چگونه بدون رنگ کردن ریشه های سفید مو را از بین ببریم

11:00 - 1399/11/08
شاید برایتان جالب باشد که بدانید می توانید در منزل به راحتی و بدون استفاده از رنگ های مو، سفیدی موهای خود را برطرف کنید.
سفیدی موی سر

راهکارهای پوشاندن ریشه سفید مو

یکی از مشکلات متداولی که برای افراد میانسال و یا حتی برخی از جوانان پیش می آید سفید شدن موهاست . اغلب این افراد برای اینکه سفیدی موی خود را بپوشانند آن را رنگ می کنند اما رنگ کردن موها همیشه میسر نیست و زمانی که موی سر رشد کرده و ریشه سفید آن به سرعت نمایان می شود.

رنگ کردن دائم مو حوصله و وقت کافی می خواهد که از توان عده ای از مردم خارج است همچنین رنگ کردن مو به طور مداوم سبب ریزش موها می شود. اگر هم بخواهیم تنها ریشه مو را رنگ کنیم موهای سر دو رنگ خواهد شد.

اما تمام این موارد به این معنی نیست که مجبوریم با ریشه سفید رنگ موهای خود بیرون برویم.

چگونه بدون رنگ کردن ریشه های سفید مو را از بین ببریم6

روش طبیعی برای از بین بردن سفیدی مو

با روش های طبیعی ریشه سفید مو را بپوشانید

سایه چشم

برای پوشاندن سفیدی ریشه مو در زمانی که وقت اندکی دارید و می خواهید به بیرون از خانه بروید از سایه چشم استفاده نمایید. سایه چشم رنگ های متفاوتی دارد که بهتر است در میان رنگ های آن ، رنگ متناسب با موی خود را پیدا کنید و با استفاده از یک برس به آرامی آن را به ریشه خاکستری موهای خود بزنید تا بتوانید ریشه سفید موها را بپوشانید.

حنا

حنا یک رنگ موی طبیعی برای موی سر است که تا چند هفته پایدار می ماند و سفیدی موی سر را می پوشاند همچنین حنا برای تقویت موها بسیار مفید است. حنا برای کسانی که زمان کافی برای پوشاندن موهای سفید سر خود را ندارند گزینه بسیار مناسبی است زیرا ماندگاری بالاتری از رنگ مو دارد.

برای رنگ کردن موها با حنا ابتدا در مقداری قهوه داغ 2 تا 3 قاشق غذاخوری از پودر حنا می ریزیم و مخلوط می کنیم تا یک خمیر به دست آید.سپس، یک ساعت خمیر را کنار می گذاریم. خمیر را سپس با استفاده از یک برس، به ریشه های موهای خود می مالیم و چند ساعت صبر می کنیم و در آخر موهای خود را با شامپو شسته و آن را آبکشی می کنیم.

چگونه بدون رنگ کردن ریشه های سفید مو را از بین ببریم4

پوشاندن ریشه سفید مو با حنا

ریشه سفید مو را چگونه بپوشانیم؟

تغییر مدل موی سر

تغییر شکل و مدل مو یکی از روش های موثر برای پوشاندن ریشه های سفید موی سراست .مثلا اگرهمیشه موهای خود را از وسط باز می کنید، سفیدی ریشه موهای شما بیشتر پیدا خواهد بود پس بنابراین فرق موهای خود را از وسط باز نکنید و با تغییر مدل مو ریشه های آنها را بپوشانید.

شما می توانید برای اینکه چشم ها به جای تمرکز به روی ریشه های خاکستری موهایتان، به مدل مویتان توجه کنند از یک مدل موی عالی مانند مدل موی دم اسبی استفاده کنید و به این ترتیب به شدت نگاه ها را به مدل مو خود جلب کنید.

شوینده های گیاهی

با استفاده از شوینده های گیاهی مانند مریم گلی می توانید سفیدی ریشه موهایتان را بپوشانید بدین گونه که نصف فنجان مریم گلی در 3 فنجان آب ریخته و بجوشانید و سپس اجازه دهید جوشانده سرد شود .

موهای خود را با شامپو مانند همیشه شسته و آبکشی نمایید و سپس این جوشانده را روی موهایتان بریزید و چند دقیقه صبر کنید و بعد موهای خود را بشویید . به کارگیری این روش پس از چند بار موهای سفیدتان را می پوشاند. از چای سیاه برای تیره کردن موهای خاکستری نیز می توانید ، استفاده کنید.

چگونه بدون رنگ کردن ریشه های سفید مو را از بین ببریم13

گیاه مریم گلی برای رفع ریشه سفید مو

بهترین روش های رفع ریشه سفید مو

رنگ پاش

اگر همیشه سفیدی ریشه موهایتان برای شما دردسر ساز است و باید وقت زیادی را به رنگ کردن آن اختصاص دهید نگران نباشید راه حل ساده تر و بدون اتلاف وقت دیگری نیز برای پوشاندن سفیدی موها وجود دارد که استفاده از رنگ پاش های برقی مو می باشد . شما می توانید فقط با فشردن یک دکمه رنگ مورد نظر خود را روی ریشه های سفید مو زده و موهای خود را رنگ کنید.

اسپری رنگ

برای خلاص شدن از رنگ کردن مداوم موها برای پوشاندن ریشه خاکستری آنها می توان از اسپری های رنگ متفاوتی که در بازار وجود دارند ، استفاده نمود . رنگ این اسپری ها تا هنگامی که به حمام نرویم بر روی موها باقی می ماند . برای رنگ کردن موها با این اسپری ها قوطی اسپری را به خوبی تکان بدهید و سپس، بین 15 تا 30 سانتی متر از موها را از ریشه به بالا اسپری کنید.

چگونه بدون رنگ کردن ریشه های سفید مو را از بین ببریم18

از بین بردن ریشه سفید مو بدون رنگ های شیمیایی

راه های طبیعی برای پوشاندن ریشه سفید مو

پودرهای موقت

با استفاده از پودرهای موقت که دارای رنگ های مختلفی در بازار هستند ، چنانچه در دنیای مد پیش از این هم گفته شد می توانید سریع موها را رنگ کرده و سفیدی ریشه موها را بپوشانید. این پودرها ضد عرق و آب هستند و تا حمام بعدی و شستشو با شامپو روی موها باقی می مانند.

با این عصاره موهای تان را بشویید

اگر می خواهید خیلی سریع با تارهای سفید موی خود خداحافظی کنید، برای شست وشوی موهای تان از لوسیون بابونه استفاده کنید. بدین گونه که 3 قاشق از برگ های خشک شده بابونه را با 3 لیوان آب مخلوط کنید و آن را روی حرارت بگذارید و اجازه دهید تا نصف آب آن باقی بماند.

این جوشانده را صاف کنید و بگذارید تا سرد شود وسپس بعد از شامپو کردن موها برای شست وشوی موهای تان از این عصاره استفاده کنید و بگذارید روی موهای تان خشک شود.