش پویان گنجی نیز بازیگر است.

عکس فاطمه گودرزی در کنار پسر و دخترش

فاطمه گودرزی با همراهی هنرمندانی که به برزیل سفر کرده بودند در جام جهانی فوتبال 2014 برزیل با حضور در ورزشگاه آرنا دا بایشادا در شهر کوریتیبا تماشاگر اولین بازی ایران در جام جهانی بودند. حریف ایران در این بازی نیجریه بود.

فاطمه گودرزی و لیندا کیانیو محسن تنابندهدر جام جهانی برزیل 2014

فاطمه گودرزی از سال 1361 دوره دو ساله تئاتر را در اداره بازیگری گذارند. نخستین بازی او در تلویزیون در سال 1367 در سریال گالش های مادربزرگ بود و اولین حضور خود در سینما را با بازی در فیلم به خاطر همه چیز در سال 1369 تجربه کرد.

فاطمه گودرزی و نیکو خردمند در فیلم غزال

او تاکنون موفق به دریافت یک سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم غزال (غزال) و دو نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول (1377) و نقش مکمل زن (1370) در جشنواره فیلم فجر شده است.

فاطمه گودرزی و اسماعیل سلطانیان در فیلم غزال

خلاصه:معصومه که نویسنده است قصد دارد با استفاده از خاطرات مادر خود قصه ای در مورد زمان جوانی مادر بنویسد. غزال مادر معصومه در مورد اتفاقاتی که در زمان کشف حجاب برای او رخ داده برای دخترش می گوید.

فیلم شناسی و کارنامه هنری فاطمه گودرزی

کارهای سینمایی خانم گودرزی

 1. مهاجران (1369)
 2. به خاطر همه چیز (1369)
 3. خانه خلوت (1370)
 4. افسانه مه پلنگ (1370)
 5. جنگ نفتکش ها (1372)
 6. می خواهم زنده بمانم (1373)
 7. بهشت پنهان (1373)
 8. آرزوی بزرگ (1373)
 9. غزال (1374)
 10. حریف دل (1375)
 11. تابلویی برای عشق (1376)
 12. جنگجوی پیروز (1377)
 13. تلفن (1378)
 14. همسر دلخواه من (1379)
 15. فوتبالیست ها (1379)
 16. آب (1380)
 17. ازدواج صورتی (1383)
 18. ازدواج به سبک ایرانی (1383)
 19. نیما یوشیج (1385)
 20. دست های خالی (1385)
 21. پایان راه (1385)
 22. شب حوراء (1386)
 23. گنجشکک اشی مشی (1392)
 24. آنچه مردان دربارهٔ زنان نمی دانند (1392)

مجموعه تلویزیونی

 1. فاصله ها (1389)
 2. پس از سال ها (1388)
 3. ترانه مادری (1387)
 4. شیخ بهایی(1387)
 5. دردسر والدین (1380)
 6. فردا دیر است (1376-1377)
 7. آپارتمان (1372)
 8. رعنا (1367-1369)
 9. گالش های مادربزرگ (1367)
 10. آئینه (سری سوم) (1366)

عکس های فاطمه گودرزی در نقش های متفاوت

فاطمه گودرزی و خسرو شکیباییدر فیلم ازدواج صورتی

خانم گودرزی و فرامرز قریبیانو شهلا ریاحیدر فیلم می خواهم زنده بمانم

ابولفضل پورعرب و فاطمه گودرزی در همسر دلخواه من

فاطمه گودرزی و محسن افشانیو سیما خضر آبادی در جاده چالوس

فاطمه گودرزی و مهران مدیریو حمیده خیرآبادی در دردسر والدین

فاطمه گودرزی و هومن برق نورددر سریال دوردست ها

فاطمه گودرزی و سعید امیرسلیمانی در فیلم جنگجوی پیروز

بیوگرافی همسر فاطمه گودرزی

عبدالرضا گنجی متولد 1334 در شهر تهران می باشد و از همسرش 9 سال بزرگتر است. او برای اولین بار فعالیت هنری خودش را در سال 1352 با بازی در تناتر شروع کرد و پس از آن به عنوان دستیار کارگردان در ساخت چند فیلم حضور داشت و هم اکنون به عنوان کارگردان مشغول به کار است.

فاطمه گودرزی: صبوری مردم داره به آخر میرسه ملت رو دوست داشته باشید1

راز خوشبختی در زندگی مشترکشان

هرکسی شیوه خاص خودش را در زندگی مشترک دارد و بی تردید با تکیه بر این شیوه، می تواند حس آرامش و امنیت را به خودش، همسرش و البته فرزندان شان منتقل کند. همسرم عبدالرضا گنجی به نوعی همکارم است ایشان در عرصه کارگردانی فعالیت می کنند و همین موضوع باعث می شود حرف های مشترک زیادی برای گفتن داشته باشیم و شغل یکدیگر را درک کنیم. منتهی شیوه ای که من و همسرم، در زندگی در پیش گرفتیم و تا به امروز، به دوام زندگی ما هم کمک زیادی کرده، این است که به یکدیگر اجازه نفس کشیدن بدون یکدیگر را می دهیم بله درست خواندید نفش کشیدن.

فاطمه گودرزی: صبوری مردم داره به آخر میرسه ملت رو دوست داشته باشید16

تصاویری از مراسم ازدواج پسر فاطمه گودرزی با دریا مرادی دشت

متاسفانه خیلی از زوج ها تصور می کنند دوست داشتن شان را صرفا باید با کنار هم بودن به یکدیگر نشان بدهند، در حالی که گاهی، زیادی در کنار هم بودن ها باعث تکراری شدن می شود و شرایطی را ایجاد می کند که زن و شوهر، هیچ حرف مشترکی را با هم نداشته باشند… بخشی از حرف غیرمشترک به واسطه خاطره هایی غیرمشترک ایجاد می شود، به همین خاطر، گاهی زن و شوهرها، باید این اجازه را به هم بدهند که بدون یکدیگر به سفر بروند و با دوستان شان معاشرت کنند. به نظر من، این دوری های کوتاه مدت، آنها را به یکدیگر نزدیک تر می کند و باعث می شود، برای هم کلی حرف و خاطره نگفته داشته باشند. حداقل این فرمول در مورد زندگی من جواب داده است.

فرزندان فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی صاحب دو فرزند است. و پسر او، پویان گنجی و دخترش آوا، که هر دو مانند مادر عاشق هنر و به خصوص بازیگری هستند و گام هایی نیز در این راستا برداشته اند. پویان گنجی بازیگر است و در چند کار تجربه بازیگری دارد.

فاطمه گودرزی از رابطه صمیمی با فرزندانش می گوید: ارتباط خوب و صمیمانه ای با فرزندان دارم، ضمن اینکه به حریم یکدیگر نیز احترام می گذاریم و دوست دارم با فرزندانم رفاقت داشته باشم و آن ها هرچه را می خواهند با من در میان بگذارند.

فاطمه گودرزی: صبوری مردم داره به آخر میرسه ملت رو دوست داشته باشید6

عروس فاطمه گودرزی

دریا مرادی بازیگر جوانی است که متولد سال 68 است و در تهران به دنیا آمده است. او از بازیگران کم کار بوئه اما در چند سال اخیر مورد توجه کارگردانان قرار گرفته است. او با سریال ویلای من در میان مردم شناخته شد. او به تازگی با پویا گنجی پسر فاطمه گودرزی ازدواج کرده است.

فاطمه گودرزی: صبوری مردم داره به آخر میرسه ملت رو دوست داشته باشید7

شروع فعالیت هنری فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی از سال ۱۳۶۱ دورهٔ دوسالهٔ تئاتر را در ادارهٔ بازیگری گذراند. و از همین کلاس ها وارد عرصه تئاتر شد نخستین بازی او در تلویزیون در سال 1367 برای اولین بار در سریال گالش های مادر بزرگ در سه سکانس بازی کرد و با فیلم بخاطر همه چیز در سال 1369 وارد سینما شد.

حواشی فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی داوری جشنواره فجر را نپذیرفت! فاطمه گودرزی نیز هم پای دیگر اهالی سینما شد در جریان برگزاری بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر، همانند اصغر فرهادی و عزت الله انتظامی، از پذیرش داوری جشنواره خودداری کرد.

فاطمه گودرزی: صبوری مردم داره به آخر میرسه ملت رو دوست داشته باشید7

ورزش مورد علاقه فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی در زمان دبیرستان به ورزش والیبال علاقه زیادی داشت و همیشه این ورزش را بازی می کرد. اما بعد از مدتی والیبال را کنار می گذارد و به دنبال ورزش بدنسازی و شنا می رود و این ورزش ها را با دنبال می کند. اما با تشکیل تیم والیبال هنرمندان، دوباره سراغ ورزش قدیمی خود می رود و هم اکنون هر از گاهی در تیم والیبال هنرمندان بازی می کند.

فاطمه گودرزی: صبوری مردم داره به آخر میرسه ملت رو دوست داشته باشید10

علاقه گودرزی به بازار و تهران

گودرزی درباره علاقه مندی هایش چنین می گوید: "من شهرهای شمالی کشور را واقعا دوست دارم اما به مهاجرت هیچ وقت فکر نکرده ام. متاسفانه من جاهای شلوغ را بیشتر دوست دارم و نمی خواهم از تهران بروم. شاید باور نکنید اما من عاشق بازار رفتن هستم و این کار به من آرامش می دهد."

رستوران داری و آشپزی

اگر پای تعریف از خود نگذراید باید بگویم آشپزی ام خوب است و معمولا از پس درست کردن غذاهای مختلف بر می آیم و همیشه خودم در خانه آشپزی می کنم. "من شیفته آشپزی و پخت وپز هستم و امیدوارم روزی فرصتی پیش بیاید تا بتوانم این کار را به صورت حرفه ای انجام دهم.

حضور در ورزشگاه کوریتیبا

فاطمه گودرزی با همراهی هنرمندانی که به برزیل سفر کرده بودند در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل با حضور در ورزشگاه آرنا دا بایشادا در شهر کوریتیبا، تماشاگر اولین بازی ایران در جام جهانی بود. حریف ایران در این بازی نیجریه بود.

فاطمه گودرزی: صبوری مردم داره به آخر میرسه ملت رو دوست داشته باشید20

نقاشی و سنتور

زمانی دغدغه نقاشی و نواختن سنتور راداشتم. ولی الان هم وقت نمی کنم و هم آن قدر مشکلات خانواده زیاد است که سعی می کنم از این سرگرمی های شخصی ام به نفع دیگر اعضای خانواده بگذرم.