لحظه شماری برای آغاز تقابل خاص فوتبال اسپانیا

21:57 - 1399/11/14
دو تیم اتلتیکو بیلبائو و والنسیا روز یکشنبه در دیداری حساس به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

دو مورد از قدیمی ترین باشگاه های فوتبال اسپانیا یعنی اتلتیکو بیلبائو و والنسیا روز یکشنبه در ورزشگاه سن مامس به مصاف یکدیگر خواهند رفت. هر دو این باشگاه ها بیش از 100 سال قدمت دارند و 171 بار رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند که حاصل آن 62 پیروزی برای بیلبائو، 67 برد برای والنسیا و 42 تساوی بوده است.

لحظه شماری برای آغاز تقابل خاص فوتبال اسپانیا13

مسابقه روز شنبه دو تیم اولین دیداری محسوب می‌شود که مارسلینو و خاوی گراسیا سرمربی دو تیم رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. مارسلینو در ابتدای ماه ژانویه هدایت بیلبائو را بر عهده گرفت و توانست با این تیم به مقام قهرمانی سوپرجام اسپانیا نیز دست پیدا کند تا شروعی فوق العاده داشته باشد. او همچنین سابقه سرمربیگری تیم والنسیا را هم در کارنامه داشته و اتفاقاً عملکرد قابل قبولی در این تیم به ثبت رساند؛ موضوعی که باعث شده هواداران والنسیا به نیکی از او یاد کنند. با این حال مارسلینو اکنون برای اولین بار از زمان جدایی از والنسیا در مقابل تیم سابق قرار خواهد گرفت.

از طرف دیگر بازیکنانی نظیر خوزه دومنک، دنیل واس، گابریل، خوزه گایا، کارلوس سولر، گونسالو گدس و کوین گامیرو کسانی بودند که در دیدار فینال کوپا دل ری سال 2019 در ترکیب تیم مارسلینو حضور داشتند؛ مسابقه ای که والنسیا در آن برابر بارسلونا به پیروزی رسید و قهرمان جام حذفی شد. بنابراین حالا این بازیکنان می توانند مقابل سرمربی سابق خود قرار گیرند.

لحظه شماری برای آغاز تقابل خاص فوتبال اسپانیا7

از طرف دیگر خاوی گراسیا، سرمربی والنسیا نیز کسی است که پیش از این سابقه هدایت اتلتیکو بیلبائو را در کارنامه داشته است. او در دوران بازی در 100 مسابقه برای بیلبائو به میدان رفت. او بعد از پایان دوران بازی به مربیگری روی آورد و در کشورهایی نظیر اسپانیا، یونان، روسیه و انگلیس کار کرده است. از طرفی او شش بار با مارسلینو روبرو شده اما در هیچ کدام از آنها به پیروزی نرسیده است.

لحظه شماری برای آغاز تقابل خاص فوتبال اسپانیا17

بازی بین دو تیم بیلبائو و والنسیا همواره یک مسابقه خاص برای هواداران دو تیم به حساب آمده است؛ دیداری که پیروزی در آن خوشحالی بیش از حد هواداران هر یک از دو تیم و برعکس شکست در آن ناراحتی غیر قابل توصیف شان را به همراه داشته است.