خبر خوب برای متقاضیان مسکن مهر

17:49 - 1399/11/11
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۱۰هزار واحد مسکن مهر تا اسفند ۹۹ خبر داد.
مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۱۰هزار واحد مسکن مهر تا اسفند ۹۹ خبر داد.

وی با اشاره به اینکه روند اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر پردیس سرعت گرفته است، گفت: ۱۰ هزار واحد مسکن مهر تا اسفند امسال افتتاح می شود.

احمد اصغری مهرآبادی با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از روند پیشرفت مسکن مهر، اظهار کرد: مسکن مهر باقیمانده در کل کشور به غیر از واحدهای دارای پرونده قضائی و فاقد متقاضی، ۳۹ هزار واحد است که عموماً نیز در مرحله نازک کاری هستند.

وی تصریح کرد: از ۳۹ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر سطح کشور، ۱۹ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۵ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و برعهده سازمان ملی زمین و مسکن و ۴ هزار واحد نیز برعهده بنیاد مسکن است.

مهرآبادی تاکید کرد: با تلاش‌های انجام شده، پروژه‌های دارای پرونده قضائی در دادگاه‌ها کاهش یافت؛ همچنین، بسیاری از پرونده‌های فاقد متقاضی با افزایش قیمت مسکن، به فروش رفت.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه روند اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر پردیس سرعت گرفته و مناسب ارزیابی می‌شود، افزود: در پردیس از دوره وزارت آقای اسلامی ۳۰ هزار واحد افتتاح شد و ۱۰ هزار واحد نیز تا اسفند امسال افتتاح می‌شود.

مهرآبادی گفت: در پردیس ۴۰ باب مدرسه در حال احداث است که با ۴۰ بابی که پیش تر احداث شد، رقم مدرسه‌ها به ۸۰ باب خواهد رسید.

وی تأمین زیرساخت‌ها را همزمان با تکمیل واحدهای مسکونی مهر پردیس از جمله تعهدات دولت برشمرد که در حال انجام است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: همزمان با احداث مسکن مهر در سطح کشور٥٠٠ مدرسه، ٤٠٠ مسجد احداث و همچنین تأمین بخش دیگری از زیرساخت‌ها همچون کلانتری، مراکز بهداشتی و درمانی نیز انجام شد.