خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس

00:39 - 1399/11/13
شقایق دهقان در تازه ترین پست اینستاگرامی خود خاطره ای زیبا و شنیدنی از دوران کودکی و مدرسه خود را و برنامه هایی که برای فرارسیدن دهه فجر در مدرسه شان برگزار میشد، تعریف کرد که شما هم میتوانید این پست منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
شقایق دهقان

در دوران مدرسه ، هر سال از روز دوازدهم بهمن ماه ، ما دانش آموزها ، وسایٔل تزیٔینى، بادكنك ها ، ریسه ها و نوارهاى رنگى رنگىِ رنگ و رو رفته ى ارزان قیمتى را از انبار مدرسه بیرون مى آوردیم و با شوق و ذوق و بدسلیقگىِ تمام به در و دیوارِ كهنه و سال ها رنگ نشده ى مدرسه مى چسباندیم و منگنه مى كردیم،

كلاس هاى درس تعطیل مى شد. پسرِ جوانِ معلم پرورشیمان با ساز ملودیكایش به مدرسه ى ما مى آمد تا برایمان سرودهاى انقلابى بنوازد و براى دقایقى با حضورش و از آن جا كه تنها موجودِ مذكرِ حاضر در یك فضاى به شدت تك جنسیتىِ سراپا زنانه بود همه ى ما دختربچه هاىِ محصل را یك جا عاشق خودش كند! ما بى آنكه از مسیٔولین مدرسه درخواست توضیحى داشته باشیم در صف هاى منظم ، هماهنگ و یك صدا با هم از انتهاى حلقمان جیغ مى كشیدیم"مرگ بر آمریكا" خانم معلم پرورشى مى گفت آن قدر بلند جیغ بكشید كه صدایتان به گوش آمریكا برسد و ما با تصور این كه یك كشور میتواند مانند یك موجودِ زنده گوش داشته باشد بلندتر جیغ مى كشیدیم و خیلى خوش مى گذشت!

توجیه این كه طلبِ مرگ كردن با این شدت و حرارت براى كشورى كه دقیقا نمیدانستیم كجاست و خصومتش با ما چیست تا به این اندازه باعث شادى و خوشحالى و سرورمان مى شد لابد این بود كه مكان و زمان دیگرى براى تخلیه ى انرژى انباشته شده در كالبد هاى جوانِ تازه نفسمان نمیافتیم. یادش به خیر آن سالها دهه ى فجرها خیلییى بهمان خوش میگذشت

بیوگرافی کامل شقایق دهقان

 • نام:شقایق
 • نام خانوادگی:دهقان
 • تاریخ تولد:1357/12/4 در آلمان
 • همسر:مهراب قاسمخانی
 • فرزندان :نویان قاسم خانی

زندگی شخصی شقایق دهقان

شقایق دهقان بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 4 اسفندماه سال 1357 در آلمان متولد شد.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس12

عکس کودکی شقایق دهقان

پدر و مادرش شقایق دهقان برای تحصیل پدرش در زمینه مهندسی مکانیک راهی آلمان شدند و در حالی که قصد بازگشت به ایران را نداشتند دخترشان شقایق در آلمان به دنیا آمد و بعد از اتمام تحصیلات پدر آنها به ایران بازگشتند.

این بازیگر کشورمان دو خواهر و یک برادر دارد و رابطه عاشقانه ای میان خانواده آنها برقرار است و شقایق دومین فرزند خانواده است.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس4

شقایق دهقان و خواهرش بنفشه

بنفشه خواهر کوچکتر شقایق دهقان است که اهل ورزش است و بسکتبال را به صورت حرفه ای پیگیری میکند اما شقایق برخلاف خواهرش اصلا اهل ورزش نیست.

شقایق دهقان از بازیگران سرشناس و پرطرفدار دنیای هنر است که علاوه بر بازیگری در زمینه نویسندگی هم تبحر دارد و از خصوصیات اخلاقی او این است که ارتفاع ترس دارد.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس15

شقایق دهقان و بهاره رهنما

بهاره رهنما همسر سابق پیمان قاسمخانی جاری سابق شقایق دهقان بود.

ازدواج شقایق دهقان

شقایق دهقان همسر مهراب قاسم خانی نویسنده کشورمان است و این زوج سالهاست که زندگی مشترکشان را آغاز کرده اند.

این بانوی بازیگر همسر دوم مهراب قاسمخانی است و مهراب قاسم خانی از همسر اولش یک دختر به نیروانا داشت و در کنار شقایق دهقان صاحب یک فرزند پسر شد.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس19

شقایق دهقان در کنار مهراب قاسمخانی و بچه هایشان

شقایق دهقان از بازیگران طناز تلویزیون است که نقش های طنز او بیشتر در خاطر مخاطب ماندگار شده است و مهراب قاسم خانی هم از نویسنده های معروف سریال های طنز تلویزیون است که کارهای مشترکی با همسرش دارد.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس12

شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی و پسرشان

خبر جدایی شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی

شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی زندگی بی حاشیه ای در کنار هم داشتند اما مدتی است که ماجرای جدایی این زوج از یکدیگر قوت گرفته است و در فضای مجازی خبر جدایی آنها منتشر شد اما تابحال تاییدی از سوی این هنرمند درخصوص جدایی شان صورت نگرفته است.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس14

عکس قدیمی شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی

فرزند شقایق دهقان

مهراب قاسمخانی همسر شقایق دهقان از همسر اولش یک دختر به نام نیروانا داشت و بعد از ازدواج با شقایق دهقان صاحب پسری به نام نویان شد.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس4

شقایق دهقان و پسرش نویان

بازیگری شقایق دهقان

شقایق دهقان بازیگری را از حدود سال 76 آغاز کرد و در اولین تجربه حضورش در تلویزیون به یک کار کودک و نوجوان پیوست و در سریال قطار ابدی نقطه آغاز بازیگری او در تلویزیون بود.

سریال پاورچین نقطه عطف بازیگری شقایق دهقان

سریال پاورچین به کارگردانی مهران مدیری در سال 81 نقطه عطفی در زندگی شخصی و هنری شقایق دهقان بود.

این بانوی بازیگر در نقش یاسمن در این سریال خوش درخشید و بازی در مقابل هنرمندانی چون مهران مدیری و جواد رضویان به شناخت بیشتر او کمک کرد و در همین سریال بود که با مهران قاسمخانی آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج آنها گردید.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس1

شقایق دهقان و جواد رضویان در سریال پاورچین

شقایق دهقان در شب های برره

شقایق دهقان با سریال های مهران مدیری در تلویزیون به محبوبیت و شهرت رسید و میتوان گفت که بخش بزرگی از شهرت خود را مدیون سریال های مهران مدیری است.

سریال شب های برره یکی از ماندگارترین سریال های تلویزیون بود که سال 84 از شبکه سه سیما پخش شد و شقایق دهقان در این سریال بازیگر نقش سحرناز دختر سالارخان، خان پایین برره بود.

شب های برره از سریال های ماندگار مهران مدیری و شقایق دهقان بود که به دلیل بازی های درخشان و به کار بردن کلمات و اصلاحات خاص حسابی در میان مردم جا باز کرد.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس9

شقایق دهقان و سیامک انصاری در شب های برره

نقش ماندگار شقایق دهقان در ساختمان پزشکان

کمتر کسی از مخاطبان تلویزیون پیدا میشود که خانم شیرزاد معروف سریال ساختمان پزشکان را نشناسد. پرستو شیرزاد منشی دکتر نیما افشار و هومن ملکی در ساختمان پزشکان بود که به دلیل ویژگی های خاص این کاراکتر حسابی در میان مردم به محبوبیت رسید و بعد از گذشت چندین سال هنوز هم یکی از بهترین نقش های شقایق دهقان است.

شقایق دهقان یکی از درخشان ترین و ماندگارترین نقش هایش را در این سریال ایفا کرد و با بازیگرانی چون بهنام تشکر، بیژن بنفشه خواه، هومن برق نورد، فرناز رهنما، نعیمه نظام دوست، پروین قائم مقامی و... همبازی بود.

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس5

شقایق دهقان در سریال ساختمان پزشکان

فیلم شناسی شقایق دهقان

فیلم های سینمایی شقایق دهقان

 1. 1398 نارگیل
 2. 1398 انفرادی
 3. 1397 ناگهان درخت
 4. 1395 اکسیدان
 5. 1394 گذرموقت
 6. 1393 شرف خانواده فاضل
 7. 1392 آتیش بازی
 8. 1390 گنجینه جواهر پشته
 9. 1387 شیرین
 10. 1379 زیر نور ماه

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس3

شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی در ناگهان درخت

سریال های شقایق دهقان

 1. 1376 قطار ابدی
 2. 1377 بیست
 3. 1379 مثل زندگی
 4. 1379 دختران
 5. 1379 جوان امروز
 6. 1380 ستاره باران
 7. 1380 رستوران خانوادگی
 8. 1381 پاورچین
 9. 1382 کوچه اقاقیا
 10. 1383 این سه نفر
 11. 1384 شب های برره
 12. 1384 و خداوند عشق را آفرید
 13. 1385 باغ مظفر
 14. 1386 مرد هزار چهره
 15. 1387 شب می گذرد
 16. 1388 مسافران
 17. 1388 زن بابا
 18. 1389 نون و ریحون
 19. 1390 ساختمان پزشکان
 20. 1390 مسیر انحرافی
 21. 1391 دزد و پلیس
 22. 1392 مهرآباد
 23. 1392 پژمان
 24. 1393 سر به راه
 25. 1394 دورهمی سری اول
 26. 1395 یادداشت های یک زن خانه دار
 27. 1399 نون خ2

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس12

شقایق دهقان در سریال نون خ 2

شقایق دهقان در تئاتر

نمایش موزیکال "عروس مردگان" (در نقش:مدلین اورگلت) (1398)

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس19

نازنین بیاتی و شقایق دهقان در نمایش عروس مردگان

نویسندگی شقایق دهقان

 • کمربندها را ببندیم (یکی از نویسندگان)
 • نقطه چین (مهران مدیری)
 • دورهمی (مهران مدیری)
 • شب های برره (یکی از نویسندگان در چندین قسمت)

شقایق دهقان در نمایش خانگی

 • گاراژ 888 به کارگردانی سام کلانتری (1396–1395)
 • شام ایرانی به کارگردانی بیژن بیرنگ (1390)
 • گنج مظفر به کارگردانی مهران مدیری (1386)

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس5

الیکا عبدالرزاقی، هادی کاظمی، سیامک انصاری، مهران مدیری وشقایق دهقان درگنج مظفر

عکس های شقایق دهقان

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس16

شقایق دهقان و پوریا پورسرخ در مسیر انحرافی

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس8

عکسی از شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی

زندگی‌نامه شقایق دهقان

شقایق دهقان چهارم اسفند ۱۳۵۷ در لان گسین آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم‌زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت. مدت ۶ سال به دلیل کار پدرش در یکی از شهرهای شمال ایران ساکن شدند و سپس به تهران آمدند.

وی کارهای هنری را در سن ۱۷ سالگی آغاز کرد؛ زمانی که برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از کلاس‌های عروسک گردانی فرهنگسرای امیر کبیر ثبت نام کرده بود (تابستان ۱۳۷۴). دو سال بعد، هم‌زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌شدند معرفی شد و آغاز به کار کرد.

سپس از طریق یکی از همکارهایش به گلچهره سجادیه معرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد. در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌داد.

پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش "عضو جدایی ناپذیر خانواده تلویزیونی هاً شد. در این بین در دو کار سینمایی هم بازی کرد: زیر نور ماه و نقش کوتاهی در فیلم سیندرلا. در پاییز سال ۱۳۸۱ پیشنهاد بازی در مجموعه طنز پاورچین را پذیرفت و در پی آشنایی با مهراب قاسم خانی نویسنده و طراح صحنه این مجموعه زندگی مشترک خود را با او با آغاز کرد. حاصل این ازدواج یک پسر به نام نویان است.

فیلم‌های سینمایی

* گنجینه جواهر پشته به کارگردانی نادر مقدس ۱۳۹۰ زیر نور ماه به کارگردانی رضا میرکریمی ۱۳۷۹

مجموعه‌های تلوزیونی

* دزد و پلیس (سعید آقاخانی) ۱۳۹۱ * مسیر انحرافی به کارگردانی بهرنگ توفیقی ۱۳۹۱ * ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت بهار و تابستان ۱۳۹۰ * مرد هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری نوروز ۱۳۸۷ * شب می‌گذرد به کارگردانی راما قویدل دهه فجر ۱۳۸۷ * مسافران به کارگردانی رامبد جوان تابستان و پاییز ۱۳۸۸ * زن بابا به کارگردانی سعید آقاخانی نوروز ۱۳۸۹ * باغ مظفر به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۵ * شب‌های برره به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۴ * کوچه اقاقیا به کارگردانی رضا عطاران ۱۳۸۲ * پاورچین به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۱ * مثل زندگی به کارگردانی بهروز بقایی ۱۳۷۹ * دختران به کارگردانی اصغر توسلی ۱۳۷۹ به عنوان بازیگر مهمان * مجموعه تلویزیونی بیست به کارگردانی محمد حسن‌زاده ۱۳۷۷

فیلمنامه

*کمربندها را ببندیم(یکی از نویسندگان) شبکه نمایش خانگی * شام ایرانی به کارگردانی بیژن بیرنگ (۱۳۹۰)

تصاویر شقایق دهقان

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس0

تصاویر شقایق دهقان

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس1

تصاویر شقایق دهقان

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس3

تصاویر شقایق دهقان

خاطره بازی شقایق دهقان از دوران دهه فجر در مدرسه اش + عکس14

تصاویر شقایق دهقان