آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس

10:21 - 1399/11/15
فاطمه گودرزی بازیگر قدیمی و محبوب سینما و تلویزیون، با انتشار پستی در اینستگرام، روز مادر را به مادر علی انصاریان تبریک گفت.
فاطمه گودرزی

خدا شمارو برای مادر و ما مردم ایران حفظ کنه

چکیده بیوگرافی فاطمه گودرزی

نام کامل: فاطمه گودرزی

تاریخ تولد:۱۳۴۲/۴/۱۹

محل تولد:تهران

تحصیلات: دیپلم اقتصاد

فعالیت: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

همسر:عبدالرضا گنجی

فرزندان: پویان گنجی، آوا گنجی

فاطمه گودرزی متولد ۲۱ تیر ۱۳۴۲ در تهران بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است. پدر و مادرش بروجردی هستند. بیش از سه دهه از فعالیت او در عرصه بازیگری می‌‌گذرد. او در آستانه دهه پنجم از زندگی اش از جمله هنرمندانی است که سفیر بیماران خاص (دیابت و ام اس) شده است و یکی از فعالان در امور کمک‌‌های مردمی‌‌است.

ویژگی‌های شخصیتی فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی همیشه دوست داشتنی و مهربان بوده است. شخصیتی راحت و خوش رو دارد که هرکسی را برای برقراری صحبت صمیمی ترغیب می کند. فاطمه گودرزی یکی از بازیگران دوست داشتنی سینما، تئاتر و تلویزیون است که تقریبا همه افراد او را می‌شناسند.

تحصیلات فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی دارای مدرک دیپلم اقتصاد است.

همسر فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی همسر عبدالرضا گنجی کارگردان سینما است.

آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس9

عکس همسر فاطمه گودرزی، عبدالرضا گنجی

راز خوشبختی در زندگی مشترکشان

فاطمه گودرزی از رابطه با همسرش می‌گوید: همسرم عبدالرضا گنجی با من همکار است و همین موضوع که هر دو در کارهای هنری فعالیت داریم باعث شده است که حرف های مشترک بسیاری داشته باشیم. به همین خاطر شغل یکدیگر را به خوبی درک می کنیم.

شیوه ما برای زندگی مشترکمان این است که به هم اجازه نفس کشیدن می دهیم ! خیلی از زوج ها فکر می کنند که دوست داشتن خود را باید با کنار هم بودن به هم نشان بدهند در حالی که زیادی در کنار هم بودن باعث تکراری شدن می شود.

این موضوع باعث می شود زن و شوهر حرف مشترکی برای هم نداشته باشند. برای ایجاد حرف غیر مشترک باید خاطره های غیرمشترک وجود داشته باشد و به همین خاطر گاهی زوج ها باید اجازه سفر بدون یکدیگر را به هم بدهند.

به نظر من این دوری موقتی و کوتاه مدت باعث نزدیک تر شدن آنها به هم می شود. حداقل این فرمول ( اجازه نفس کشیدن ) در زندگی من به خوبی جواب داده است و باعث تداوم زندگی مشترک من و همسرم شده است.

فرزندان فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی صاحب دو فرزند است. و پسر او، پویان گنجی و دخترش آوا، که هر دو مانند مادر عاشق هنر و به خصوص بازیگری هستند و گام‌هایی نیز در این راستا برداشته‌اند. پویان گنجی بازیگر است و در چند کار تجربه بازیگری دارد.

آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس2

پویان گنجی و مادرش فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی از رابطه صمیمی با فرزندانش می‌گوید: ارتباط خوب و صمیمانه‌ای با فرزندان دارم، ضمن اینکه به حریم یکدیگر نیز احترام می‌گذاریم و دوست دارم با فرزندانم رفاقت داشته باشم و آن‌ها هرچه را می‌خواهند با من در میان بگذارند.

آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس15

فاطمه گودرزی در کنار دخترش، آوا

ورود فاطمه گودرزی به عرصه بازیگری

وی از سال ۱۳۶۱ دورهٔ دوسالهٔ تئاتر را در ادارهٔ بازیگری گذراند. نخستین بازی او در تلویزیون در سال ۱۳۶۷ در سریال گالش‌های مادربزرگ در مقابل زنده یاد حسین پناهی بود و اولین حضور خود در سینما را با بازی در فیلم به خاطر همه چیز در سال ۱۳۶۹ تجربه کرد.

اولین تصویری که از فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون در ذهن مان نقش می‌‌بندد، بازی در فیلم سینمایی «می‌‌خواهم زنده بمانم» به کارگردانی ایرج قادری بود که در ابتدای دهه ۷۰ تاثیر زیادی بر روی مخاطبان سینما گذاشت. فیلمی‌‌که در آن دوره، به فیلم‌‌های پرفروش گیشه تبدیل شد.

از ابتدایی ترین فیلم‌های سینمایی فاطمه گودرزی فیلم‌‌هایی چون«خانه خلوت»، «به خاطر همه چیز»، جنگ نفت‌کش‌ها و «مهاجران» را می‌توان نام برد.

ورزش حرفه ای فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی در جایی گفته است که همیشه دنبال ورزش بوده است و در دبیرستان به والیبال علاقه داشته است و بازی می کرده البته به صورت حرفه ای والیبال را دنبال نکرده است و بعد از مدتی والیبال را کنار گذاشته است. بعد از والیبال به دنبال ورزش بدنسازی و شنا رفته است و مرتب و با نظم این ورزش ها دنبال می کرده است. بعد از تشکیل تیم والیبال هنرمندان مجددا به ورزش قدیمی خود بازگشته است و در تیم والیبال هنرمندان بازی می کند.

آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس13

فاطمه گودرزی

مراقب‌های پوستی فاطمه گودرزی

- فاطمه گودرزی از مراقبت‌های پوستی‌اش می‌یگوید: من سعی می کنم با تمیز نگه داشتن پوست حسابی هوای آن را داشته باشم.

- پشت دوربین آرایش نمی کنم و خیلی ساده تر از اکثر زنان عادی هستم.

- از پوستم همیشه تحت نظر پزشک مراقبت می کنم.

- گاهی هم اگر حوصله پیدا کنم سراغ روش های گیاهی می روم مثلا از ماسک های خیار و زردآلو استفاده می کنم.

دیدگاه فاطمه گودرزی در مقایسه فیلم‌ها و بازیگران گذشته با امروز

فاطمه گودرزی: همیشه بازیگر از نگاه مردم است که می‌‌تواند تشخیص دهد که بازی خوبی ارائه داده است یا خیر.«می‌خواهم زنده بمانم»، «غزل» و «افسانه مه پلنگ» کارهای خوبی هم بود که در آن دهه‌‌ها بازی کردم. به نظرم بازی کردن در سال‌‌ها پیش خیلی سخت‌تر از امروز بود اما به جرات می‌‌گویم که قصه‌‌ها پخته تر و بهتر ازشرایط الان بود و فیلم‌‌هایی که برای گیشه ساخته می‌‌شد با فیلم‌‌های حرفه‌ای جایگاه متفاوتی داشتند. البته محدودیت‌‌ها هم باعث شده تا فیلمنامه‌‌ها تنوعی نداشته باشند. به هر حال موقعیت‌ها تغییر کرده است. سر بازیگران جوان خیلی شلوغ است، توجه‌شان به مسائلی غیر از کارشان هم هست. ما جور دیگری برای بازیگری تربیت شده بودیم.

علت فاصله گرفتن فاطمه گودرزی از سینما در سالهای اخیر

فاطمه گودرزی علت عدم حضورش در سینما طی سال‌های اخیر را اینگونه مطرح می‌کند: نه تنها من که بسیاری از بازیگران همسال من از سینما دور شدند. فیلم‌هایی ساخته نشد که ما حضور داشته باشیم مثلاً دوره‌ای مثلث عشقی ساخته می‌شد که ما نمی‌گنجیدیم یا طنز ساخته شد.

من طنز دوست دارم و کار کردم اما موقعیت‌های طنز را می‌پسندم. طنز فانتزی خیلی باید حساب شده باشد تا به قول معروف خوب از آب دربیاید. به همین دلیل سعی کردم محتاطانه انتخاب کنم. ترجیح دادم اگر اثر خوبی در تلویزیون پیشنهاد شود، بپذیرم تا این‌که یک کار معمولی سینمایی را بازی کنم.

آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس13

عکس جدید فاطمه گودرزی

حواشی

- فاطمه گودرزی داوری جشنواره فجر را نپذیرفت!

فاطمه گودرزی نیز هم‌پای دیگر اهالی سینما شد در جریان برگزاری بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر، همانند اصغر فرهادی و عزت‌الله انتظامی، از پذیرش داوری جشنواره خودداری کرد.

- حضور فاطمه گودرزی در ورزشگاه کوریتیبا

او نیز همراهی هنرمندان برای مسابقات جام جهانی به کشور برزیل سفر کرد و با حضور در ورزشگاه آرنا دا بایشادا در شهر کوریتیبا، تماشاگر اولین بازی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ بودند حریف ایران در این بازی نیجریه بود.

جوایز و افتخارات فاطمه گودرزی

او تاکنون موفق به دریافت یک سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم غزال (غزال) و دو نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول (۱۳۷۷) و نقش مکمل زن سال (۱۳۷۰) در جشنواره فیلم فجر شده‌است.

حضور فاطمه گودرزی در برنامه‌های تلویزیونی

- خندوانه

- دورهمی

آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس20

کمند امیرسلیمانی و فاطمه گودرزی

تجربه‌های سینمایی فاطمه گودرزی

۱۳۶۹- مهاجران

۱۳۶۹- به خاطر همه چیز

۱۳۷۰- خانه خلوت

۱۳۷۰- افسانه مه پلنگ

۱۳۷۲- جنگ نفت‌کش‌ها

۱۳۷۳- می‌خواهم زنده بمانم

۱۳۷۳- بهشت پنهان

۱۳۷۳- آرزوی بزرگ

۱۳۷۴- غزال

۱۳۷۵- حریف دل

۱۳۷۶- تابلویی برای عشق

۱۳۷۷- جنگجوی پیروز

۱۳۷۸- تلفن

۱۳۷۹- همسر دلخواه من

۱۳۷۹- فوتبالیست‌ها

۱۳۸۰- آب

۱۳۸۳- ازدواج صورتی

۱۳۸۳- ازدواج به سبک ایرانی

۱۳۸۵- نیما یوشیج

۱۳۸۵- دست‌های خالی

۱۳۸۵- پایان راه

۱۳۸۷- ماه منیر

۱۳۸۶- شب حوراء

۱۳۹۲- گنجشکک اشی‌مشی

۱۳۹۲- آنچه مردان درباره زنان نمی‌دانند

۱۳۹۴- سایه

۱۳۹۵- دخترعمو و پسرعمو

۱۳۹۶- داش اکل

آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس20

مرحوم خسرو شکیبایی در کنار فاطمه گودرزی

بازی فاطمه گودرزی در مجموعه‌های تلویزیونی

۱۳۹۶- نفس

۱۳۹۵- پرستاران

۱۳۹۴- دوردست‌ها

۱۳۹۵- ما فرشته نیستیم

۱۳۹۳- جاده چالوس

۱۳۹۱–۱۳۹۲- خانه‌ای روی تپه

۱۳۹۱- به خاطر مونا

۱۳۸۹- فاصله‌ها

۱۳۸۸- پس از سال‌ها

۱۳۸۷- ترانه مادری

۱۳۸۷- شیخ بهایی

۱۳۸۴- راز ققنوس

۱۳۸۰- دردسر والدین

۱۳۷۷–۱۳۷۶- فردا دیر است

۱۳۷۲- آپارتمان

۱۳۶۹–۱۳۶۷- رعنا

۱۳۶۷- گالش‌های مادربزرگ

۱۳۶۶- آئینه (سری سوم)

آرزوی قشنگ فاطمه گودرزی برای مادر علی انصاریان + عکس14

فاطمه گودرزی در سریال ترانه مادری