انگیزه بالای یحیی گل محمدی برای تقابل با تراکتور

09:44 - 1399/11/14
پرسپولیس در هفته چهاردهم باید به مصاف تیم تراکتور سازی برود که یحیی گل محمدی انگیزه بالایی برای این بازی دارد.
یحیی گل محمدی

پرسپولیس در بازی با تراکتور نیاز مبرمی به کسب پیروزی خواهد داشت اما این دیدار از نظر حیثیتی نیز اهمیت ویژه ای برای سرمربی پرسپولیس دارد. گل محمدی در ابتدای لیگ هفدهم و زمانی که تی تی ها از پنجره نقل و انتقالاتی محروم بودند، سرمربیگری این تیم را پذیرفت و با بازیکنان جوان پای به لیگ برتر گذاشت.

او که بازیکنانی چون محمد مسلمی پور، محمد نادری، محمدرضا آزادی و... را برای اولین بار در سطح اول فوتبال ایران به کار گرفته بود، در 18 بازی، 7 پیروزی، 5 تساوی و 6 شکست را از خود به جای گذاشت تا تیم را در رتبه دهم جدول تحویل ارطغرل ساغلام بدهد اما اوضاع در دوره سرمربی اهل ترکیه بدتر شد و حتی تراکتور یک رده هم سقوط کرد اما در نهایت در همان رتبه دهم به کار خود خاتمه داد. عملکرد ساغلام به حدی ضعیف بود که بسیاری از هواداران تبریزی به تمجید از عملکرد گل محمدی نیز پرداختند؛ به خصوص که او بدون حضور بازیکنانی چون پهلوان، مهدی پور، اسماعیلی و چهار بازیکن خارجی در رقابت ها حضور پیدا کرده بود.

اما به هر حال آن روزها برای یحیی به پایان رسید و او در شهرخودرو توانست توانایی اش را ثابت کند و نظر مدیران پرسپولیس برای استخدامش جلب کند. گل محمدی در همان بازی نخست توانست با دو گل تراکتور را شکست دهد تا در ورزشگاه آزادی انتقام اخراجش را از این باشگاه بگیرد اما حالا او به تبریز می‌رود و آماده است تا تی تی ها را در این شهر نیز شکست دهد.

گل محمدی پس از ترک تراکتور توانست یک سهمیه آسیایی برای شهرخودرو بگیرد و با پرسپولیس نیز قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا شد و حالا می‌تواند با غلبه بر تی تی ها، با دو بازی کمتر از این تیم پیشی بگیرد.

انگیزه بالای یحیی گل محمدی برای تقابل با تراکتور3