پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس

22:04 - 1399/11/15
سپند امیرسلیمانی در تازه ترین پست اینستاگرامی خود عکسی جذاب و دیدنی از خود و مادرش را برای طرفداران خود به اشتراک گذاشت و روز مادر را به او تبریک گفت که شما هم میتوانید در ادامه مطلب این عکس منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
سپند امیرسلیمانی

فداى همه مهربونیات روزت مبارك همیشه دلت نگران ما بود و هیچوقت خسته نشد هزارساله شو

بیوگرافی و زندگینامه سپند امیرسلیمانی

 • نام :سپند
 • نام خانوادگی :امیرسلیمانی
 • تاریخ تولد:1356/9/28
 • والدین :سعید امیرسلیمانی
 • محل تولد :تهران
 • تاهل :متاهل
 • نام همسر :مارال آراسته

سپند امیرسلیمانی زاده 1356 در تهران بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. او همچنین برادر کمند امیرسلیمانی و پسر سعید امیرسلیمانی می باشد پس می توان گفت که او در خانواده ای کاملا هنری بزرگ شده است. خانواده ای که بیش از این که به پسرشان چگونه بازی کردن در نقش های مختلف را بیاموزند، زندگی کردن و اهمیت خانواده را یاد داده اند.

پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس13

بیوگرافی سپند امیرسلیمانی

پدر سپند امیر سلیمانی

سعید امیرسلیمانی (زاده 17 آبان 1321 – تهران) بازیگر اهل ایران است. وی پدر سپند امیرسلیمانی و کمند امیرسلیمانی بازیگران سینما و تلویزیون است. زمینه فعالیت :بازیگر ملیت :ایرانی تولد :17 آبان 1321 تهران سال های فعالیت :1351 تاکنون فرزندان :سپند امیرسلیمانی – کمند امیرسلیمانی

خواهر سپند امیر سلیمانی

کمند امیرسلیمانی (زاده 1352) بازیگر ایرانی، متولد شهر تهران و فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1376 می باشد. کمند امیرسلیمانی با ورقا عامری ازدواج کرده است و این زوج صاحب یک فرزند پسر بنام ایلیا هستند

پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس17

سپند امیرسلیمانی و کمند امیرسلیمانی

همسر سپند امیر سلیمانی

مارال آراسته همسر سپند امیر سلیمانی مهندس پلیمر است ودستی هم در عالم هنر دارد او نقاش قابلی است و پیانو را به خوبی می نوازد

نحوه ی آشنایی سپند امیر سلیمانی وهمسرش

سپند امیر سلیمانی :در یک جمع خانوادگی در 4 آبان 1385 با هم آشنا شدیم. آن هم زمانی که قرار نبود من و مارال در آن جمع حضور داشته باشیم. در آن زمان تازه سریال «نرگس» که از تلویزیون پخش می شد، به پایان رسیده بود و من سر فیلمبرداری «اخراجی های 1» بودم. در آن جمع یکدیگر را دیدیم و به هم معرفی شدیم. این موضوع را در میان خانواده هایمان نیز مطرح کردیم. هدف اصلی ما ازدواج بود، اما عجله نکردیم. شاید چون بازیگرم فکر می کردم باید آمادگی پذیرش نقش تازه را داشته باشم. در نهایت 20 شهریور 89 با هم ازدواج کردیم بر خلاف تصور بسیاری از مردم اتفاقاً مراسم خواستگاری ما بسیار ساده برگزار شد و فقط تاریخ عروسی را در این روز مشخص کردیم. جالب اینجاست که در مورد مهریه در آن روز صحبتی نشد و در روز عقد از من سوال شد که مهریه چقدر است؟ با مارال صحبت کردم و او گفت:7 سکه خوب است و من هم پذیرفتم.

پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس8

سپند امیرسلیمانی وهمسرش

فیلم شناسی سپند امیرسلیمانی

فیلمهای سینمایی

 1. خوب، بد، جلف (1395)

 2. چک (1390)

 3. مردان مریخی و زنان ونوسی (1389)

 4. اخراجی ها 3 (مسعود ده نمکی1389)

 5. اخراجی ها 2 (مسعود ده نمکی1387)

 6. مظفرنامه (1386)

 7. اخراجی ها (مسعود ده نمکی1385)

 8. نان، عشق و موتور هزار (1380)

 9. دندان طلا (1370)

مجموعه های تلویزیونی

 1. من یک مستاجرم

 2. پدرخوانده

 3. شبهای برره (مهران مدیری)

 4. مرد دوهزارچهره (مهران مدیری)

 5. خوش نشین ها

 6. مسیر انحرافی

 7. شبی از شبها

 8. نرگس

 9. پاورچین (مهران مدیری)

 10. بگذار آفتاب برآید

 11. آسمان همیشه ابری نیست

 12. کلاه پهلوی

 13. تبریز در مه

 14. خروس (سعیداقاخانی)

 15. معمای شاه

 16. در حاشیه (مهران مدیری1394)

 17. همسایه ها (مهران غفوریان1395)

پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس3

علی اوجی و سپند امیرسلیمانی

فیلمهای تلویزیونی

 1. ماه از روی سکو

 2. خاندان سیبیلیان

 3. به رنگ آسمان

 4. پروانه در آتش

 5. اعتراف

 6. کلاه گیس

 7. این یک تصادف نیست

 8. پنگوئن (کارگردان)

شبکه نمایش خانگی

 1. قهوه تلخ (مهران مدیری)

 2. شوخی کردم (مهران مدیری)

 3. عطسه

تئاتر

 1. نمایش فراموش نامه (بازیگر)

عکس های سپند امیرسلیمانی

پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس10

جواد رضویان و سپند امیرسلیمانی و حسین سلیمانی

با همسرتون چطور آشنا شدید؟

سپند امیر سلیمانی: ما در یک جمع دوستانه به واسطه دو نفر از دوستان قدیمی معرفی شدیم و از آنجا آشنایی ما شروع شد. آن موقع سریال نرگس, هر شب پخش می شد و مارال هم همه قسمت های آن را دنبال می کرد. وقتی که برای اولین بار همدیگر را دیدیم او مرا نشناخت، طوری که مجبور شدم به او توضیح بدهم که من نقش همان دامادی را بازی می کنم که ... و آنجا بود که او تازه متوجه شد که من هم یکی از بازیگران آن سریال روتین هستم.

این موضوع یکی از خاطرات شیرین روزهای اول آشنایی مان شد. بعد از آن هم این آشنایی ادامه پیدا کرد و بعد از گذشت مدتی، زمانی که احساس کردیم از هم شناخت کافی بدست آورده ایم و می توانیم با زندگی در کنار هم خوشبخت باشیم. البته از همان روز های اول آشنایی موضوع ازدواج را با هم مطرح نکردیم اما بعد که روز به روز شناختمان از هم بیشتر شد و تقریبا ۲ سال از آشنایی مان می گذشت تصمیم گرفتیم آینده مان را در کنار هم و با هم بسازیم و زندگی مشترکمان را با شناخت و علاقه آغاز کردیم.

پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس5

سپند امیرسلیمانی همچنین برادر کمند امیرسلیمانی می باشد

فکر می کنید از همه نظر مثل هم هستید؟

سپند امیر سلیمانی: بله، روحیات ما خیلی به هم شبیه است و مواقعی که کنار هم هستیم خیلی کم پیش می آید حوصله مان سر برود یا حرفی برای گفتن نداشته باشیم. همیشه از کنار هم بودن لذت می بردیم و با شوخی ها و بگو بخندها بهترین لحظه ها را با هم داریم. هم من و هم مارال اهل فیلم دیدن هستیم و هر دو سریع با محیط اطرافمان ارتباط برقرار می کنیم. البته با هم تضادهایی هم داریم، مثلاوقتی می خواهیم وسیله ای بخریم، شاید اصلا نظراتمان با هم یکسان نباشد اما سعی می کنیم با کنار آمدن سلیقه هایمان را به هم نزدیک کنیم تا به یک مورد مشترک برسیم که نامش را بگذاریم تفاهم.

پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس16

سپند امیرسلیمانی و همسرش

آیا خانواده همسرتون در مورد ازدواج سختگیری هم کردند؟

سپند امیر سلیمانی: توقعات ما از همدیگر خیلی منطقی بود و اینگونه نبود که مثلا خانواده مارال عروسی در فلان هتل معروف را بخواهند و مهریه سنگین و....حتی روز قبل از عقد بود که متوجه شدیم هنوز در مورد مهریه صحبت نکرده ایم و مقدار آن را تعیین نکرده ایم و از آنجایی که عشق و علاقه میان ما از روی منطق بود وقتی میزان آن را از مارال پرسیدم، متوجه شدم که واقعا دوست داشتن باقی می ماند نه پول یا رقم های سرسام آور مهریه و با مهریه ای که خودش خواست و من هم موافقت کردم که تعداد آن فقط ۷ سکه بهار آزادی بود.

پست ویژه سپند امیرسلیمانی برای مادرش + عکس1

سپند شریک خوبی در زندگی هستش؟

مارال آراسته: یادم هست وقتی با سپند آشنا شدم تازه پدرم را از دست داده بودم. آن روزها(مثل الان)احساس می کردم که می توانم به سپند تکیه کنم و از کنار او بودن احساس آرامش می کردم. به نظر من همه چیزهای خوب دنیا در وجود سپند جمع شده و کل این ها برای من یک انتخاب ایده آل بود که توانستم به او به چشم یک شریک زندگی نگاه کنم. ما در خیلی از چیزها مثل هم هستیم و کم پیش می آید از هم ناراحت شویم که همه این ها به خاطر درک متقابل است و اینکه عشق و علاقه میان ما از روی عقل و منطق بود,نه احساسات زودگذر چون با هم قرار گذاشتیم که همیشه همدیگر را خوشحال کنیم.