با رد کلیات بودجه سال 1400؛

یارانه 91 هزار تومانی منتفی شد

16:40 - 1399/11/15
میرتاج الدینی نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص تکلیف مصوبه دوبرابر شدن یارانه ها پس از رد شدن کلیات بودجه، گفت: ممکن است مصوبه دوبرابر شدن یارانه ها و حذف ارز 4200 تومانی مجددا از سوی کمیسیون تلفیق تصویب نشود.
یارانه

روز گذشته کلیات لایحه بودجه در حالی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی رد شد که کمیسیون تلفیق، مصوباتی پر سر و صدایی هم افزایش وام ازدواج، دو برابر شدن یارانه ها در سال آینده، حذف دلار 4200 تومانی و افزایش حقوق سربازان و ... را در آن گنجانده بود.

با توجه به منتفی شدن مصوبات مذکور و بازگشت لایحه بودجه به دولت، این سوال مطرح است که در صورت ارائه مجدد لایحه بودجه به مجلس، کمیسیون تلفیق مصوبات خود را مجددا تصویب خواهد کرد یا نه؟

حجت الاسلام والسلمین میرتاج الدینی نایب رییس کمیسیون تلفیق در پاسخ به سوال خبر نگار جی پلاس، مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق بودجه در صورت ارائه لایحه جدید از سوی دولت، باز هم بر مصوبات خود همچون افزایش وام ازدواج، حذف نرخ ارز ترجیحی، دو برابر شدن یارانه ها و ... پافشاری خواهد کرد یا نه، گفت: به نظر می رسد همه ی مصوبات کمیسیون تلفیق مجددا تصویب نخواهد شد و برخی از آن ها ممکن است تغییر کند کما اینکه برخی از مصوبات کمیسیون با رای ناپلئونی تصویب شده بودند. در همین خصوص ممکن است مصوبه دوبرابر شدن یارانه ها و حذف ارز 4200 تومانی مجددا از سوی کمیسیون تلفیق تصویب نشود.

حذف ارز 4200 تومانی مخالفان جدی داشت نایب رییس کمیسیون تلفیق بودجه در خصوص ارز 4200 تومانی خاظرنشان کرد: حتی اگر این موضوع در صحن علنی مطرح می شد مخالفان جدی داشت و من در دفاع از کلیات بودجه تنها موضوع مورد اختلاف را همین مسئله عنوان کردم که می توانست در صورت تایید کلیات به کمیسیون بازگردانده شود یا در صحت تغییر پیدا کند که با رد شدن کلیات لایحه بودجه همه این مسائل منتفی شد.